פנאומוקוניוזיס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לפנאומוקוניוזיס

סיליקוזיס - תמונת המחשה
סיליקוזיס מספר מחלות ריאה סופניות מחייבות השתלת ריאה, העשויה להאריך את חיי החולה בשנים רבות. מדוב...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפנאומוקוניוזיס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פנאומוקוניוזיס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר, אני בן 31 עם תסמונת מרפן. אינני לוקח שום תרופות מרשם. הנני לוקח תוספי מזון הבאים: בי 12, מגנזיום וויטמין די. מלפני חודש, אולי קצת יותר, התחלתי לקחת תוסף של דקל ננסי 160 מג' פעמיים ביום בהמלצת אורולוגית. זה גם המינון שמומלץ על גבי הקופסה, בשביל לטפל בהליכה מרובה לשירותים להתלת שתן, כנראה בגלל דלקת ערמונית שלא ידעתי שיש לי. הרופאה המליצה לנסות. מאז התחילו לי תופעות לוואי של כאבים בחזה בצד שמאל, ובאותו הצד רק מכיוון הגב, דופק לב מהיר ולא סדיר, חולשה כללית, חרדה, אי שקט, הליכה מרובה לשירותים וחוסר שינה. במהלך פרק הזמן גם ביקרתי את השיננית והיא ציינה בפני שאני מדמם יותר מידי מהחניכיים (למרות שאני מטפל מצוין בשיניים). לפני התחלת הטיפול הרגשתי טוב. עשיתי רנטגן, אקו לב, שלא הראו משהו מיוחד. הרופאה הכללית שלי אמרה שזה כנראה רק חרדה, אבל התשובה שלה לא סיפקה אותי כי זה לא נשמע לי סביר מספיק. בהתחלה קישרתי את התופעות למשהו אחר - שאיפת אבק של אבקת חוואר בעת פתיחת הקופסה לצורך הכנת משחת שיניים טבעית - רופאת ריאה שללה את זה על סמך הרנטגן. אבל רק היום קשרתי בין תופעות הלוואי שלי ללקיחת הדקל שזו סיבה סבירה - לאחר חיפוש קטן בגוגל בעברית ובאנגלית - תלונות דומות מאוד של אנשים אחרים וקריאת מידע על תופעות לוואי אפשריות. היום הפסקתי לקחת את התוסף. אני בטוח ב 99% שזה בגלל התוסף. יש לי תור לאורולוגית ביום שני. מה עליי לעשות כדי להחזיר את המצב לקדמותו? האם כל זה בגלל שהתוסף מוריד את רמות ה DHT בגוף כמו פרופסיה וזה בעצם הוציא את הגוף לגמרי מאיזון? נהייתי מאוד חרד - אינני מסופק שזה רק מחרדה. הפסקתי את לקיחת התוסף היום ואינני מתכוון להמשיך לקחת אותו. האם התופעות יחלפו על סמך נסיונך? היתכן כי פגעתי באיזשהו איבר בגוף? קראתי על אנשים שפגעו בעצמם לצמיתות בעקבות שימוש בדקל. אני מקווה לחזור לעצמי וכמה שיותר מהר. מבקש את עזרתך ועידודך. תודה מראש.

שלום מעולם לא נתקלתי בתופעות כאלו במטופלי שלקחו את התרופה. בברכה

התופעות אכן בגלל הדקל - לאחר הורדת הכדורים של הדקל - התופעות שהיו לי כמעט נעלמו, השינוי היחיד שעשיתי זה הפסקת הכדורים של הדקל מיום שישי. אני עדיין מרגיש קצת כאב בחזה אבל אני מאמין ומקוה שזה יעבור כמה שיותר מהר. כל הנזקים הפוטנצייאלים הדקל רשומים בחיפוש בגוגל. לידיעתך ואלו שלוקחים את הכדור. צריך פשוט להיות קשובים לכל שינוי בריאותי שמתרחש לרעה ומיד להפסיק את הכדור. אני מודה לאלוהים שהתעוררתי בזמן. רק בריאות. (אציין שאינני לוקח שום תרופת מרשם - כך שסיבוך עם תרופה הוא לא הסיבה).

היום 11.2018. לפני 4 ימים לקחתי דקל ננסי. אני לא נוטל שום תרופת מרשם או אחרת. בבת אחת התחילו לי תופעות לוואי דקל ננסי, בדיוק כמו שתארת לחץ בבטן באזור תחתון מאחורה, פעימות דברים שמעולם לא קרו לי, וירידה מהירה של לחץ דם וכצעט התעלפות. בתחילה לא קישרתי את ה לדקל ננסי. אבל ברגע מסוים חשבתי שזה יתכן וקשור. עכשיו מעיון בתגובות זה ברור. זה מוריד לחץ דם יתכן רק אצל חלק מהאנשים. זה כדור מסוכן לאנשים מסוימים. הפסקתי ומנסה לעלות לחץ דם, זה גרם גם לתגובות נוספות שמעולם לא ררו לי, בבת אחת אי שקט וגם תחושת פעימות של הדם בגוף. ברגע שהבנתי נרגעתי ולא פעיתי לרופא. בקצור סכנה.

מה שמסתבר שהדקל הננסי עושה והוא שגורם לתופעות האלה, הוא דילול דם הסימטומים הם בדיוק כמו של תרופות אנטי דלקתיות nasid שניתנות לדלקת לא זיהומית, בבעיות גב. דלול הדם גורם לסחרחורת המוזרה התרחבות כלי דם ירידת לחץ דם? אבל ללא ספק זה ממש מסוכן. להפסיק לקחת.

שלום, בשבוע האחרון עבדתי 3 ימים כל היום (כמה שעות טובות) עם משייפת עץ חשמלית, נחשפתי להמון אבק. ביומיים האחרונים עבדתי בצביעה עם צבעי שמן, וטרפנטין ( גם כן כל היום )אני מרגיש כרגע -קושי בנשימה מין צריבה (לא ממש חזקה, או יותר מדוייק תחושת לחץ בבית החזה באיזורמפ ח הלב ובגרון (תחושה של חום בגרון וקצת גירוי). השאלה האם אני צריך לפנות לרופא או זה פשוט יעבור מעצמו..

שלום, אני ממליץ לפנות לרופא לבדיקה. לעיתים האבק מגרה את הריאות וגורם לסוג של אסתמה.

לדוקטור קויפמן שלום בשאלתי התכוונתי האם בבניינים חדשים עדיין מתקינים צינורות אסבסט בתוך הבתים מלמטה עד למעלה . והיה וכן האם כשיש רטיבות מהצינור והאינסטלטור נאלץ לחתוך את החלק הדולף האם הוא לא מסתכן על ידי שאיפת אבק אסבסט ומה עם יושבי הבית ? בתודה מראש

קבלת תשובה על שאלותיך בתשובה הקודמת.

האם שאיפת אבק (של הבית, רהיטים וכו') מסוכן לבריאות ולנשימה? הבת שלי רצתה להריח נר ריחני שעמד על השולחן בחדר שלי כבר זמן רב ללא שימוש ועליו היה הרבה אבק, רק אחר כך ראיתי שהיא עשתה את זה ואני לא יודעת האם זה משהו שעלול לפגוע או שזה דבר שולי ולא נורא.

שלום רב, לצערינו אנחנו חשופים לאבק בהרבה מקומות ויש לגוף שלנו מערכת הגנה מפני האבק. כמובן שמומלץ למעט בחשיפה אבל לפי מה שאת מתארת זו נראית לי חשיפה שולית.