שלפוחית ביישנית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשלפוחית ביישנית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שלפוחית ביישנית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
22/02/2016 | 18:51 | מאת: רועי
מתוך פורום אורולוגיה

שלום לאחרונה אני מרגיש שאני חייב לעשות שתן ואז שאני עושה לא יוצא הרבה שתן יחסית להרגשה שהרגשתי ממה זה יכול לנבוע?

שלפוחית רגיזה או שלפוחית ביישנית וגם שלל בעיות אחרות

שלום רב, בן 26, סובל כבר מעל 10 שנים מהתופעה הנקראת שלפוחית ביישנית, מטפל בגורמים הנפשיים של הבעיה אצל פסיכולוג והגעתי לשיפור מה במצב. בעקבות הבעיה (לא ברור לי אם הגורם נפשי או פיזי) אני מתקשה להתאפק לפרקי זמן ארוכים יחסית שאמורים להיות בגדר הנורמלי לדעתי (מעל שעתיים וחצי) וגם הזרם שלי תמיד מאוד חלש. אני רוצה ללכת להתייעץ עם אורולוג אבל מפחד שהוא לא יבין את הבעיה וישלח אותי חזרה לפסיכולוג (הייתה לי התנסות עם אורולוג כזה בעבר) יש טעם להתייעץ עם אורולוג? איך אוכל למצוא מישהו שמכיר את הבעיה?

בהחלט יש מקום להיוועץ עם נוירואורולוג ויש מקום לשקול טיפול תרופתי ואימון השלפוחית בנוסף לסיוע לו אתה זוכה כעת

מכיר נוירולוג ואורולוג אבל את המונח הזה עוד לא שמעתי, מטופל בתרופות פסיכיאטריות (נוגדי חרדה SSRI) לזה התכוונת כטיפול תרופתי או שהתכוונת לטיפול תרופתי של אורולוג?

שלום, בת 25,ללא הריונות. האם הרגל של אי מתן שתן למשך שעות (מבוקר עד צהריים)(לפעמים בגלל התאפקות ולפעמים לא חשתי צורך לכך) במשך שנים רבות יכול לגרום להפרעות במתן שתן (בעיה בהתכווצות השלפוחית) והאם כאשר מופיעים סימנים(שאריות שתן גבוהות מהנורמה וכאבים ולחץ תמידיים בשלפוחית) יש עוד יכולת לתקן את המצב?האם השתנה במצב כריעה בשרותים ציבוריים יכול לגרום לבעיות בהתכווצות שלפוחית השתן? כל בדיקות ההדמיה לבדיקת בעיות נוירולוגיות יצאו תקינות. האם יש טיפול לכך?

קודם כל חשוב להבין באיזו שארית מדובר מכיוון ותמיד תשאר שארי כלשהיא בשלפוחית ולא כל שארית מלמדת שיש בעייה בריקון. יתכנו בעיות נלמדות של ריקון שלפוחית כגון שלפוחית ביישנית - נשים שלא יכולות לרוקן שלפוחית שירותים ציבוריים למשל. בכדי להתקדם באבחון וטיפול. מומלץ לעבור הערכה אורוגינקולוגי ובדיקה אורודינמיתבכדי לבדוק את תפקוד השלפוחית

אהלן, שמי אמיר אני בן 21 ומאז ומתמיד שהייתי עם בחורה לא הצלחתי להגיע לאורגזמה ושפיכה לא משנה כמה חזק הייתי מנסה וכמה פעמים הייתי מנסה, כשאני לבד מאונן אני יכול להגיע לאורגזמה ושפיכה בצורה נורמלית לחלוטין , חשוב לציין שנשים כן מושכות אותי וזה לא קשור למשיכה מינית, הבעיה הזאת מתסכלת אותי והכניסה אותי למצבי דיכאון , לאחר האקט גם הבושה של חוסר היכולת לגמור מלווה בכאבי ביצים חזקים מאוד, אני חייב עזרה מקצועית, אשמח לעזרה. אפשר לציין שאני סובל מבעיה שנקראת שלפוחית ביישנית שכשאנשים מסתכלים עליי משתין או שהם ממש ליידי אני לא מצליח להשתין ( גם כשממש אני צריך ), חשבתי אולי זה גם קשור לבעיה שלי, תודה.

שלום אמיר התופעות שאתה מתאר כנראה קשורות עם לחץ ומתח.ואנחנו מטפלים בהצלחה בבעיות אלו כל הזמן. אם תהיה רגוע ומרוכז עם בת זוג כמו שאתה באוננות, גם עם בת זוג יש להניח שהכל יזרום.תפנה למרפאה מוסמכת לטיפול מיני דרך אתר איט"ם, למטפל מיני עם רקע בעבודה סוציאלית קלינית או פסיכולוגיה קלינית. במרפאה ציבורית יעלה לך בגילך כ- 150 שח פגישה