עדשות מגע צילינדר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

עדשות תוך עיניות בניתוחי קטרקט: כיצד לבחור?

ניתוח קטרקט כולל החלפה של העדשה התוך עינית העכורה בעדשה מלאכותית. קיימים סוגים רבים של עדשות, המסוגלות לפתור ליקויי ראייה שונים, בנוסף לקטרקט. כך תבחרו עדשה מתאימה: מדריך ניתוח קטרקט הוא ניתוח להוצאת העדשה התוך עינית והחלפתה בעדשה מלאכותית. ברוב המקרים, הצורך בניתוח מתעורר בגיל מבוגר, לאחר שהעדשה התוך עינית הולכת ונעשית עכורה עם השנים, עד למצב של הפרעה ממשית לראייה. יצוין כי בעת הלידה ובשנות הילדות המוקדמות, העדשה שקופה כמעט לחלוטין.   העדשות שהחלו לשמש באמצע המאה הקודמת בניתוח קטרקט היו עשויות מחומר שנקרא PMMA וידוע באחד הכינויים המסחריים - פרספקס (במקרים מסוימים משתמשים בחומר זה לייצור עדשות גם היום). ההתקדמות הגדולה ביותר מאז המצאתן, היתה פיתוח עדשות שניתן לקפל ולהכניס אותן אל העין דרך חתך ניתוחי מינימלי. מאז פיתוח זה, העדשות המשמשות לניתוחי קטרקט שופרו ושודרגו מאוד. בעוד שלפני 20 או 30 שנים, היה עשוי להופיע דגם כלשהו של עדשות המייצר תגובה בעין...
ללמוד עוד על עדשות מגע צילינדר
עדשות תוך עיניות בניתוחי קטרקט: כיצד לבחור?-תמונה

ניתוח קטרקט כולל החלפה של העדשה התוך עינית העכורה בעדשה...

מאת: ד"ר דוד ורסנו
09/03/2020
סל התרופות 2018: ההחלטות-תמונה

סל שירותי הבריאות לשנת 2018 פורסם. בין התרופות שנכנסו:...

מאת: מערכת zap...
31/12/2017
עדשות פרימיום: שפע יתרונות-תמונה

היתרון של עדשות פרימיום לטיפול בקטרקט או לתיקון ראייה, נעוץ...

מאת: ד"ר מיכאלי...
26/04/2017
קטרקט: כשהראייה מזדקנת-תמונה

פגשתם ברחוב חבר ותיק ובקושי זיהיתם אותו? ייתכן שאתם סובלים...

מאת: ד"ר מלכין משה
13/09/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לעדשות מגע צילינדר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

עדשות מגע צילינדר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

יש לי צלינדר נמוך יחסית (1 ) . הראייה בין מדורדרת לגמרי כך שקשה למדוד אותו בוודאות. האם כדאי לעשות עדשה טורית במקרה זה ?

המדידות לצורך השתלת עדשה טורית אינן תלויות בראיה. לעיתים נראה שיש צילינדר מסויים ואז במדידות המיוחדות נמצא כי צפוי צילינדר גבוה יותר. אם באמת יש רק 1 דיופטר אז כנראה שזה לא מוצדק להשתיל עדשה טורית אבל זה מאד תלוי גם בזוית שלו ובאיכות הראיה שאתה מצפה לה.

שלום,הייתי שמחה בבקשה לדעת בערך מה אמור להיות טווח המחירים של עדשות מגע יומיות ללא צילינדר? וגם של עדשות מגע יומיות עם צילינדר? (הבנתי שעם הצילינדר יקר יותר) אני יודעת שזה משתנה מחנות לחנות,אך אשמח לדעת בערך.. היה לי הצעת "מבצע" של 6 חבילות עדשות מגע יומיות+בדיקת התאמה בחינם,ב600 ש"ח. לאחר הבדיקה הסתבר שיש לי צילינדר בעין אחת אז ההצעה השתנתה ל4 חבילות (2 עם צילינדר ו2 ללא צילינדר) ב600 ש"ח. האם הרווחתי משהו? האם זה באמת "מבצע",כי זה נשמע לי ממש יקר!

שלום מיכל, מחירי עדשות מגע יומיות נע בסביבות 80-200 שקלים (תלוי בחומר הגלם של העדשה ובחברה שממנה מזמינים לך את העדשות). מחירי עדשות מגע יומיות עם צילינדר נעים בסביבות 165-270 שקלים לחבילה.

שלום רב , מהן העדשות מסוג קומפורט המומלצות ביותר ? מהן העדשות מסוג טוריות המומלצות ביותר ? תודה .

שלום רב, לצערי אין לי ניסיון מספיק עם עדשות קונפורט ולכן לא אוכל להמליץ. לגבי עדשות טוריות אין המלצה מיוחדת.

שלום, יש לי קוצר ראיה עם מספר גבוה וצילינדר. ניסו להתאים לי עדשות רכות ובשני ניסיונות לא הצליחו ממש ואמרו לי שבכל מקרה אי אפשר להגיע ל- 6-6. האם בעדשות קשות נושמות קל יותר להגיע לחדות ראיה גבוהה כשיש מספר גבוה וצילינדר או שזה יהיה די אותו הדבר?

שלום , לפעמים בעדשות קשות מגיעים לראייה טובה יותר , ולפעמים בעדשות רכות. קשה לי לומר לך מה יהיה טוב לך יותר מבלי שבדקתי אותך פיזית. בברכה, אייל ברקו אופטומטריסט מוסמך - B.SC 👓 👓 👓 👓 👓 👓 👓 👓 👓 👓 👓 📍50% הנחה למשקפי ראייה ושמש לחברי הפורום 📍ד"ר אופטיקה 📍כצנלסון 40 גבעתיים 03-5733111 📍התאמת כל סוגי עדשות-המגע, משקפי-ראייה במספרים גבוהים ומולטיפוקלים מתקדמים❗