חוסר ויטמין K: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שאלות ותשובות בפורום המטולוגיה

האם אפשר להידבק ולהדביק, להשתיל מח עצם או לתרום דם? פורום המטולוגיה הוא מהפורומים העמוסים במערכת הפורומים הענפה של דוקטורס, והוא מטפל באחד הנושאים הרגישים והכואבים בעולם הרפואה היום. כמדי פעם, אספנו למענכם כמה שאלות נבחרות מהשאלות הרבות שנשאלו בחודשים האחרונים. ^^1. מה פירוש המושג solid tumor?^^הכוונה לגידולים "מוצקים", כאלה שיש להם מסה מוגדרת, כמו סרטן ריאה, קיבה, מעי גס, שחלות וכיו"ב, להבדיל ממחלות גידוליות שאינו מתבטאות בגוש מוגדר כמו לאוקמיה או לימפומה.^^2. חליתי לפני כשנתיים בלימפומה נון הודג'קין ולאחר טיפולים כימותרפיים ובדיקה מחודשת הכל נמצא תקין ומאז אני במעקב. האם יש סכנה שאדביק את בת זוגי? האם מותר לי לתרום דם?^^לימפומה אינה מדבקת. אינך יכול לתרום דם בשלב הזה.^^3. האם יש סיכון בנטילת כדור אספירין אחד 80 מ"ג לפני טיסה...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לחוסר ויטמין K

מחסור בוויטמינים - תמונת המחשה
מחסור בוויטמינים סובלים מעייפות, כאבי בטן או גזים? מחסור בוויטמינים? אחד מכל מאה אנשים בעולם הוא חולה צל...
ללמוד עוד על חוסר ויטמין K
שאלות ותשובות בפורום המטולוגיה-תמונה

האם אפשר להידבק ולהדביק, להשתיל מח עצם או לתרום דם?

מאת: מערכת דוקטורס
07/02/2007
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחוסר ויטמין K?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חוסר ויטמין K: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב בדיקת הקרשיות היחידה שהצביעה על הבעיה היא MTHFR (הומוזיגות). אחרי שתי הפלות בשבועות הראשונים, אחרי שני טיפולי IVF הוחלט על שימוש בקלקסאן אמפירי- 40 מ"ג כמו כן באספרין 100 מ"ג (בגלל טרומבוציטוזיס ידועה כבר 13 שנה- עד היום ללא טיפול). בבדיקות האחרונות נראו תוצאות משובשות בויטמין K- ממש על הגבול העליון (ערך 5 כאשר הגבול העליון הוא 5.1). כמו כן בילירובין כולל- 1.4 בילירובין בלתי ישיר- 1.2 PT- 12.1 האם ישנו קשר בין הדברים, בין קרשיות לויטמין K לבילירובין,? מאז ההפלה האחרונה כאבים בזמן התאפקות לשתן, גם אם לזמן ממש קצר, בבדיקות אין שום סימנים לדלקת. ישנו קשר בין פעילות יותרת הכליה לפריון? תודה

MTHFR לא קשור באופן ישיר לקרישיות יתר אלא למאזן החומצה הפולית וההומציסטאין בגוף. חסר בוויטמין K יכול לפגוע ביכולת הגוף לייצר גורמי קרישה. חוסר איזון בפעילות יותרת הכליה יכול לפגוע בכל מערכות הגוף.

שלום רב, אני בן 23. בבדיקת דם אחרונה שביצעתי נצפתה עלייה ברמת PT- 12.7 שניות (בד"כ עמד על 11.3 שניות) עם I.N.R- 1.2. בנוסף על כך יש לציין כי רמת הברזל (IRON) בדמי ירדה בצורה דרסטית מ- 130 ל- 21 מ"ג לדציליטר!!! (אני לוקח תוספי ברזל), פריטין תקין. כמו כן, המטוקריט מעט נמוך-39.9 עם המוגלובין- 14. מה משמעות הדבר והאם ייתכן והיה לי דימום פנימי בגוף??? תודה ואשמח לקבל תגובה בהקדם!!!!

אין אפשרות לבחון את שאלתך בגלל שהנתונים חלקיים. קרא את ההודעה שבראש העמוד והשלם את הנתונים כמוסבר שם. לגבי PT, הכי סביר שלא שמו די דם במבחנה.. חזור על זה וודא שהאחות ממלאת דם בדיוק עד לסימון שיש במבחנה.

היי, אני בהריון בשבוע 17, יש לי פרוטאין C ברמה 70 (בגבול התחתון) ולפני שבוע נרדמה לי יד שמאל וצד שמאל של הפנים, אושפזתי בבית חולים והוחלט להתחיל לקבל קלקסן 40 מ"ג כל יום, יש לי סיפור משפחתי של חוסר בויטמין K פרוטאין C וקרישיות יתר במשפחה (אימי ואחי סובלים מהתופעה, אחי מטופל באספירין) רציתי לשאול האם יש איזשהם מאכלים או האם תזונה בכלל יכולה להשפיע?

לא.

שלום רב, האם לקיחת קומדין מותר בזמן ההנקה? זה ל יכול להשפיע על העובר?? בתודה מראש

בהתאם לברושור הנלווה לקומדין שאושר ע"י ה- FDA - קומדין שרידי נמצא בחלב אבל בצורה לא פעילה ולא משפיע על היונק. מעשית, בתינוקות שנולדו בזמן ומשקלם תקין אין כנראה בעיה. בגלל שאין מידע ממשי לגבי פגים - ממליצים לנקוט (בתינוקות שנולדו טרם זמנם או שמשקלם ירוד) באמצעי זהירות (לוודא שה- INR של האם מאוזן בטווח הרצוי, לוודא שלתינוק אין מחסור בויטמין K ושאין לו הפרעת קרישה ע"י בדיקת PT/PTT). בכל מקרה, האמור לעיל הינו רק מידע ולא הוראה ר]ואית. הוראות טיפוליות מעשיות עלייך לקבל מרופא המטפל בך במציאות.