רעידות ברגליים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לרעידות ברגליים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

רעידות ברגליים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בני בן חודשיים וחצי ושמתי לב שלעיתים יש לו רעד ברגליים למספר שניות. האם זה תקין? ממה זה נובע?האם עליי לפנות לבדיקת רופא?

שלום, זהו רעד שרירים של תינוקות וזה תקין לחלוטין. לא לגשת לרופא.

בתי בת 9 חודשים, ושמנו לב שכשהיא מרוגזת או מנסה לתפוס משהו ולא מצליחה מופיע לה רעד שרירים ברגליים. האם יש סיבה לדאגה ?

בני בן 8חודשים ואני שמה לב שהוא מזיז את רגליו וידיו לפעמים ללא הרף כמו רעידות כאלה ...האם יש סיבה לדאגה

שלום רב בני בן החודשיים נולד בלידה רגילה ותקינה, גם ההריון עבר היטב ללא בעיות או סיבוכים. לאחרונה ששמנו לב לרעידות ברגל ימין, מספר שניות והרעד נרגע. תחילה הרעד היה מעט פעמים, לאחרונה התגבר למספר פעמים. בנוסף שמנו לב כי בזמן אנילציה הוא נרדם והתרחש גלגול עיניים מספר פעמים למשך כשנייה - שתיים. אשמח לשמוע את דעתך.

יסמין שלום, לגבי הרעד ברגל: בילודים לא נדיר לראות רעד ברגל או ביד למס' שניות. רעד כזה נעצר כשנוגעים בגפה הרועדת, לא מעיד על מחלה כלשהי, ובדרך כלל ישתפר ויחלוף עם הזמן. אם אצל בנך הרעד הולך וגובר במקום להשתפר ולחלוף - כדאי לפנות לרופא הילדים. לגבי שאלתך השניה: מה פירוש "אנילציה"? בברכה

היי הבן זוג שלי מטופל כחודש וחצי בזריקת פלודקאט 25 מג אחת לשבועיים מרגע שקיבל את הזריקה התחילו לו תופעות לוואי כגון אי נוחות חרדה רעד ברגליים ובידיים וירידה בחשק המיני הוא טוען שהוא כן רוצה לקיים יחסי מין וכן מרגיש חרמן אך לא עומד לו וזה לא קרה לפני שהתחיל את הטיפול . האם ניתן לטפל בבעיה שלא עומד לו. האם זה ישאר ככה או שיש טיפול? או שזו תופעת לוואי והיא תעבור?

מדובר בתרופה המשמשת לטיפול במצבים פסיכוטיים, כגון סכיזופרניה או מאניה וכן מחלות אחרות הפוגעות בשיפוט. מבחינת תופעות לוואי על מערכת המין - היא עשויה לגרום לירידת חשק, הפרעות בפליטת זרע ופגיעה בזקפה. גם המחלה בעטיה הוא מקבל את התרופה עשויה לגרום לתופעות אלו. תופעות הלוואי הפיכות. ניתן לפנות לטיפול מיני על מנת לקבל כלים לצורך התמודדות.

היי הבן זוג שלי מטופל כחודש וחצי בזריקת פלודקאט 25 מג אחת לשבועיים בשבוע האחרון התחילו לו תופעות לוואי כגון אי נוחות חרדה רעד ברגליים ובידיים אי שקט ,קושי בהרדמות או בישיבה ממושכת הגוף כל הזמן בסטרס ורועד ללא הפסקה. אני מעוניינת לדעת האם ניתן לטפל בתופעות לוואי האלו ?

אני רק יודע שבדרך כלל תופעות לוואי אמורות לחלוף עם הזמן. אך איני יודע בקשר לפלודקאט ולכן עדיף שהדוקטור יענה

לתופעות הלואי כפי שמתואר כדאי לתת נוגדי תופעות לואי בכדי שקל יהיה לשאת את המשך נטילת התרופה. שירגיש טוב!

פורומים בנושא רעידות ברגליים
פורום נוירוכירורגיה
מנהלי הפורום יענו על שאלות בנושאים הנוגעים לגידולי מח בסיס גולגולת ועמוד...
פורום קשב וזיכרון בקרב מבוגרים ומתבגרים
ד"ר מיכאל חייגרכט יענה על שאלות הגולשים בתחומים הנוגעים לאבחון וטיפול בע...
פורום טרשת נפוצה - רמב"ם
ד"ר איל רוזנברג ישיב לשאלות הגולשים בנושא טיפול בטרשת נפוצה