צלקת ברשתית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שאלות נפוצות מפורום ניתוחים להסרת משקפיים

לייזר? שיוף הקרנית? מה עושים ואיך (וכמה זה עולה?) כל התשובות לכל השאלות השכיחות שאלה: האם מי שמרכיבה משקפי ראייה -4.5 עם צילינדר ועכשיו זקוקה גם למשקפי קריאה יכולה לעבור ניתוח להסרת משקפיים?תשובה: בהנחה שאין מחלות עיניים אחרות והבעיה היא שילוב של קוצר ראיה (למרחק) וזוקן ראיה(צורך למשקפי קריאה) ניתן לבצע תיקון של הראיה לקרוב ולרחוק עם פגיעה קלה בראית העומק. אם הינך בגיל שרק מתחילה להשתמש במשקפי קריאה, אני ממליץ לבצע ניתוח להסרת משקפי מרחק בלבד. הצילנדר אינו מהווה בעיה וניתן לתיקון מלא במכשירים החדשים.שאלה: אני עברתי את הניתוח הנ"ל לפני כשלוש שנים, ובהצלחה מרובה. הבעיה היא שאני חוששת שהתוצאות לא יחזיקו מעמד, האם זה אפשרי?תשובה: בעיניים בריאות, שעברו ניתוח ללא סיבוכים, חדות הראיה נשארת יציבה שנים רבות. כיום, הוכחה יציבות הניתוח למשך 15 שנה לפחות, וההנחה המקובלת...
ללמוד עוד על צלקת ברשתית
שאלות נפוצות מפורום ניתוחים להסרת משקפיים-תמונה

לייזר? שיוף הקרנית? מה עושים ואיך (וכמה זה עולה?) כל...

מאת:
27/06/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לצלקת ברשתית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

צלקת ברשתית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

עברתי לפני כשנה ניתוח גלאוקומה וקטרקט. לאחר מכן נותר לי ערפל בחלק מתמונת הראיה נאמר לי שיש לי צלקת ברשתית שנראתה ככתם שחור בתמונת שדה הראיה האם יש כיום חידושים בתחום הרשתית שיכולים להציל אותי?

במידה ויש צלקת, אין כיום טיפול לכך. בכבוד רב ד"ר מיכאל היימס

תודה דוקטור, מתסכל מאד ממש קשה לחיות עם זה אמשיך לעקוב מדי פעם ולהתפלל לפתרון

בהמשך לשאלתי הקודמת נמצא בפיענוח OCT כי יש לי: 1.קונטור פבאלי עמוק 2.אטרופיה ברמת הרשתית הנוירוסנסורית בפובאה כמו כן נאזלית ועליון עם אירגולריות קלה של PR ללא פתולוגיה גסה ברמת ה PRE 3.ללא עדות לנוזל תוך או תת רשתי 4.עובי מקולרי מרכזי נמדד 208 מיקרון לסיכום: אטרופיה נוירוסנסורית פובאלית

משה שלום, לפי תוצאות הבדיקות שלך יש לפנות למומחה רשתית עם תוצאות הבדיקות. פורום זה אינו עוסק בבעיות רשתית. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

שלום, אני חייל משרת בצה"ל במשך כחודשיים, חלומי במשך שנה הוא להיות לוחם , נתנו לי פרופיל 64 מהסיבה שיש לי צלקת ברשתית על רקע טוקסופלסמה (מולד) בעין שמאל דבר המפריע לראייה שלי אך ורק בעין שמאל (מין פס במרכז העין שמפריעה לי לראות כל מה שיש באמצע ) חשוב לציין כי הראייה היא מצוינת מהסיבה שעיו ימין היא העין הטובה ושאין קושי בחיי היום יום . האם יש טיפול/ניתוח לצלקת כתוצאה מהמחלה ?

לא. למרות שכמובן התפקוד שלך מלא ולא מפריע - מבחינת הצבא זה נחשב למגבלה, דבר הבא לידי ביטוי בפרופיל.

שלום דוקטור, לפני שנתיים בערך הלכתי ברחוב, וכנראה שמתוך בניין גבוהה, עשו עלי לייזר ירוק במשך 2 שניות, הורדתי את הראש למטה והמשכתי ללכת, לא סגרתי את העיניים כי לא ידעתי שזה מסוכן, עשו עלי לייזר עם פילטר שמפצל את הלייזר להרבה נקודות קטנות במקום נקודה אחת מרכזית. לייזר בצבע ירוק. לא הרגשתי כלום בעיניים וגם לא הסתנוורתי ואני לא יודע אם הוא פגע בעיניים. לא היו שינויים בראיה. אם הוא היה פוגע בעין הייתי מרגיש באותו רגע? האם יש סיכוי לבעיות עתידיות בעיניים בעקבות המקרה? בשנה האחרונה אני שם לב ל floaters.

פגיעה עם לייזר יכולה לעשות סקוטומה שזה חסר נקודתי בשדה הראיה… רחפנים לא קשורים לזה … אם אתה חושש אפשר לעשות בדיקה עם הרחבת אישונים ולחפש צלקת ברשתית

כבר הייתי במיון עיניים בלי קשר לליזר והכל יצא תקין, היו עולים על הצלקת ברשתית אם יש במהלך מיון? היה לי דלקת לחמית

כתוב בדוח של המיון שהרשתית תקינה. אבל יש סיכוי לסיבוכים עתידיים? ומה הסיכוי שזה באמת נכנס לעין , אם היה תאורת לילה ברחוב, ולא הסתנוורתי?