המנגיוסרקומה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להמנגיוסרקומה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

המנגיוסרקומה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום הכלב שלי מבוגר בן 13 ונפל באמצע טיול ולא הצליח לקום וללכת שחזר הביתה התנשף בכבדות שאף פעם לא נראתה קודם ולקחתי אותו לוטרינר. עשו לו בדיקות דם ואולטרסאונד והוטרינר אמר שבטחול יש מוקד שחשוד כמסה אך אינו בטוח ולשם כך צריך לעשות אולטרסאונד אצל מומחה. ועד אז אני מתהפכת ולא מתפקדת מרוב חרדה שמדובר בסרטן בטחול. האם ייתכן שזה דבר אחר בטחול ולא סרטן? האם המוקד שהיה חשוד כמסה יכול להיראות דומה אך שיהיה מדןבר במשהו אחר?

שאלותייך מורכבות ומהנתונים שנתת לא יכולה להיות תשובה חד משמעית. לא כל הלקויות בטחול הן סרטן. למשל יכול להיות שטף דם הטחול. ובנוסף אם מדובר בדידול גם הוא לא במחוייב ממאיר יש הבדל למשל בין גידול המכונה המנגיומה לבין המנגיוסרקומה שזה האחרון ממאיר. אכן אולטראסאונד מומחה נחוץ אך גם הוא לא יוכל בבטחון מלא להפריד בין האפשרות לגידול שפיר וממאיר. בנוסף יש קריטריונים נוספים ובמהלך האולטראסאונד ייבחנו איברים פנימיים אחרים כדוגמת הכבד והטחול ובלוטות הלימפה המזנריליות שבבטן. מקווה לטוב ובהצלחה.

שלום ד"ר טליה. יש לי כלבת גולדן מעורבת עם סטר אירי בת 11. אתמול נמצא אצלה המנגיוסרקומה בטחול לאחר שלקחתי אותה לבי"ח הוטרינרי בבית דגן עקב אפתיה, חוסר תאבון ואי שליטה על הצרכים. לא עשו לכלבה שלי ביופסיה כי אמרו שרוב הסיכויים שאכן מדובר בגידול ממאיר ולא כדאי להרדים אותה במצב כזה. מסתבר שהגידול כבר שלח גרורות לכבד ואין טעם לעשות ניתוח. רציתי להתייעץ איתך מה עושים במצב כזה, האם כדאי להתחיל איתה טיפולי כימוטרפיה? האם היא סובלת? האם יש דרך בכדורים\ כל דרך אחרת שתמנע ממנה סבל או כאבים במידה והיא סובלת או תסבול? תודה מראש.

אליס, המנגיוסרקומה הינו גידול ממאיר ואגרסיבי. אם אכן מדובר בגידול זה ואם אכן ישנן גרורות בכבד אזי המצב בהחלט רע מאד והפרוגנוזה גרועה ביותר. מניחה שכימוטרפיה לא תעזור, אבל אתם יכולים להתיעץ עם אונקולוג. רק בריאות.

17/12/2011 | 23:27 | מאת: אליס
מתוך פורום וטרינריה

לכלבה שלי יש בזמן האחרון הרבה דמעות..ממה זה נובע?

שאלתי מתייחסת לסירוס גור זכר גדול. לאחרונה קראתי מאמר (pet news( לפיו בעוד שלגבי נקבות יתרונות העיקור גדולים על חסרונותיו הרי שבזכרים ובעיקר מגזעים גדולים ובעיקור לפני גיל שנה יש עליה משמעותית בסיכון לאוסטאוסרקומה, פגיעה קוגנטיבית גריאטרית המנגיוסרקומה לבבית והיפותרואידיזים , בצד סיכונים אחרים שפחות מטרידים אותי. מה דעתך?

אני אכן קראתי מספר מאמרים החושפים נתוניים דומים לאלו שציינת, אך עם זאת ההמלצה הרווחת נכון להיום בקרב הרופאים הוטרינרים בעולם הינה לסרס זכרים שאינם מיועדים להרבעה.

אם הבנתי נכון אז לגבי כלבים גדולים סירוס הוא ממניעים של הפחתת האוכלוסיה ולגבי הכלב הספציפי, בהנחה שאין לי בעיה להתמודד עם כלב לא מסורס ולשמור עליו, במיוחד עם הוא מגזע גדול חסרונות הסירוס עולים על היתרונות?

11/04/2010 | 15:25 | מאת: אנגיוסרקומה, המנגיוסרקומה
מתוך פורום סרטן השד

000שלום כולם, אמי , כיום בת 77 אובחנה בשנת 2002 עם סרטן שד infiltrating duct דרגה 2. קיבלה כימו caf ו30 הקרנות. עתה, 9 שנים אחרי, מזה 5 ימים השד אדום כמו עם שטפי דם, לא כואב לא חם, לא מודלק. הרפאה חוששת להישנות עם אנגיוסרקומה והמנגיוסרקומה. בינתיים היא עברה אירוע מוחי 0תסחיף) גם סובלת מאי ספיקת לב ומקבלת קומדין והרבה תרופות לטיפול באי ספיקת לב. היום השד "נרגע" כבר הרבה פחות אדום ופחות כחול. מה דעתכם? נקבעה ביופסיה של העור, לא מצאתי שום מידע על תופעה כזו, לא ברור לי גם למה פתאום התופעה נחלשה. בינתיים בדיקת דם מראה שספירה לבנה וסמנים תקינים. מישהו יודע משהו? בבקשה, זקוקה מאוד לסיועכם.

שלום לך, יקירתי, אנגיוסרקומה היא תופעת לוואי מאד מאד נדירה אחרי קרינה לשד. מאד נדירה, אני חוזרת, שימי לב. האמת היא שזה לא נראה כמו שתיארת. אני אשמח לראות את אמא ביחידת הקרינה בבית החולים שיבא, או שתגשי למכון בו היא טופלה בימים הקרובים. אם אינך מצליחה לקבוע תור למכון הקרינה שלה- עדכני אותי ואעזור לכן באופן מיידי. בהצלחה, ד"ר מירב בן דוד

תודה על תשובתך המהירה, מעריכה זאת מאוד. האמת היא שגם התחושות שלי לא נוחות בעניין הכיוון. אשמח שניפגש בהקדם. אנא כתבי לי פרטים במייל.