כאב ראש אחורי בצד שמאל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הכל על כאבי ראש

כאב ראש היא תופעה שכיחה מאוד ולמעשה אין אדם שלא חווה אותה מדי פעם. כאבי ראש יכולים לנבוע מסיבות שונות, להופיע בעוצמות שונות וכן לדרוש טיפול שונה. בואו להכיר את כל סוגי כאבי הראש, במדריך מקיף לכל סוגי כאבי הראש כאבי ראש הם מנת חלקם של רוב בני האדם: כ-80% מכלל האוכלוסייה לקו בכאב ראש לפחות אחת לשנה. בקרב רבע מהאוכלוסייה הכאב יטריד מספיק כדי ליטול תרופה, אך רק בקרב מעטים הסבל יוביל לפנייה לרופא. לא כל כאבי הראש דומים: המקור, העוצמה ודרך הטיפול משתנים. להלן מורה נבוכים לעולם כאבי הראש.נדמה כי זה המוח שכואב, אך למעשה, מעטפותיו וכלי הדם הגדולים המזינים אותו מכילים קולטני כאב רבים. כך, כאב שמקורו בתוך הגולגולת נובע מגירוי מעטפות המוח, מכלי הדם או מלחץ עליהם. מוקדי כאב אפשריים נוספים הם כל האזורים החיצוניים לגולגולת, בהם העיניים, השרירים, הסינוסים, מפרקי הלסת ועוד. הכאבים מתחלקים לשני סוגים: כאבי ראש ראשוניים - כאבים שמופיעים מעצמם ולא כתוצאה ממחלה; כאבי ראש משניים - הנובעים כתופעת לוואי של...
ללמוד עוד על כאב ראש אחורי בצד שמאל
הכל על כאבי ראש-תמונה

כאב ראש היא תופעה שכיחה מאוד ולמעשה אין אדם שלא חווה אותה...

מאת: ד"ר רחל...
21/04/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאב ראש אחורי בצד שמאל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאב ראש אחורי בצד שמאל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ערב טוב אני בת 29 בריאה בדרך כלל בשבוע האחרון סובלת מכאבים חזקים בצד שמאל של הראש מעט מעל העורף , הכאב מקרין לעיתים גם מסביב לאוזן . אני חשה דקירות חזקות שמתגברות כאשר אני קמה מישיבה או מתכופפת . אין תחושה של צוואר תפוס התנועות לגמרי חופשיות . אשמח לדעת במה מדובר ?

לטליה שלום רב, עליך להבדק בהקדם על ידי רופא. אינני יכול לאבחן בהתכתבות. ולהלן הסבר כללי יותר: יש הבדל בין מסירת מידע כללי לבין עסוק ברפואה. יעוץ פרטני הוא עסוק ברפואה. עסוק ברפואה, כדי שיעמוד בנורמות המקובלות, מחייב יעוץ פנים אל פנים, כולל ראיון ובדיקה. עסוק ברפואה, שלא בהתאם לנורמות המקובלות, מסכן את הפונה, כי מקבל שרות רפואי נחות. למותר לציין -- אני אינני רשאי להעניק שרות רפואי ברמה שהיא מתחת למקובלת. על כן כל המעוניין ביעוץ פרטני מומלץ שיפנה אל רופאיו, כולל נוירולוג במסגרת הציבורית. אם רוצה ביעוץ פרטני ממני -- אשמח להעניקו במרפאתי 077-777-9222. המדור יכול לספק מידע כללי, יכול להפנות למקורות מידע, ולעתים לתת הסברים "על קצה המזלג" אם יש להם (בעיני) ערך מוסף על מה שניתן לדלות מן הרשת. בברכת בריאות, כרמל ערמון

שלום אתמול הייתי בבית חולים ובוצע ct לראש ללא חומר ניגוד . אחד מן הממצאים היה: ״היפרדנסיות עדינה בראש הקאודייט משמאל - קרוב לוודאי הסתיידות עדינה ״ כל השאר היה תקין אשמח לדעת מה זה אומר ?

ענית לשאלתי אתמול לגבי כאב כמו מכה מאחורי הראש הייתי היום אצל נוירולוג והוא טוען שזה מהתקררות אז יש כאב בעצב. אמנם הכאב היום כבר ממש פחת. כך היה גם במקרים אחרים כשהרגשתי את אותו הכאב זה כואב חזק ואחרי 3 ימים הכאב פוחת ונעלם, לא התקררתי הפעם וגם לא בפעמים הקודמות אמרתי זאת לנוירולוג אומר שאולי הייתי ליד מזגן או חלון פתוח, נתן לי מרשם לכדורים אמר שכשיכאב שאקח, אני לא אוהבת לקחת כדורים סתם כשיש לי כאבים מחכה שיעברו בלי כדור. לא יכול להיות שזה משהו אחר? קצת מוזר שלא התקררתי השבוע (יש לציין שהכאבים התחילו ביום שבת עכשו עברו)לא נראה לי כל כך שזו התשובה יכול להיות שלפעמים כשרופא לא יודע בדיוק מה זה הוא חושב שאולי זה מה שקרה.

התקררות כגורם היא יותר פולקלוריסטית ממדעית.

מה הכוונה בפולקלוריסטית? בכל מקרה לא קיבלתי מענה שנראה לי הגיוני אחרי הביקור אצל הנוירולוג. תודה על תשובתך.