משחה לדלקת עיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ניתוח עפעפיים - לא רק ניתוח קוסמטי

קיימים שני סוגים עיקריים של ניתוחי עפעפיים: ניתוח מתיחת עפעפיים עקב רפיון וניתוח לתיקון מנח העפעף. אולם, בניגוד לסברה הרווחת, ניתוחי עפעפיים אינם מיועדים רק למטרה אסתטית ובמקרים רבים יש להם חשיבות רפואית שקיות מתחת לעיניים? מתיחת עפעפיים עקב רפיון החל מהעשור החמישי לחיים ועם התקדמות הגיל, חלים בעור שמסביב לעיניים (העפעפיים העליונים והתחתונים) מספר שינויים, שעשויים לגרום לרפיון ברקמות וכתוצאה מכך לעודף עור ו/או לבליטה של שקיות השומן מסביב לעין. בעפעפיים העליונים הדבר מתבטא בד"כ במראה נפוח מעט ו/או בעודף עור ש"נופל" על העיניים, ובעפעפיים התחתונים הדבר מתבטא בד"כ במראה של נפיחות המוכר יותר בשם "שקיות מתחת לעיניים". רפיון העפעפיים עשוי לגרום לפגיעה אסתטית ולמראה עייף, ובנוסף כאמור לפגוע בהיקף שדה הראייה.   ניתוח מתיחת עפעפיים עקב רפיון ניתוח מתיחת עפעפיים עקב רפיון (ניתוח בלפרופלסטי, Blepharoplasty) הוא ניתוח שכיח יחסית, בעיקר בקרב מטופלים בני 50 ומעלה, בשל עודף עור בעפעף העליון או...
ללמוד עוד על משחה לדלקת עיניים
ניתוח עפעפיים - לא רק ניתוח קוסמטי-תמונה

קיימים שני סוגים עיקריים של ניתוחי עפעפיים: ניתוח מתיחת...

מאת: ד"ר שירין...
13/04/2020
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למשחה לדלקת עיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

משחה לדלקת עיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בעין אחת העישון התרחב ובעין השנייה יש קרום לבן. יש לך המלצה אחרת חוץ מלקחת אותו לוטרינר? יש לי משחה לדלקת עיניים בשבילו אבל אני לא יודעת איך למרוח אותה. לנקות עם חתיכת בד נקייה ומים חמים?

מצטערת, ללא בדיקה איני יכולה להמליץ על טיפול , בטח לא כאשר מדובר בעינייים. טיפול לא מתאים יכול להחמיר את המצב ואף להזיק. וכמובן אסור למרוח, פעולה שיכולה לפגוע בקרנית.