אדמומיות מסביב לעיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לאדמומיות מסביב לעיניים

דלקות וזיהומים בעיניים - תמונת המחשה
דלקות וזיהומים בעיניים בעיות עיניים שונות עלולות להתפתח בינקות ובילדות, אך במקרים רבים קשה לזהות את הבעיה, מאח...
רפואת עיניים - תמונת המחשה
רפואת עיניים לפני עשרות שנים, עיניים תותבות נראו מלאכותיות ובלתי טבעיות. כיום, בזכות השימוש בטכנולוג...
דלקת עפעפיים - תמונת המחשה
דלקת עפעפיים דלקת עפעפיים (בלפריטיס) מאופיינת באודם, גרד וחוסר נוחות. הדלקת עלולה להתפתח לשעורה בעין...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאדמומיות מסביב לעיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אדמומיות מסביב לעיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, שמי יאיר,בן 22. בשנתיים האחרונות אני סובל מאדמומיות מתחת לעיניים,אובחנתי בצעירותו באטופיק דרמטיטיס שבשנים קודמות התבטא בעור אדום ויבש בכפליים של הידיים,לאחר טיפול סטרואידי אינטנסיבי במשחות( נרידרם לדוגמא) והרגישות בידיים נפסקה. לאחר שנפגשתי עם מספר רופאי עור שטענו שהמקור לבעיה באיזור העיניים הוא אלרגי בצעתי מספר בדיקות אלרגיה שלא נשאו פרי.כרגע משתמש באופן יום יומי במשחות כמו אלידל,ומקסיטרול כפתרון לאדמומיות. המצב מחמיר כשאני נמצא בשמש ולמען האמת אני אבוד עצות.האם להמנע מדברים מסויימים? כמו דברי מאכל ? מגע עם חומרי מסויימים? האם יש טיפולים אחרים שאוכל לנסות ולא לטפל דרך משחות סטרואידיות למינהם? לתשובתך אודה.

אין אפשרות לייעץ על בסיס המידע המצ"ב.. פנה שוב לרופא עור...

שלום,תודה על ההתייחסות. הייתי אצל מגוון רופאי עור ואף אחד מהם לא באמת פתר או ניסה למצוא את שורש הבעיה,כולם ישר שלחו אותי הביתה עם מרשם למשחה. האם יש טיפולים אחרים חוץ ממשחות המכילות סטרואידים?

שלום, ביתי בת שנה ושבעה חודשים, מזה חודשיים מופיעה לה אדמומיות מתחת לעיניים שאינה בהכרח קשורה לעייפות. עשינו ספירת דם ותוצאת ההמוגלובין 12.4 מה רמת המוגלובין הנחשבת תקינה בקרב ילדים בגילה? איזו סיבות יכולות להיות לתופעת האדמומיות? האם יש בדיקות נוספות שאפשר לעשות? תודה רבה וחג שמח עינת

שלום, סה"כ זה רמות די תקינות לגילה. אינני חושב שיש בעיה מיוחדת שגורמת לאדמומיות. אין צורך בבירור מיוחד.

שלום די הרבה זמן יש לי כתם אדום באזור מתחת לעין, האם זה משהו שאפשר להעלים אותו? מפריע לי אסטתית (מצורף תמונה של הכתם )

הנה התמונה http://www.up2me.co.il/images/82383567.jpg

אין ביכולתי לראות את התמונה. ממליצה לפנות לרופא עור להתייעצות. בהצלחה!

היי בן 36, לא מעשן. ישנה אדמומיות מתחת לעיניים, באיזור של עצם הלחי העליונה (שריר העין החוגי). כאשר בצד ימין האדמומיות חזקה יותר אבל מאוד מוגדרת כאשר בצד שמאל האדמומיות חלשה יותר אבל האיזור פחות מוגדר. בשתי העיניים, האדמומיות עולה ויורדת במהלך היום ללא הסבר נראה לעין. מתמונות שיש לי באירוע מלפני חצי שנה, זה נראה שכבר אז התופעה קרתה אבל רק בתמונות האחרונות מאותו אירוע, האדמומיות הזו הופיעה בעוד שכיום, היא תמיד שם אבל בגלים, כמו שתארתי קודם לכן. רופא משפחה ורופא עור מתעקשים שמדובר באלרגיה אבל משחת אלוקום לא עזרה, סבוקלם לא עזר, טלפסט לא עזר ויש לי בדיקת אלרגיה בעוד כחודשיים ואני מקווה לפתור את הבעיה, גם אם זמנית, לפני כן. אין גרד אך מדי פעם יש מעין תחושת חמימות באיזור הזה, שנעלמת אחרי שניה או שתיים. אשמח לכל רעיון לגבי מה יכול לגרום לתופעה הזו. תודה

לא בדקתי אותך אבל בהתיחס לאפשרות שזו אלרגיה: כדאי להפסיק כל קרם או איפור כולל קרם נגד שמש. להשתמש רק בסבון/תכשירים שאתה מכיר שנים רבות. אולי זה יעזור.