בדיקת לחץ תוך עיני: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בדיקות ראייה מונעות לבני 50 ומעלה

הגעתם לגיל 50? מזל טוב: מומלץ להתחיל לגשת אחת לשנה לבדיקות ראייה מונעות. הגיל עלול להביא עמו מחלות עיניים, שלא ניתן להבחין בהן - עד שהמצב כבר חמור. סביב גיל 50 מתחילים להיווצר שינויים פיזיולוגיים בעין, המשפיעים על הראייה. חלק מהשינויים ניתן לפתור באמצעות הרכבת משקפיים - אך יש שינויים המעידים על מחלות עיניים ומצריכים טיפול רפואי. הבעיה היא כי אותם שינויים בעין לא יהיו בהכרח מורגשים, עד שהמחלה כבר במצב קריטי, בו לא ניתן לטיפול, כדי לעצור את התקדמותה ואת השפעתה על התדרדרות הראייה. בדיקות ראייה אחת לשנה אצל רופא עיניים, החל מגיל 50, נועדו לזהות בזמן את השינויים ולאפשר טיפול רפואי שיעצור את התקדמות המחלה וימנע את החמרתה.   נגרמים שינויים ברשתית שרופא עיניים יכול לזהות. צילום: שאטרסטוק אילו מחלות עיניים עלולות להופיע עם ההגעה לגיל 50? יש שלוש בעיות עיקריות הנפוצות בגילאים הללו ועלולות לגרום לראייה ירודה, שבמצב חמור כבר אינה ניתנת...
ללמוד עוד על בדיקת לחץ תוך עיני
בדיקות ראייה מונעות לבני 50 ומעלה-תמונה

הגעתם לגיל 50? מזל טוב: מומלץ להתחיל לגשת אחת לשנה לבדיקות...

מאת: אופטיקל סנטר
02/12/2018
סקוטומה: "כתמים עיוורים" בשדה הראייה-תמונה

סיבות רבות עלולות להוביל לחסר בשדה הראייה - וכתוצאה מכך...

מאת: ד"ר עומר י....
28/08/2018
גלאוקומה: אבחון, טיפול וחידושים-תמונה

גלאוקומה נקראת "הגנב השקט של הראייה" - וחשוב לבצע בדיקת לחץ...

מאת: ד"ר גולדנפלד...
03/08/2017
מחלות עיניים ניווניות: חשיבות המעקב-תמונה

הגעתם לגיל 40? כדאי לקיים בדיקת עיניים שגרתית בכל שנתיים,...

מאת: ~~ד"ר ירון...
07/09/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת לחץ תוך עיני?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת לחץ תוך עיני: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

האם מומלץ מעל גיל 50 לבצע בדיקת לחץ תוך עיני פעם בשנה ?

ההמלצות הן לבדיקה שנתית. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

שלום קניתי את העדשות מולטיפוקל הכי יקרות שהציעו לי אני אכן רואה טוב לרחוק ולקרוב, אך לאחר רבע שעה של קריאה אני מתעייף ומוריד את המשקפיים. כאשר אני מוריד את המשקפיים, אני קורא יותר טוב!!! איך זה יכול להיות ?!?!

זאב שלום מה שכתבת הגיוני ונכון. משקפי המולטיפוקל, מעצם הגדרתם, מכילים שדה ראייה לרחוק, לביניים ולקרוב. בצדדים יש טשטוש. לעומת זאת, כאשר אתה מסיר את המשקפיים, נוצר שדה ראייה רחב, אשר אינו מוגבל על ידי המסגרת ועל ידי תכונות העדשה, במיוחד אם המטרה היא קריאה במיטה. המולטיפוקל במקרה שלך אינו מיועד "להתחרות" ביכולת הקריאה שלך ללא משקפיים, אלא להפחית הצורך בהרכבה ובהסרה בלתי פוסקת של המשקפיים במהלך היום. לקריאה קצרה, כפי שציינת, המולטיפוקל אכן משרת אותך. טיפ נוסף: מומלץ להבדק על ידי רופא עיניים באופן שגרתי, גם אם המשקפיים היו מספקים אותך לחלוטין, לצורך בדיקת לחץ תוך עיני ובדיקות חשובות אחרות. בברכה, רון מידן

שלום ,בת 27, קוצר ראייה גבוה -8 בשתי העיניים אך עצירה במספר כבר 10 שנים מאז שמרכיבה עדשות ראייה. לפני כמה שנים, במקביל לטראומה שחוויתי במידה ויש קשר בין הדברים, התחיל לי פלוטרס בעיניים, לאחר ששללו היפרדות רשתית שני מומחים אמרו לי שאצטרך ללמוד לחיות עם זה. לאחרונה אני שמה לב שאני רואה קצת פחות טוב בעין שמאל, ראיית צבעים קצת שונה בין שתי העיניים (אציין שאני לא זוכרת אם זה משהו חדש או שתמיד היה ככה) ומרגיש לי כשאני סוגרת את עין ימין שאני רואה צל או כתם שחור קרוב לאף בעין שמאל.אתמול ביצעתי בדיקה אצל מומחית, בדיקת לחץ תוך עיני שיצא תקין ובדיקת רשתית לאחר הרחבת אישונים והכל נמצא תקין. חשוב לציין שכאשר שתי העיניים פקוחות אני לא מרגישה משהו חריג אלא רק כשאני סוגרת את עין ימין.. איך יכול להיות שלא נמצא כלום בבדיקה? האם הכתם הזה שאני רואה יכול להיות קשור לפלוטרס? ביום יום אני רואה הרבה חוטים שזזים מצד לצד. מצד אחד אני רוצה להיות רגועה ומצד שני אני מפחדת שלא עולים פה על משהו וזה יחמיר.

שלום רב, כמו שאמרו לך המומחים לפלוטרס אין פתרון רפואי והמח לומד לקבל אותו עם הזמן. לגבי בעיות והתדרדרות בראייה יש לגשת לבדיקה את רופא עיניים שוב. במידה והבדיקה תקינה יש לפנות לאופטומטריסט מומחה להתאמת משקפיים או עדשות חדשות. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

לפני בדיקת לחץ תוך עיני מזליפים שני סוגי טיפות לעין הנבדקת. באיזו מידה מושפעת תוצאת הבדיקה אם מזליפים רק סוג אחד של טיפות (אינני יודעת איזה סוג)? עברתי בדיקה שתוצאותיה חריגות מאד מהתוצאות הרגילות ואני זוכרת שהזליפו רק סוג אחד של טיפות.

שלום רב, יש לפנותץ לרופא המפנה בעניין. ובמידת הצורך לחזור על הבדיקה. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

פרופסור נכבד, שאלתי שאלה כללית ולא קבלתי תשובה.במקרה הפרטי שלי ברור שחזרתי על הבדיקה והיא אכן יצאה נורמלית.