טונומטר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

גלאוקומה: הגנב השקט של הראייה

לקראת שבוע הגלאוקומה, יחידת העיניים של הלל יפה תקים דוכן ייעודי, ובו תערוך בדיקות לגילוי גלאוקומה בחינם עבור הציבור הרחב. צרכנות רפואית לקראת שבוע הגלאוקומה שיחול בשבוע הבא, תקים יחידת העיניים של המרכז הרפואי הלל יפה ב- 12.3.2013 דוכן ייעודי בו יבצעו , בחינם, אנשי היחידה בדיקת לחץ תוך-עיני. מדובר בבדיקה שמטרתה איתור המחלה, שנחשבת ל"גנב השקט של הראייה". הדוכן יפעל בין 09:00 ל-12:00 בכניסה לבניין אשפוז א'. למעשה, גלאוקומה היא מחלה הפוגעת בסיבי עצב הראייה וגורמת לאיבוד שלהם. "זוהי מחלה כרונית ופרוגרסיבית המופיעה בדרך כלל בשתי העיניים", מסבירה ד"ר ביאטריס טיאוסנו, מנהלת יחידת העיניים בהלל יפה. "מבחינה תפקודית, המשמעות היא איבוד שדה ראייה באופן הדרגתי, דהיינו איבוד הראייה ההיקפית. ככל שהפגיעה בסיבים רבה יותר, כך קטן גם שדה הראייה של האדם, עד שהאובדן מגיע למרכז השדה, וכך לכדי איבוד הראייה בצורה טוטאלית במקרים החמורים"....
ללמוד עוד על טונומטר
גלאוקומה: הגנב השקט של הראייה-תמונה

לקראת שבוע הגלאוקומה, יחידת העיניים של הלל יפה תקים דוכן...

מאת: מערכת zap...
04/03/2013
גלאוקומה: חשיבות האבחון המוקדם-תמונה

גלאוקומה היא קבוצת מחלות שהמשותף להן הוא פגיעה אופיינית...

מאת: פרופ' דני...
14/10/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטונומטר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טונומטר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, האם בדיקת לחץ תוך עיני (טונומטר) ניתן לעשות אצל אופטמטריסט או שרק רופאי עיניים מוסמכים לכך? בתודה, ענת.

יש אופטומטריסטים שיכולים לבצע הבדיקה למטרות סקר. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

שלום רב, אשמח לקבל הסבר קצר על החומר הכתום ("פלואורטס", כמדומני), שנהוג למרוח בחלל שבין העפעף לעין בסמוך לבדיקת לחץ עין בטונומטר. מה תפקידו של החומר, וכיצד הוא רלוונטי לקבלת תוצאת המדידה? בתודה מראש!

שלום רב, השימוש בחומר הזה מאפשר מדידת לחץ בגולדמן טונומטר. בעזרתו ניתן למדו במדויק. הסבר פיסיקלי על מהו החומר ומדוע צריך אותו ניתן למצוא באינטרנט. בריאות שלמה

שלום. בתצלום שבצעתי בטלפון הנייד שלי עם פלאש, יוצא שעין אחת של בתי בת ה-12 יוצאת עם צבע בוהק שונה באמצע. אדום או לבן. צילמתי שוב ומופיע שוב באותה עין. צילמתי בטלפון אחר ובמצלמה רגילה עם פלאש ולא רואים שוני בין העיניים. האם בכל זאת יש סיבה ללכת לבדיקה ? אני מודע לנושא בעקבות כתבות בעיתונות שצילום יכול להצביע על בעיה. תודה.

לי שלום רב, בדיקת לחץ המבוצעת ע"י לחץ אוויר פחות טובה מבדיקה של רופא שמבצע זאת בעזרת נייר צביעה ומכשיר טונומטר. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

שלום רב, אם יש שוני בתמונה ברפלקס האישון יש לגשת בהקדם לרופא עיניים! בברכה, פרופ' ישראל קרמר

האם בדיקת לחץ תוך עייני בטיפות כשהרופא לאחר מכן נוגע באמצעות פיסת נייר בעין נחשבת אמינה ? או רק הבדיקה באמצעות מתח אוויר לעיין נחשבת אמינה ?

לי שלום רב, בדיקת לחץ המבוצעת ע"י לחץ אוויר פחות טובה מבדיקה של רופא שמבצע זאת בעזרת נייר צביעה ומכשיר טונומטר. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.