עדשות מגע צילינדר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ניתוח קטרקט בלייזר: כל החידושים

השימוש במכשירי לייזר במסגרת ניתוחי קטרקט מאפשר למנוע סיבוכים, לשפר את הדיוק ולטפל באסטיגמטיזם. יתרונות הטיפול החדשני (וגם: מתי אין מנוס מהטיפול הקלאסי) ניתוח קטרקט הוא הניתוח הנפוץ ביותר כיום, בתחום רפואת העיניים. בתחילת הניתוח, מבצע המנתח חתכים זעירים בקרנית - תוך שימוש בציוד כירורגי עדין; לאחר מכן, הוא מבצע חתך בקופסית העדשה; ובשלב הבא, באמצעות שימוש באולטרסאונד וציוד כירורגי עדין - העדשה העכורה מפורקת. רסיסי העדשה העכורה מוסרים מהעין, באמצעות מכשיר אולטרסאונד - ובסיום הניתוח מושתלת העדשה המלאכותית, המחליפה את העדשה הטבעית. באופן מסורתי, המנתח מבצע את כל השלבים באופן ידני. הבשורה החדשה בתחום ניתוחי הקטרקט באה לידי ביטוי במכשירי לייזר מתקדמים, המבצעים באופן אוטומטי את השלבים הראשונים של הניתוח: חיתוך הקרנית וקופסית העדשה ופירוק העדשה העכורה. כל השלבים הנ"ל מבוצעים תוך שניות ספורות - ללא מגע יד אדם, באופן מדויק לחלוטין. כיצד...
ללמוד עוד על עדשות מגע צילינדר
סל התרופות 2018: ההחלטות-תמונה

סל שירותי הבריאות לשנת 2018 פורסם. בין התרופות שנכנסו:...

מאת: מערכת zap...
31/12/2017
קטרקט: כשהראייה מזדקנת-תמונה

פגשתם ברחוב חבר ותיק ובקושי זיהיתם אותו? ייתכן שאתם סובלים...

מאת: ד"ר מלכין משה
13/09/2016
ניתוח קטרקט בלייזר: כל החידושים-תמונה

השימוש במכשירי לייזר במסגרת ניתוחי קטרקט מאפשר למנוע...

מאת: ד"ר אליה...
27/03/2018
עדשות מלאכותיות: כל החידושים-תמונה

פיתוח עדשות מלאכותיות לעיניים מתקדם בצעדי ענק. כיצד תדעו...

מאת: ד"ר אליה...
22/03/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לעדשות מגע צילינדר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

עדשות מגע צילינדר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום,הייתי שמחה בבקשה לדעת בערך מה אמור להיות טווח המחירים של עדשות מגע יומיות ללא צילינדר? וגם של עדשות מגע יומיות עם צילינדר? (הבנתי שעם הצילינדר יקר יותר) אני יודעת שזה משתנה מחנות לחנות,אך אשמח לדעת בערך.. היה לי הצעת "מבצע" של 6 חבילות עדשות מגע יומיות+בדיקת התאמה בחינם,ב600 ש"ח. לאחר הבדיקה הסתבר שיש לי צילינדר בעין אחת אז ההצעה השתנתה ל4 חבילות (2 עם צילינדר ו2 ללא צילינדר) ב600 ש"ח. האם הרווחתי משהו? האם זה באמת "מבצע",כי זה נשמע לי ממש יקר!

שלום מיכל, מחירי עדשות מגע יומיות נע בסביבות 80-200 שקלים (תלוי בחומר הגלם של העדשה ובחברה שממנה מזמינים לך את העדשות). מחירי עדשות מגע יומיות עם צילינדר נעים בסביבות 165-270 שקלים לחבילה.

שלום רב , מהן העדשות מסוג קומפורט המומלצות ביותר ? מהן העדשות מסוג טוריות המומלצות ביותר ? תודה .

שלום רב, לצערי אין לי ניסיון מספיק עם עדשות קונפורט ולכן לא אוכל להמליץ. לגבי עדשות טוריות אין המלצה מיוחדת.

שלום לי יש משקפיים וגם עדשות מגע. לפני שבוע עשיתי בדיקת ראייה אצל אופטמטריסט שאמר שהמספר של העדשות אומור להיות גדול ברבע מספר יותר מהמשקפיים.האם זה נכון?האם זה לא אמור להיות הפוך כלומר שהמספר במישקפיים אמור להיות גדול יותר מהעדשות כי עדשות יושבות ישר על העין ולא במרחק כמו במישקפיים. האופטמטריסט אמר שבמישקפיים זה רבע פחות כפיצוי על החצי צילינדר שיש לי,לעומת העדשות היומיות ששם אין ולא ניתן שיהיו עם חצי צילינדר. בוא קבע לי במישקפיים מינוס 1.25+חצי צילנדר ואילו בעדשות המגע היומיות מינוס 1.5.האם הערכתו והמלצתן תקינה?האם אין צורך באותו מספר בעדשות ובמישקפיים?

בד"כ המספר בעדשות מגע אכן נמוך במעט מהמספר במשקפיים בגין העדר המרחק בין העדשה לעין. אין עדשות מגע יומיות עם צילינדר. כאשר מספר הצילינדר נמוך, ומעוניינים בעדשה יומית, ניתן להגדיל את מספר העדשה ובכך לפצות על העדר הצילינדר. האופטמטריסט במסגרת בדיקתו בודק את המספר שאתה צריך ללבוש לפי המשקפיים ואח"כ עושה תיקונים על ידי הורדת הצילינדר והעלאת המספר עד שהוא מגיע למצב שהוא בודק את ראייתך דרך עדשה עם צילינדר ועדשה עם מספר גבוה יותר ללא צילינדר וכך מגלה מהו המספר המדוייק שצריך בכדי לכפר על העדר הצילינדר.

תודה לאור על תשובתו!!! אני אנסח את התשובה קצת אחרת : במרשמים נמוכים מ-4.00- המרשם בעדשות מגע, על פי רוב,זהה למרשם במשקפיים .במרשמים גבוהים יותר אכן נהוג להפחית את המספר ,בשל "הקרבה לעין", ההפחתה במספרים גבוהים יכולה להגיע גם לדיאופטר שלם. במצבים שבמשקפיים יש 0.50 צילינדר ובמספרים נמוכים(כמו אצלך),לעיתים מוסיפים 0.25 מספר למרשם של העדשות מגע בכדי ל"פצות" על הצילינדר,שלא קיים בעדשות מגע ולעיתים לא מוסיפים. בכדי להחליט האם להוסיף או לא , רצוי שהאופטומטריסט יבצע בדיקה בזמן שאתה מרכיב את העדשות מגע. רק על סמך בדיקה כזאת ניתן להחליט מה המרשם הנכון ולא על סמך ההערכה.

תודה על התשובה.הבנתי שעדיף לנתח עין שניה גם עם עדשה טורית?.אם לא אז אצטרך משקפיים? תודה ד"ר עדי

בדרך כלל כשמשתילים עדשות טוריות בשתי העיניים מכוונים למרחק. אפשר להשתיל עדשה טורית ולכוון עין אחת לקרוב. לפעמים אפשר את העין השניה לכוון לקרוב בלי להשתיל עדשה טורית. זה מאד תלוי בכל הנתונים.