עדשות מגע צילינדר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

עדשות תוך עיניות בניתוחי קטרקט: כיצד לבחור?

ניתוח קטרקט כולל החלפה של העדשה התוך עינית העכורה בעדשה מלאכותית. קיימים סוגים רבים של עדשות, המסוגלות לפתור ליקויי ראייה שונים, בנוסף לקטרקט. כך תבחרו עדשה מתאימה: מדריך ניתוח קטרקט הוא ניתוח להוצאת העדשה התוך עינית והחלפתה בעדשה מלאכותית. ברוב המקרים, הצורך בניתוח מתעורר בגיל מבוגר, לאחר שהעדשה התוך עינית הולכת ונעשית עכורה עם השנים, עד למצב של הפרעה ממשית לראייה. יצוין כי בעת הלידה ובשנות הילדות המוקדמות, העדשה שקופה כמעט לחלוטין. העדשות המשמשות לניתוחי קטרקט שופרו ושודרגו מאוד. צילום: שאטרסטוק העדשות שהחלו לשמש באמצע המאה הקודמת בניתוח קטרקט היו עשויות מחומר שנקרא PMMA וידוע באחד הכינויים המסחריים - פרספקס (במקרים מסוימים משתמשים בחומר זה לייצור עדשות גם היום). ההתקדמות הגדולה ביותר מאז המצאתן, היתה פיתוח עדשות שניתן לקפל ולהכניס אותן אל העין דרך חתך ניתוחי מינימלי. מאז פיתוח זה, העדשות המשמשות לניתוחי קטרקט שופרו ושודרגו מאוד. בעוד שלפני...
ללמוד עוד על עדשות מגע צילינדר
עדשות תוך עיניות בניתוחי קטרקט: כיצד לבחור?-תמונה

ניתוח קטרקט כולל החלפה של העדשה התוך עינית העכורה בעדשה...

מאת: ד"ר דוד ורסנו
09/03/2020
סל התרופות 2018: ההחלטות-תמונה

סל שירותי הבריאות לשנת 2018 פורסם. בין התרופות שנכנסו:...

מאת: מערכת zap...
31/12/2017
עדשות פרימיום: שפע יתרונות-תמונה

היתרון של עדשות פרימיום לטיפול בקטרקט או לתיקון ראייה, נעוץ...

מאת: ד"ר מיכאלי...
26/04/2017
קטרקט: כשהראייה מזדקנת-תמונה

פגשתם ברחוב חבר ותיק ובקושי זיהיתם אותו? ייתכן שאתם סובלים...

מאת: ד"ר מלכין משה
13/09/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לעדשות מגע צילינדר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

עדשות מגע צילינדר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום,הייתי שמחה בבקשה לדעת בערך מה אמור להיות טווח המחירים של עדשות מגע יומיות ללא צילינדר? וגם של עדשות מגע יומיות עם צילינדר? (הבנתי שעם הצילינדר יקר יותר) אני יודעת שזה משתנה מחנות לחנות,אך אשמח לדעת בערך.. היה לי הצעת "מבצע" של 6 חבילות עדשות מגע יומיות+בדיקת התאמה בחינם,ב600 ש"ח. לאחר הבדיקה הסתבר שיש לי צילינדר בעין אחת אז ההצעה השתנתה ל4 חבילות (2 עם צילינדר ו2 ללא צילינדר) ב600 ש"ח. האם הרווחתי משהו? האם זה באמת "מבצע",כי זה נשמע לי ממש יקר!

שלום מיכל, מחירי עדשות מגע יומיות נע בסביבות 80-200 שקלים (תלוי בחומר הגלם של העדשה ובחברה שממנה מזמינים לך את העדשות). מחירי עדשות מגע יומיות עם צילינדר נעים בסביבות 165-270 שקלים לחבילה.

שלום רב , מהן העדשות מסוג קומפורט המומלצות ביותר ? מהן העדשות מסוג טוריות המומלצות ביותר ? תודה .

שלום רב, לצערי אין לי ניסיון מספיק עם עדשות קונפורט ולכן לא אוכל להמליץ. לגבי עדשות טוריות אין המלצה מיוחדת.

שלום לי יש משקפיים וגם עדשות מגע. לפני שבוע עשיתי בדיקת ראייה אצל אופטמטריסט שאמר שהמספר של העדשות אומור להיות גדול ברבע מספר יותר מהמשקפיים.האם זה נכון?האם זה לא אמור להיות הפוך כלומר שהמספר במישקפיים אמור להיות גדול יותר מהעדשות כי עדשות יושבות ישר על העין ולא במרחק כמו במישקפיים. האופטמטריסט אמר שבמישקפיים זה רבע פחות כפיצוי על החצי צילינדר שיש לי,לעומת העדשות היומיות ששם אין ולא ניתן שיהיו עם חצי צילינדר. בוא קבע לי במישקפיים מינוס 1.25+חצי צילנדר ואילו בעדשות המגע היומיות מינוס 1.5.האם הערכתו והמלצתן תקינה?האם אין צורך באותו מספר בעדשות ובמישקפיים?

בד"כ המספר בעדשות מגע אכן נמוך במעט מהמספר במשקפיים בגין העדר המרחק בין העדשה לעין. אין עדשות מגע יומיות עם צילינדר. כאשר מספר הצילינדר נמוך, ומעוניינים בעדשה יומית, ניתן להגדיל את מספר העדשה ובכך לפצות על העדר הצילינדר. האופטמטריסט במסגרת בדיקתו בודק את המספר שאתה צריך ללבוש לפי המשקפיים ואח"כ עושה תיקונים על ידי הורדת הצילינדר והעלאת המספר עד שהוא מגיע למצב שהוא בודק את ראייתך דרך עדשה עם צילינדר ועדשה עם מספר גבוה יותר ללא צילינדר וכך מגלה מהו המספר המדוייק שצריך בכדי לכפר על העדר הצילינדר.

תודה לאור על תשובתו!!! אני אנסח את התשובה קצת אחרת : במרשמים נמוכים מ-4.00- המרשם בעדשות מגע, על פי רוב,זהה למרשם במשקפיים .במרשמים גבוהים יותר אכן נהוג להפחית את המספר ,בשל "הקרבה לעין", ההפחתה במספרים גבוהים יכולה להגיע גם לדיאופטר שלם. במצבים שבמשקפיים יש 0.50 צילינדר ובמספרים נמוכים(כמו אצלך),לעיתים מוסיפים 0.25 מספר למרשם של העדשות מגע בכדי ל"פצות" על הצילינדר,שלא קיים בעדשות מגע ולעיתים לא מוסיפים. בכדי להחליט האם להוסיף או לא , רצוי שהאופטומטריסט יבצע בדיקה בזמן שאתה מרכיב את העדשות מגע. רק על סמך בדיקה כזאת ניתן להחליט מה המרשם הנכון ולא על סמך ההערכה.

תודה על הסבלנות. כאשר שבשתי העיניים מושתלות עדשות רגילות/טוריות אזי אצטרך לקריאה משקפיים ולמחשב משקפיים נוספים ? תודה

אם מכוונים את שתי העיניים לרחוק אז כן