גמילה מציפרלקס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגמילה מציפרלקס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גמילה מציפרלקס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד״ר אני לוקח כבר חודשיים ציפרלקס במינון 5 מ״ג בעקבות המלצת נוירולוג לטיפול בסחרחורות. אני מעוניין להפסיק כי המצב השתפר ואין לי סחרחורןת וגם ככה המינון נמוך ואני לא מעוניין בתרופות. אני בריא בד״כ, בן 28, ללא היסטוריה רפואית ובלי דיכאון וחרדה, איך ניתן להפסיק בצורה חכמה ללא תסמיני גמילה? האם ממליץ על יום כן יום לא או בגלל שהמינון נמוך אפשר להפסיק בבת אחת? תודה רבה

במינון כזה אין צורך בתהליך הדרגתי. ניתן להפסיק באם כמובן יש הצדקה קלינית לכך

לקחתי ציפרלקס למשך 10שנים. המסקתי ליטול את התרופה ואני נעזר בקלונקס כדי להתגבר על השינה הטרופה ועל העצבנות. האם יש סיכוי להגמר מהתרופה?

שלום רב, ציפרלקס אינה תרופה ממכרת ולכן לא מדובר בתהליך גמילה אלא הפסקה. חשוב לציין כי ההחלטה על הפסקת הטיפול בדומה לתחילתו, אמורה להתקבל בשיתוף עם הפסיכיאטר ולאחר שקילת כל הבעד והנגד ההחלטה. למשל אצל המטופלים שסבלו לאורך שנים מדיכאון כרוני, הפסקת הטיפול מעלה סיכוי לחזרתם של התסמינים של דיכאון ולכן בדרך כלל לא מומלצת. גם כשמחליטים להפסיק טיפול, מומלץ לעשות זאת באופן הדרגתי ותוך כדי מעקב של פסיכיאטר כדי במידה ותהיה החמרה במצב, לחזור לטיפול באופן נכון ולמנוע התדרדרות נוספת.

היי, אני נוטלת 10מג ציפרלקס מספר שנים כעת אני בהריון בחודש שמיני ומעוניינת להגמל לפני הלידה כדי שהתינוק לא יולד עם תסמיני גמילה , כיצד עליי לבצע את הגמילה ( יודעת שבהדרגתיות אבל מהן הכמויות המדויקות ) אודה על תשובתך

ממליץ רק בלווי רופא!

היי, לקחתי ציפרלקס 10 מג כחודשיים וחצי.. היו לי תסמינים בהתחלה של עייפות נוראית ויובש בפה. לקחתי כי היו לי קצת חרדות (לא משהו שפגם משמעותית ביומיום אבל לא נעים כל כך..). לא הרגשתי שהכדור עוזר מי יודע מה והחלטתי להפסיק.. הפתחתי ליום כן יום לא (3 ימים לקחתי ו3 לא) ולפני 5 ימים הורדתי ליומיים לא ויום כן.. והתחילו לי סחרחורות יומיים ועברו, קצת עייפות ומדי פעם בחילה עדינה. אתמול היום יש קצת כאב ראש. האם התופעות נורמליות או שזה מסוכן? מתי זה צפוי לעבור? תודה רבה!

שלום רב, הפסקת הטיפול בציפרלקס ונוגדי דיכאון אחרים עלולה להיות מלווה בתופעות לוואי כגון אלו שתיארת. התופעות אינן מסוכנות ולרוב חולפות תוך מספר ימים בודדים. במידה והתופעות ממשיכות לאורך זמן, כדאי לפנות לרופא משפחה כדי לודא שלא מדובר בבעיה רפואית אחרת.