מד חום: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בריאים ביחד: אפליקציות לשמירה על בריאות המשפחה

אין דבר יקר יותר ממשפחה, ואין דבר חשוב יותר מבריאות המשפחה. לכבוד יום המשפחה, יצאנו לבדוק אילו אפליקציות יכולות לעזור לכם לשמור על בריאות בני הבית ועל אורח חיים בריא ככל האפשר בפתחו של העשור השלישי של שנות האלפיים, ניתן לומר כי השמירה על שגרת בריאות משפחתית נעשית הרבה יותר אונליין מאשר פנים אל פנים – אנחנו קובעים תורים אונליין, מקבלים תוצאות בדיקות אונליין, ואפילו יכולים לבצע שיחת וידיאו עם רופא ולקבל אבחון וייעוץ ראשוניים בלי לצאת מהבית. מלבד אפשרויות אלו, המוצעות על ידי קופות החולים והמרכזים הרפואיים השונים, ישנן גם כמה וכמה אפליקציות המאפשרות למשתמשים בהן לשמור ולעקוב אחר בריאות המשפחה באופן עצמאי, דרך מכשיר הטלפון הנייד. לקראת יום המשפחה, יצאנו לבחון כמה מהבולטות שבהן, אשר אינן מהוות, כמובן, תחליף לייעוץ רפואי מקצועי, אך בהחלט עשויות לעזור לכם לנהל את השגרה המשפחתית בצורה בריאה ככל האפשר.   היום אפשר לעקוב אחר בריאות המשפחה באופן עצמאי, דרך...
ללמוד עוד על מד חום
בריאים ביחד: אפליקציות לשמירה על בריאות המשפחה-תמונה

אין דבר יקר יותר ממשפחה, ואין דבר חשוב יותר מבריאות המשפחה....

מאת: מערכת זאפ...
25/02/2020
תינוק חדש: כל שצריך לדעת-תמונה

הולדת תינוק חדש היא אירוע מרגש ומשמח. מומלץ מאוד להיערך...

מאת: יעל וכמן...
27/02/2017
מחלות חורף: מניעה וטיפול-תמונה

החורף כבר כאן, הווירוסים מתחילים לחגוג, ואנחנו צריכים...

מאת: ליאת עיני,...
06/12/2011
איך מודדים חום לילדים?-תמונה

הווירוסים והחיידקים חוגגים, ולא פעם לתלונות על כאבים מצטרפת...

מאת: מערכת zap...
23/02/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למד חום?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מד חום: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

הרופא ביקש ממני לעשות יומן חום ולמדוד חום כל יומיים והדגיש שהמדידה תהיה במד חום כספית ולא דיגיטלי. שאלותי הן : למה מד חום כספית ולא דיגיטלי ? כמה זמן צריך להחזיק את מד חום הכספית בפה ? תודה מראש

היי טל, מד החום הדיגיטלי לא מאוד מדוייק. דקה-שתיים. עדי

מד חום כספית יותר מדוייק. כדאי לשים את המדחום לפחות דקה וחצי עד 2 דקות למדידה מדוייקת.

שלום ד"ר,בכניסה לסופר נבדקתי עם מדחום למצח ובלי כוונה כנראה הזזתי קצת את הראש או השומר לא כוון טוב והאור האדום פגע לי בעין ימין ומיד זזתי. האם העין ספגה קרינה? האם נגרם נזק לעין? עניין זה מטריד אותי מאוד. תודה רבה!

לא נגרם נזק ממדחום לעין

שלום ד"ר אבירן ברק אובחנתי עם תת פעילות בלוטת התריס בגיל 36 לערך, לפני 22 שנה. מטופלת ביוטירוקס - 200 מ"ג ליום, במשך שישה ימים. המינון הועלה אחרי שה TSH עלה בתקופה קצרה ל16.5. צריכה לעבור בדיקות חוזרות. אובחנתי גם כסוכרתית לפני חודשיים, אבל אעבור בדיקות שוב, כי נטלתי פרדניזון בשל התקף אסתמה כשבועיים קודם הבדיקות. בבדיקה האחרונה גלוקוז אחרי צום של 12 שעות היה 190, והמוגלובין מסוכרר 7.7. שאלתי ( ועוד סיפורון..) מזה תקופה אני חשה חולה לפרקים. החום שלי נמוך (35.1-35.8 מודדת בשני מדחומים) פעמים רבות במשך היום והלילה, ואני מעלה אותו באמצעות חימום הבית, התכסות בשמיכה ושתייה חמה. באחד הימים החמים מאוד היה 35.3. הייתי בחוץ וקניתי מד חום כי הרגשתי על סף עלפון. ישבתי בשמש חצי שעה, עם שתייה חמה וכריך, והחום עלה ל 36. האם יתכן שתת הפעילות של בלוטת התריס גורמת לתופעה הזאת? ואם כן, על מה את ממליצה? רופאת המשפחה שלי היתה בחופשה ארוכה, אבל כשדיווחתי לה על תחושת החולי והחום הנמוך, אמרה לי - אל תמדדי.. תודה רבה על הקשב, ואשמח לדעתך.

סמדר שלום תת פעילות מאד לא מאוזנת עלולה לגרום חום גוף נמוך ואיזון פותר לרוב את העניין.

תודה רבה ד"ר אבירן ברק. כבר חששתי שיש לי סרטן..(עברתי לפני שנה כריתת שחלות עם קרצינומה, לא נזקקתי לכימו) מקווה שהתריס יתאזן :)

בהצלחה. ברור שאם אין שיפור, יש לבדוק כוונים אחרים

רציתי למדוד חום לילדה בטעות שמתי המד חום בפות של התינוקת האם קרעתיי לה את קרום הביתולין ?

אם אין דם והכל ניראה תקין רוב הסיכויים שאין בעיה הבדיקה נעשית עי רופא ילדים

אז מד חום יכול לקרוע הקרום? אני יודעת שקרום הביתולין אצל התינוקות נמצא עמוק יותר לא כמו בנות גדולות זה נכון?