דמעות מלאכותיות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

עיניים: זהירות, שימוש ממושך במסכים

הטכנולוגיה הפכה את חיינו לקלים ומעניינים יותר, אך שימוש בלתי זהיר במסכים עלול לגרום לתופעות לוואי שונות עם השפעות אפשריות לטווח ארוך. העיניים כואבות ושורפות לאחר שימוש ממושך במחשב? אתם לא לבד. כיצד ניתן להפחית את תופעות הלוואי הכרוכות בשימוש ממושך במסכים? אפשר לאהוב או לשנוא את התופעה, אבל אי אפשר להתעלם מכך שהמסכים הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. חלק ניכר מהאנשים בעולם המודרני מעבירים כיום את רוב זמנם מול מסך: מחשב, סמארטפון, טאבלט או טלוויזיה. המסכים האלה אמנם מקלים על חיינו, במגוון רחב של היבטים, אך מנגד  עלולים לגרום לתופעות לוואי בעיניים ולפגום באיכות השינה. חלק לא מבוטל מכלל הביקורים אצל רופא עיניים נובע מיובש בעיניים. ליובש זה גורמים רבים ואחד מגורמים אלה קשור לעבודה מול מסכים. בשנים האחרונות התפתח מושג הקרוי: "תסמונת מסכי המחשב"; ובלעז:(Computer Vision Syndrome (CVS. (Syndrome (CVS הוא מצב שבו החשיפה הממושכת למסכים מאמצת ומעייפת את העיניים. על פי נתונים שנאספו בארגון האופטומטריסטים האמריקני, עולה כי כ-90% ממשתמשי המחשב חוו את...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לדמעות מלאכותיות

רפואת עיניים - תמונת המחשה
רפואת עיניים קוצר ראייה, המכונה גם מיופיה, הוא ליקוי ראייה הגורם לטשטוש הראייה למרחק. הגורמים לקוצר...
צריבה בעיניים - תמונת המחשה
צריבה בעיניים צריבה בעיניים שאיננה חולפת מעצמה, היא תופעה שכיחה למדי שיכולה להיגרם משלל סיבות. חשוב מ...
ללמוד עוד על דמעות מלאכותיות
עיניים: זהירות, שימוש ממושך במסכים-תמונה

הטכנולוגיה הפכה את חיינו לקלים ומעניינים יותר, אך שימוש...

מאת: המרכז הרפואי...
11/12/2018
די ליובש בעיניים-תמונה

תסמונת העין היבשה פוגעת בכ-15% מהאוכלוסייה. ניתן לטפל בה...

מאת: פרופסור דוד...
20/02/2014
דלקות עיניים: סוגים, תסמינים וסכנות-תמונה

דלקת עיניים היא שם כללי למגוון דלקות של חלקי העין השונים....

מאת: ד"ר שירי...
03/11/2015
מרגישים חול בעיניים?-תמונה

כנראה אתם סובלים מיובש בעיניים. התופעה הנפוצה גורמת לתחושת...

מאת: מערכת zap...
27/09/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדמעות מלאכותיות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דמעות מלאכותיות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אילו טיפות עיניים הכי מומלצות ליובש קשה בעיניים? מבין הסוגים הללו: 1. סיסטיין UD בקבוקונים - האם זה מספר 1 בעולם ליובש? 2. איירוניק בבקבוקונים - שמכילים קמומיל ודרדר כחול- האם קמומיל ודרדר כחול יכולים לשקם את העין? האם יכול להיות תופעות לוואי לקמומיל ולדרדר כחול? האם יש תועלת להשים בעיניים קמומיל ודרדר כחול שיש באיירוניק? 3. בפנטן בבקבוקונים- שמכילים ויטמין B6 - האם ויטמין B6 בטיפות עיניים באמת משקם את משטח העין ואת הקרנית? 4. סיסטיין באלאנס בבקבוק - האם זה מכיל חומר משמר? 5. קומפורט שיילד COMFORT SHEILD בבקבוק - האם זה טיפות עיניים היחידות בעולם שהכי קרובות לדמעות האמיתיות? 6. טירס נטורל - כתוב בעלון שיש הכי הרבה תופעות לוואי - מדוע?

יש לנסות סוגים שונים ולהמשיך עם הטיפות אשר נותנות את ההקלה המשמעותית ביותר. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

ביום השלישי לניתוח התרבו הכאבים והצריבה רק שאני לוקח את טיפול 'לוקלין' זה מרגיע אותי או שאני לוקח כל 5 דקות דמעות מלאכותיות השאלה שלי האם זה בסדר שאני יקח בשבוע הראשון את הלוקלין או שזה יכול להשפיע לרעה על העיניים מכיון שהדמעות עולות יקר א"א להשתמש בתדיריות גבוהות כאלו כתחליך ללוקלין ?

שלום רב. אסור להשתמש בטיפות לוקלין. טיפות אלה מעכבות את תהליך הריפוי. ממליץ על תחליפי דמעות בתדירות גבוה.

שלום היום חמישה ימים אחרי הניתוח אני מרגישה גלים של כאב בעין במיוחד כשהעין גלויה לאור. אחר הניתוח היה לי טשטוש קריאה מקרוב, והראיה חזרה בהדרגה כשלמרחוק הראיה ברורה מאוד.. כרגע ממש כואבת לי העין - האם זה אחת מתופעות הלוואי הידועות? יום לאחר הניתוח הרופא אמר שהעין רואה 6:6 תודה רבה

אם הכאב הזה חדש זה יותר בעייתי. תנסי להשתמש בטיפות של דמעות מלאכותיות. אם הן פותרות את הבעיה אז נראה שאין מקום לדאגה. אולם אם הכאב נמשך נראה לי שכדאי למהר ולהבדק.

עשיתי ניתוח להסרת משקפיים. זה גרם לי לעיוות בקרנית שפגע בראיה. קיוויתי לשפר את זה ועשיתי ניתוח נוסף. שניהם PRK בעקבות הניתוח השני נגרם לי יובש קשה בעיניים וכאבי תופת. זה לא טפול כיאות במכון שעשיתי בעזרת דמעות מלאכותיות בצורה מאסיבית. שנתיים וחצי סבלתי עד שבנס בעזרת טיפןל טבעי עבר היובש. נשארה לא אסטיגמציה ואני משתמש במשקפיים. זה היה מאוד טראומתי וגם התוצאה מאכזבת. רציתי לדעת האם יתכן שהסיבה לכך שנשארה לי אסטיגמציה היא היובש שהיה. זה חשוב לי לדעת בגלל האכזבה והטראומה.

שלום רב, מדובר בשאלה מאוד ספציפית ולא ניתן להשיב ללא בדיקה. באופן כללי, יובש בלבד הוא לא נראה כסיבה לאסטיגמציה. בברכה, ד"ר אורי מלר.