אסבסטוזיס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סרטן ריאות: 200 חולים חדשים מדי חודש

בתוך עשור חל זינוק של 33% במספר חולי סרטן הריאות; בתוך שני עשורים: כמעט והוכפל מספר החולים מ-1,313 בשנת 1995 ל-2,482 בשנת 2015. האגודה למלחמה בסרטן מפרסמת נתונים לרגל יום המודעות לקידום המאבק בסרטן הריאות (5.11) עישון סיגריות הוא הסיבה למרבית המקרים של סרטן הריאות. ככל שמעשנים יותר, כך גובר הסיכון לחלות בסרטן הריאות. העישון אחראי ל-85% ממקרי סרטן הריאות בישראל. החשיפה לעישון פסיבי גורמת לעוד 2.7% מקרים, על פי מחקר של אגודת הסרטן האמריקאית. חשיפה לאזבסט, זיהום אוויר, גז ראדון וגורמים אחרים מובילים ליתר מקרי התחלואה. על פי הערכת האגודה למלחמה בסרטן, מדי חודש מתגלים בישראל למעלה מ-200 חולים חדשים עם סרטן הריאות, כ-175 מהם מעשנים כיום או עישנו עד לאחרונה. סרטן ריאות היה תמיד נפוץ יותר בקרב גברים, בין השאר בשל העובדה שגברים מעשנים יותר מנשים. עם זאת, בעשורים האחרונים, ככל שמספר הנשים המעשנות בישראל עלה, כך גם עלו מקרי סרטן הריאות בקרב נשים. נתוני הרישום הלאומי לסרטן במשרד הבריאות מראים כי בשנת...
ללמוד עוד על אסבסטוזיס
טומוגרפיה ממוחשבת של בית החזה-תמונה

איך עושים CT בית חזה, המשמש ל מה חשוב לומר לרופא כדי לוודא...

מאת: ד"ר עמית...
27/07/2014
ביילין לדוקטורס: המצב שערורייתי-תמונה

ח"כ ביילין התייחס להודעת משרד הבריאות, לפיה תחלואת סרטן...

מאת: מערכת zap...
16/07/2008
CT: אבחון מוקדם של סרטן הריאות-תמונה

סריקת CT בקרינה נמוכה, שנערכת לאוכלוסיות המצויות בסיכון...

מאת: מערכת zap...
15/07/2012
סרטן ריאות: 200 חולים חדשים מדי חודש-תמונה

בתוך עשור חל זינוק של 33% במספר חולי סרטן הריאות; בתוך שני...

מאת: מערכת zap...
04/11/2018
אולי יענין אותך לדעת...
טומוגרפיה ממוחשבת של בית החזה - תמונה
טומוגרפיה ממוחשבת של בית החזה
איך עושים CT בית חזה, המשמש ל מה חשוב לומר...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאסבסטוזיס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אסבסטוזיס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי דוקטור רציתי לדעת האם יש בדיקה המראה אם היה אסבסט בריאות

שלום רונית, אין בדיקה המצביעה על חשיפה לאסבסט בעבר. בברכה

שלום, האם חשיפה ללוחות אסבסט שבורים במשך 5 חודשים מהווה סכנה לילד בן שנה? במידה שכן מה צריך לעשות (מבחינת הילד)?

אסבסט מסוכן לילדים ומסוכן למבוגרים. אם היו סיבי אסבסט מבוגרים וילדים יכולים לנשום אותם. לא ניתן לבצע בדיקה שתגיד אם נשמתם ואם נחשפתם, אין דרך לדעת. לכן הדרך היא לא להחשף!! לוחות אסבסט שבורים זה לא באופן אוטומטי סיבים, במיוחד לא בחורף שהכל רטוב וספוג לחות, אז הסיבים גדלים וקשה להם לחדור למערכת הנשימה.

שלום . רציתי לשאול מה זה תבנית רטיקולונודלרית . בעלי בקבע הוא מתעסק במכונאות עשו לו בדיקת של חשיפה לאסבסט ובבקיקה של חזה נמצא תבנית רטיקולונודולרית מעט מוגברת . נתנו לו הפניה לרופא מומחה של ריאות . רציתי לדעת מה זה ? והאם זה מסוכן ? כי חיפשתי באינטרנט ולא מצאתי משו מדוייק שמסביר . אשמח לתשובה .

שלום סבינה, להלן תשובתו של פרופ' איזביצקי: "מדובר בציור לכאורה לא תקין בצילום החזה. צריך לגשת לרופאי ריאות על מנת שהוא יחליט האם יש מקום לעשות CT של החזה. בברכה פרופ' גבריאל איזביצקי"

שלום רב במהלך שירותי הצבאי כ 2.4 מתוכו הייתי במבנה שהגג שלו עשוי מלוחות אסבסט שבחלקו היה שבור,לאחר כשהייה של ככמה שעות כל יום במבנה,ביקשתי לתקופה מסומית פטור ולהיות במבנה מקביל שהוא ללא גג אסבסט לאחר מכן עברתי לבסיס שגם בו לצערי יש גג מלוחות אסבסט. בתום שירותי הצבאי חשבתי שהסיפור נגמר,ועברתי לדירה במרכז תא בה בחדר כביסה שמחובר עם המטבח יש גג אסבסט,במהלך אחד התיקונים שבוצעו בגג באטימה בעל המקצוע שבר את לוח האסבסט בעודי נמצא במטבח לא באופן ישיר מתחת ללוח אלא קרוב אליו,רצתי לחדרי וסגרתי את הדלת. כעת אני מודאג שאולי שאפתי חלקיקי אסבסט (שהבנתי שהם במהלך הזמן יכולים לרום לסרטן הריאות) * האם יש סימפוטים לשאיפת חלקיקי אסבסט או תופעות לוואי כלשהן לאחר מכן? אשמח להסבר על הנושא וכן איזה בדיקה עלי לבצע ואיפה באזור תא,רמת-גן ? ברצוני להיות שקט ובטוח שלא שאפתי חלקיקים ולכן אשמח לדעת איזה בדיקה ואיפה עלי לבצע והאם הבדיקה כרוכה בתשלום? אני מבוטח בקופת מכבי ויש לי ביטוח זהב תודה רבה

שלום אין לי דרך לדעת אם שאפת חלקיקי אסבסט או לא. ממליץ לעשות ביקורת שנתית אצל רופא ריאות. הוא יחליט האם יש צורך בצילום חזה ו\או בבדיקות אחרות.