בלט אנולוס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לבלט אנולוס

עמוד השדרה - תמונת המחשה
עמוד השדרה מתכננת הריון בקרוב? כחלק מההכנות לתקופה המרגשת, מומלץ להקפיד גם על שילוב של פעילות גופנ...
אורטופדיה - תמונת המחשה
אורטופדיה סובלים מבעיות גב ומכאבים שניתן לפתור רק בעזרת ניתוח? כיום, הודות לחידושים טכנולוגיים מר...
בלט דיסק - תמונת המחשה
בלט דיסק הגב מתפוצץ מכאבים? איך תדעו אם אתם סובלים מבלט דיסק או בקע דיסק או פריצת דיסק? מה ההבדל...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבלט אנולוס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בלט אנולוס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אבא שלי בן 72 סובל מכאבי גב תחתון / מותני, הולך קיפוטי,באיטיות ואי יציבות וכבדות וכאבים עזים רגל שמאל. בוצע CT הנ"ל, בדיקת סי טי עמוד שדרה מותני: ט.מ. של עמוד שדרה מותני:L1-S1 מודגמת סקוליוזיס קלה קמורה לשמאל ועמדה היפר-לורדוטית. המבנים הגרמיים שמורים. דיסקופתיה ניוונית נראית לכל האורך. D12-L1: מודגמת רטרוליסטזיס קלה דרגה 1. בלט דיסק אחורי דיפוזי לוחץ מעט על קדמת השק ומיצר את הפורמן מימין עם לחץ על מוצא שורש העצב ההקפי. L1-L2: בקע דיסק אחורי יותר לשמאל גורם לחץ ניכר על השק ועל שורש העצב L2 משמאל, הפורמן מימין מוצר ע"י זיזים ובלט דיסק לתוכו. L2-L3: בקע דיסק פרא-צנטרלי שמאלי מסוייד לוחץ על השק ועל שורש העצב L3 משמאל. הפורמינות פתוחים. L3-L4: בלט אנולוס שטוח משיק לשק. התעלה והפורמינות במימדים תקינים. נראית הסתיידות בדורה האחורית בגובה זה, יתכן מנינגיומה קטנה בקוטר כ- 3.5 מ"מ. L4-L5: בלט דיסק אחורי דיפוזי לוחץ מעט על קדמת השק ומיצר את הפורמינות משני הצדדים. עיבוי דו"צ של הליגמנטה פלאבה לוחץ מעט על השק במישור הקורונלי. שינויים ניווניים היפרטרופים נראים בפסט השמאלי. L5-S1: בקע דיסק אחורי מרכזי קל לוחץ מעט על קדמת השק. התעלה והפורמינות במימדים תקינים. שינויים ניווניים נראים במפרקים הפצטליים משני הצדדים. 1. האם יש לטפל בממצאים אלו? 2. L1-L2: בקע דיסק אחורי יותר לשמאל גורם לחץ ניכר על השק ועל שורש העצב L2 משמאל, הפורמן מימין מוצר ע"י זיזים ובלט דיסק לתוכו. - האם לטיפול ? 3. האם החוליות שצויינו משהו מקושר לכאבים ונוקשות רגל שמאל? ואם כן מה עושים? אשמח לתשובה.

שלום רב, תודה על דאגתך לאביך. אני מטפל בבני אדם ולא בצילומים, אין משמעות לתאור של הממצאים בלי לבדוק את אבא. אצלי או אצל מישהו אחר.

שלום רב הייתי אצל אורתופד גב בשל כאבי גב חזקים שהפנה אותי לצילום CT שמצאו את הבעיות הבאות: בלט אנולוס אחורי קמור עם מגע בקדמת השק התקאלי בגובה L5-S1. ליסטזיס L5דרגה 1 עם ליזיס דו צדדי. בשפה פשוטה, מה הפירוש של המונחים האלה? איך ומה אני אמור לטפל בהם?

יש שברא מאמץ ישן בשני צידי החוליה (ליזיס) עם גלישה של החוליה עקב אי היציובת שנוצרה בשילוב השבר ושחיקת הדיסק (ליסטזיס) זה גורם אי יציבות מקומית עם כאב גב ולחץ על עצבים שיכול לגרום תסמינים ברגלים חיזוק שרירי גב ובטן שמירה על כושר טוב והמנעות מעודף משקל - יכולים לתת סיכוי לייצוב המצב והאטת/מניעת התדרדרות ד"ר נחשון רנד מומחה לכירורגיה אורתופדית ולניתוחי עמוד השדרה www.isc.co.il rand@isc.co.il קביעת תור: 7645400 - 03 054-7478864

תודה על המענה המהיר. במידה ואני אעמוד ואעשה את כל הדרכים שרשמת בתשובתך ועדיין לא ארגיש שיפור, האם יהיה כדאי לעבור ניתוח כלשהו על מנת לשפר את המצב? האם זה יכול להחמיר בעתיד?

שלום ד"ר דוידוביץ לפניי כחודשיים וחצי ביצעתי ניתוח דיסקטומיה בחוליה L4-5, לאחר כאבים רבים עדיין ומשיכה לרגל שמאל נשלחתי לבצע MRI נוסף 4-L3 :בלט אנולוס משיק לשק התקאלי. 5-L4 :מצב לאחר למינקטומיה שמאלית. באזור הלמינקטומיה נראית צלקת. הסננה סביב השורש משמאל והסננה באזור הלמינקטומיה שעוברות האדרה בגדוליניום. לא מזהים בקע. הבקע שהיה במקום בבדיקה הקודמת ב- 2017/1/1 נותח ואינו מזוהה כעת. קולקציה פסית עדינה באורך כ- 8 מ"מ וברוחב של כ- 3 מ"מ נראית באזור הלמינקטומיה. הסננה דיפוזית ברקמות הרכות פארא ורטברלי כולל קולקציה בשומן התת עורי. הקולקציה נמשכת לאורך כ- 6 ס"מ ורוחבה מגיע לכ- 1 ס"מ במישור AP .האדרה סביב הקולקציה בגדוליניום. . אשמח לתשובה

שלום רב, ה MRI מדגים מצב לאחר הניתוח, אין רואים פריצת דיסק. ככל הנראה ההחלמה תארך יותר זמן. בכל מקרה ממליץ להתייעץ עם הרופא המנתח.

שלום, אני בת 40.5 עברתי טיפולי הפריה IVF. כשבוע לפני שהתרחשה הפלה התחיל לי נימול ברגל שמאל. תופעה דומה היתה לי לפני כחמש שנים ועברה (לאחר שלקחתי ויטמין B12). בעקבות התלונה נשלחתי לעשות MRI: התוצאות הן לגבי חוליות הצוואר, עמדה לורדוטית שטוחה. סיגנל מופחת בדיסקים הבינחולייתיים. המנגיומה קטנה בגופי החוליות C7 ו-D1. בגובה C5-C6 ו-C4-C5 אנולוס שטוח עם מגע בשק התקאלי. לגבי עמוד שדרה גבי: עמדה קיפוטית רגילה סימני ניוון בדיסקים אחגים, קשרי שמורל קטנים אחדים, המנגיומות קטנות בגופי החוליות D11 ו-D12 קונוס מדולרי מסתיים ב-L1. בלט אנולוס בגובה D6-D7 עם מגע קל בקדמת השק התקאלי. אין לחץ על החוט עצמו. האם משהו מהממצאים הנ"ל יכול להסביר את הנימול ברגל שמאל? האם אפשר לחזור לטיפולי הפוריות? תודה

נראה לי שלא. נימול ברגל שכיח מאוד בהריון ומחוץ לו ולרוב קשור ללחץ על עצבים תחושתיים באגן