נימול בפה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לנימול בפה

סרטן הלשון - תמונת המחשה
סרטן הלשון עברתם תאונה - ונפצעתם קשה בגפיים? יש לכם גידול בלשון? מיקרו כירורגיה משחזרת היא תחום רפ...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנימול בפה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נימול בפה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ותודה מראש על המענה. מתנצלת על האורך... הבעיה שלי נוגעת לשיני בינה בלסת התחתונה. אני מטופלת במרפאת השיניים של קופ"ח שם נמסר לי כי עליי לעקור 3 שיני בינה (בסוף ייעקרו כל הארבעה). השן הראשונה בלסת העליונה משמאל יצאה ללא בעיה או כאב (הרופא קצת נלחם איתה, אבל לא היו שום סיבוכים, לא היה צריך אנטיביוטיקה ובקושי משככי כאבים - מושלם). הגעתי לעקירה בלסת תחתונה מצד שמאל רגועה ומצפה לעוד חוויה נעימה, אבל בסופו של דבר יצאתי משם כעבור שעה עם פה רדום והשן במקומה. הרופא ניסה להרדים מספר פעמים אבל לא הצליח בשום אופן להרדים את שן הבינה, רק את האזור. כל פעולה שלו כאבה לי מאוד והוחלט להעביר את העקירה לטיפול ביה"ח (שעל הדרך נתבקשו לעקור גם את השן התחתונה הימנית). סבלתי מכאבים איומים במשך חודשיים עד התור לביה"ח, אני מדברת על אופטלגין 4 פעמים ביום וגם זה לא עזר בחודש האחרון, באתי בפחד עצום לביה"ח וגם שם הרגשתי את הקידוח הראשוני עד שהרופא הזריק לי במקום אחר, כנראה לתוך השן, זריקה שכאבה מאוד אבל אחריה כלום. גן עדן. יצאתי מאושרת. קבעו לי תור לעקירה של שתי השיניים שנותרו בצד הימני לסוף אוקטובר, אבל לפני כחודש התחילו לי כאבים חזקים בשן התחתונה. בביה"ח נמסר לי ללכת לקופ"ח שיעשו הכנה לטיפול שורש וזה יעזור לשלוט בכאבים עד העקירה. הלכתי איך שהתחילו הכאבים לקופ"ח ולצערי גם במקרה הזה לא נרדמה השן. נשאר לי עוד חודש לסבול (בינתיים משתלטת על זה עם שמן ציפורן או אופטלגין כשזה לא מפסיק), אבל אני חייבת לדעת למה זה קורה? ומה הסבירות שזה יקרה מעתה בשאר טיפולי השיניים שלי? אציין כי פעם עברתי טיפול שורש בלסת התחתונה אצל אנדודנט באופן פרטי וגם שם השן לא נרדמה והתהליך כאב מאוד (מנגד, עברתי הרבה טיפולי שורש ובכל השאר לא הייתה בעיה כזו). האם זה קשור לתרופות מסוימות שאני נוטלת? ובכלל, איך יכול להיות שבקופ"ח לא הצליחו להרדים מקומית ובבי"ח כן? תודה רבה רבה!

זריקת ההרדמה נעשית "על עיוור" מתוך כוונה להגיע עם המחט למקום שבו אצל רוב בני האדם עובר העצב. לפעמים יש סטיה אנטומית וכתוצאה מזה הרופא "מפספס" את העצב רופא מיומן מנסה לסטות עם המחט עד ש"קולע" זה בדכ קורה רק בלסת תחתונה נקווה שבפעם הבאה יצליחו יותר

ביום ראשון עברתי ניתוח להשתלת עצם ושתלים בלסת תחתונה בשני הצדדים בהרדמה מלאה. יום לאחר הניתוח חצי פה וחלק מצד שמאל רדומים, היתכן?

לאחר פעולות כירורגיות גדולות יש בצקת ונפיחות של הרקמות באזור שיכולות לייצר לחץ על עצבים ולתת תחושת רדימות. אבל כמובן שיש חובה ליידע את הרופא המטפל בכך ובהקדם.

שלום, בננו בן 9 וחצי עבר פרכוס ראשון לפני כחודשיים וחצי ואובחן עם אפילפסיה רולנדית. הוצע לנו להתחיל טיפול תרופתי, הבנו שזה לא הכרחי ולא התחלנו. היום היה לו לדקה בלבד הרגשת נימול בפה שהקשתה על הדיבור שלו (כך גם התחיל ההתקף הראשון) שחלפה כלא הייתה. האם זו סיבה להתחיל טיפול תרופתי? האם זה מעלה את הסיכוי להתקפים נוספים? תודה רבה!

שלום רב הסוגיה של מתי להתחיל טיפול תרופתי מאוד תלוייה בנסיבות. באופן כללי, למרות שטיפול תרופתי אנטי אפילפטי אינו "מרפא" את האפילפסיה הוא מפחית משמעותית את הסיכון לפרכוס נוסף מקובל כי כאשר הסיכון לפרכוס נוסף עולה על כ 60% , כדאי להתחיל טיפול סיכון זה לפרכוס נוסף מושפע ממספר גורמים . כאשר יש פרכוס שני, הסיכון לפרכוס נוסף עולה ומגיע לאוז זה ויש מקום לשקול התחלת טיפול חשוב כמובן לבחור תרופה מתאימה , ולהיות במעקב ולוודא כי אין תופעות לוואי משמעותיות בברכה ד"ר אלי הימן

שלום רב, ביום ראשון בצהריים הגעתי למרפאה לטיפול רפואה ראשונה עקב כאבים בשן, הרופא הזריק לי הרדמה ולאחר כרבע שעה התברר כי לא השפיע לגמרי והזריק לי שוב, ושוב ושוב... ההרדמה עברה לבסוף לאחר כמה שעות אך עד עכשיו (רביעי) יש לי תחושת נימול בפה ולתחושתי אני לא מרגישה את כל הטעמים. האם הגיוני מה שאני אומרת? האם יש קשר להרדמה? תודה רבה

אם מדובר בטיפול בשן בלסת תחתונה, יתכן שבזמן ההרדמה נגרמה פציעה של העצב (כלומר זה קשור להרדמה) רצוי לקבל סטרואידים לתקופה קצרה כדי להגדיל את סיכויי הריפוי)

פורומים בנושא נימול בפה
פורום נוירוכירורגיה
מנהלי הפורום יענו על שאלות בנושאים הנוגעים לגידולי מח בסיס גולגולת ועמוד...
פורום קשב וזיכרון בקרב מבוגרים ומתבגרים
ד"ר מיכאל חייגרכט יענה על שאלות הגולשים בתחומים הנוגעים לאבחון וטיפול בע...
פורום טרשת נפוצה - רמב"ם
ד"ר איל רוזנברג ישיב לשאלות הגולשים בנושא טיפול בטרשת נפוצה