עדשות מגע יומיות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

עדשות ראייה שיגנו על העיניים שלכם

רובנו יודעים כמה חשוב להשתמש במשקפי שמש להגנה על העיניים מפני השמש, אך האם ידעתם שהעיניים שלכם זקוקות להגנה גם כשאתם בתוך הבית, ועל אור "כחול" כבר שמעתם? כל אור אליו אנו נחשפים, בין אם הוא מגיע מהשמש, מתאורה מלאכותית או ממכשירים שונים בהם אנו משתמשים, מורכב מקרינה באורכי גל שונים ובצבעים שונים. כידוע לרובנו, כל יציאה לשמש כרוכה בחשיפה לקרינה אולטרה-סגולה, קרינת UV, אשר עלולה להזיק לעור ולעיניים. לשם הגנה על העיניים מפני קרינת ה-UV, יש להרכיב משקפי שמש בעלי עדשות כהות ומסנן קרינה מיוחד. אך קרינת ה-UV אינה הקרינה היחידה ממנה מומלץ להיזהר. בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות לקרינה הכחולה, אשר נפלטת, כאמור, גם מן השמש, אבל גם מתאורה מלאכותית כמו פלורסנט ותאורת לד ובעיקר מהמסכים הנמצאים בשימוש יומיומי של כולנו – מסכי הטלוויזיה, המחשב, הסמארטפונים והטאבלטים. כיצד ה"אור הכחול" עלול להזיק לעיניים? כשם שחשיפה לקרינה האולטרה סגולה מסכנת את...
ללמוד עוד על עדשות מגע יומיות
עדשות מגע: מה הופך אותן לאמצעי הראייה היעיל ביותר עבור ילדים ובני נוער?-תמונה

לעדשות המגע יתרונות רבים, ההופכים אותן לכלי שימושי גם עבור...

מאת: עמותת לראות
15/12/2019
ניתוח לייזר: פתרון מרחיק ראות-תמונה

מרכיבים עדשות מגע או משקפיים? המספר שוב גדל, כמו בכל שנה?...

מאת: המרכז הרפואי...
22/11/2018
כך תבחרו את עדשות המגע המתאימות לכם-תמונה

עדשות מגע כבר מזמן הפכו לכלי יעיל ופשוט לשיפור איכות חייהם...

מאת: אופטיקה מני...
17/10/2018
עדשות מגע: 12 כללי זהב-תמונה

גם אתם מרכיבים עדשות מגע מעבר לזמן המומלץ, שוטפים אותן...

מאת: מערכת zap...
02/12/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לעדשות מגע יומיות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

עדשות מגע יומיות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום,הייתי שמחה בבקשה לדעת בערך מה אמור להיות טווח המחירים של עדשות מגע יומיות ללא צילינדר? וגם של עדשות מגע יומיות עם צילינדר? (הבנתי שעם הצילינדר יקר יותר) אני יודעת שזה משתנה מחנות לחנות,אך אשמח לדעת בערך.. היה לי הצעת "מבצע" של 6 חבילות עדשות מגע יומיות+בדיקת התאמה בחינם,ב600 ש"ח. לאחר הבדיקה הסתבר שיש לי צילינדר בעין אחת אז ההצעה השתנתה ל4 חבילות (2 עם צילינדר ו2 ללא צילינדר) ב600 ש"ח. האם הרווחתי משהו? האם זה באמת "מבצע",כי זה נשמע לי ממש יקר!

שלום מיכל, מחירי עדשות מגע יומיות נע בסביבות 80-200 שקלים (תלוי בחומר הגלם של העדשה ובחברה שממנה מזמינים לך את העדשות). מחירי עדשות מגע יומיות עם צילינדר נעים בסביבות 165-270 שקלים לחבילה.

שלום לי יש משקפיים וגם עדשות מגע. לפני שבוע עשיתי בדיקת ראייה אצל אופטמטריסט שאמר שהמספר של העדשות אומור להיות גדול ברבע מספר יותר מהמשקפיים.האם זה נכון?האם זה לא אמור להיות הפוך כלומר שהמספר במישקפיים אמור להיות גדול יותר מהעדשות כי עדשות יושבות ישר על העין ולא במרחק כמו במישקפיים. האופטמטריסט אמר שבמישקפיים זה רבע פחות כפיצוי על החצי צילינדר שיש לי,לעומת העדשות היומיות ששם אין ולא ניתן שיהיו עם חצי צילינדר. בוא קבע לי במישקפיים מינוס 1.25+חצי צילנדר ואילו בעדשות המגע היומיות מינוס 1.5.האם הערכתו והמלצתן תקינה?האם אין צורך באותו מספר בעדשות ובמישקפיים?

בד"כ המספר בעדשות מגע אכן נמוך במעט מהמספר במשקפיים בגין העדר המרחק בין העדשה לעין. אין עדשות מגע יומיות עם צילינדר. כאשר מספר הצילינדר נמוך, ומעוניינים בעדשה יומית, ניתן להגדיל את מספר העדשה ובכך לפצות על העדר הצילינדר. האופטמטריסט במסגרת בדיקתו בודק את המספר שאתה צריך ללבוש לפי המשקפיים ואח"כ עושה תיקונים על ידי הורדת הצילינדר והעלאת המספר עד שהוא מגיע למצב שהוא בודק את ראייתך דרך עדשה עם צילינדר ועדשה עם מספר גבוה יותר ללא צילינדר וכך מגלה מהו המספר המדוייק שצריך בכדי לכפר על העדר הצילינדר.

תודה לאור על תשובתו!!! אני אנסח את התשובה קצת אחרת : במרשמים נמוכים מ-4.00- המרשם בעדשות מגע, על פי רוב,זהה למרשם במשקפיים .במרשמים גבוהים יותר אכן נהוג להפחית את המספר ,בשל "הקרבה לעין", ההפחתה במספרים גבוהים יכולה להגיע גם לדיאופטר שלם. במצבים שבמשקפיים יש 0.50 צילינדר ובמספרים נמוכים(כמו אצלך),לעיתים מוסיפים 0.25 מספר למרשם של העדשות מגע בכדי ל"פצות" על הצילינדר,שלא קיים בעדשות מגע ולעיתים לא מוסיפים. בכדי להחליט האם להוסיף או לא , רצוי שהאופטומטריסט יבצע בדיקה בזמן שאתה מרכיב את העדשות מגע. רק על סמך בדיקה כזאת ניתן להחליט מה המרשם הנכון ולא על סמך ההערכה.

שלום רב, שמי עדי בת 27, בריאה ללא מחלות. אני מרכיבה משקפיים בערך מגיל 17, כרגע המספר מינוס 1.75 לפניי כשלושה חודשים התחלתי להרכיב עדשות מגע יומיות אבל לא באופן רציף.. ז״א כמה ימים עם משקפיים כמה ימים עם העדשות מגע. לפניי כחודש התחלתי לעבוד בעבודה משרדית מול מחשב במוסד רפואי, ובאחת ממשמרות הלילה שעשיתי קיבלתי כאב ראש רציני והייתי מאוד עייפה ובעין ימין לא ראיתי כמעט כלום, אחריי ששתיתי קצת מים וקפה זה עבר לי, זה היה בערך לפניי כשבועיים. ובשלושה ארבעה ימים האחרונים אני מרגישה שאני רואה כמו זבובים קטנטנים כאלה ופסים שקופים שיורדים... קראתי באינטרנט קצת שזו תופעה מוכרת, ויש לי תור לרופא עיניים עוד מס׳ ימים. אבל בכל זאת אני מוטרדת מאוד. האמת שקרה לי ממש לפניי המון שנים שקיבלתי כאב ראש רציני ולא ראיתי טוב בעין ימין זה היה בבית הספר היסודי בערך גיל 12. אבל מאז לא היו לי בעיות ראייה. גם בצבא הייתי תצפיתנית מול מחשב מעל 7 שעות ביןם. אני חוששת שישנה בעיה, אשמח לשמוע את דעתך עד אשר רופא יבדוק את העיניים שלי. תודה.

עדי שלום, הצעד הראשון והחשוב ביותר הוא אכן בדיקת רופא העיניים, ובדיקות רופאים נוספים במידת הצורך. לאחר שלב זה, ניתו לגשת לבדיקה אופטומטרית. יש מקרים מאוד מסוימים, שבהם משקפיים יכולים לסייע מעט. בבקשה שימי לב, לעתים אנשים סובלים מסנוור ממסך המחשב. תוכלי לבדוק זאת בקלות יחסית, על ידי הנמכת עוצמת האור הנפלטת מהמסך באמצעות הכפתורים המיועדים לכך על המסך או המחשב עצמו, וכן באמצעות הגדרות כלליות של ווינדוס. באופן כללי, כדאי מאוד להקפיד גם על הפסקות קבועות בעבודה מול מחשב, ובהן כדאי לקום ולבצע פעילות גופנית קלה. בברכה, רון מידן לאחר

אני שנים מרכיב עדשות מגע יומיות רכות. העניין הוא שבדרך כלל אחרי 8 שעות העין שלי מרגישה לי מאוד עייפה/יבשה ואני מוריד את העדשות. האם זו תופעה שיכולה למנוע ניתוח לייזר ? זה מצביע על איזה סיפטום של יובש מיוחד שימנע ממני לעשות את הניתוח ?

שלום רב. יובש הוא יובש שככל הנראה נגרם מהרכבה ממושכת של עדשות מגע. תופעה זו יכולה גם להמשך לאחר ניתוח הסרת משקפיים. בהצלחה