כאבים בנשימה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאבים בנשימה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאבים בנשימה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אתמצת בקצרה לפני שנתיים בגלל קוצר נשימה וכאבים בחזה עשיתי צילום חזה שפורש כדלקמן איורור יתר קל וציור אינסטרצאלי מודגש קלות לאחר מכן עשיתי ct לב כולל סריקה של בית החזה שנכתב בה ציור ריאתי שמור הייתי אצל דוקטור ורסנאו שהסתכל על הצילום ועשה לי בדיקה של הריאות וקבע שהכל תקין אני כבן 40 אחרי 20 שנות עישון קופסא ועכשיו מזה כחודש וחצי מרגיש כאבים בנשימה וקוצר נשימה אני בחור מאוד חרדתי מטופל בנוגדי חרדה וכמובן שירדתי ל5 סיגריות ביום מטופל גם בסטטין עקב גורמי סיכון לפני 4 חודשים אקו סטרס במאמץ תקין ואתמול צילום חזה תקין כמו כן שבוע שעבר בעת לקיחת מדדים הלחץ דם שלי היה 142 על 94 ודופק גבוה נסעתי בחזרה לרופא משפחה שעשה לי שוב בדיקה והלחץ דם תקין לחלוטין כמו כן הסטרוציה 99 קניתי מד לחץ דם ואני עוקב אבל זה תמיד סביב 110 על 70 קבעתי תור לרופא ריאות אבל אולי תוכל לתת לי כיוון כי רק עכשיו בדיעבד אני מבין את הנזק של הסיגריות בתודה מראש אבי

שלום רב, אני מניח שגם כעת הריאות בסדר אם הבדיקה לפני שנתיים הייתה תקינה. ליתר ביטחון אפשר לחזור על סיטי חזה ותפקודי ריאות מלאים.

חוויתי נפילה לפני מספר ימים, ואני מרגיש כאבים בנשימה עמוקה, במעבר משכיבה לישיבה וכדומה. הבנתי שכנראה מדובר בסדק, ניסיתי להתאמן והרגשתי שהכאב מתחזק בעקבות האימון- האם זה יכול להחמיר את המצב או שזו תחושת כאב בלבד? בנוסף- האם יש משהו שיכול לעזור לזירוז תהליך ההחלמה?

סבלנות, זה חולף בד"כ 4-6 שבועות

מזה כ4 חודשים סובלת מכאבים באיזור מרכז הגב והשכמות. הכאבים מאוד חזקים לאחר לילה של שינה/כמה שעות ללא תזוזה וחולפים בדכ לאחר מספר דק'. לעתים יש ימים שהכאב מלווה לאורך היום אך בעוצמה נמוכה, ולעיתים כולל גם כאבים בנשימה/בליעה. אורטופד שהלכתי אליו לפני כחודש קבע מאוד מהר שמדובר בשריר בין צלעי שנתפס, למרות שהכאבים עצמם נמצאים באיזור הצלעות העליונות ואפילו מעט מעליו. אשמח לשמוע אם יש כיוונים נוספים שאפשר לבדוק. אציין שמתרגלת פילאטיס מכשירים באופן קבוע. תודה.

הסיבה השכיחה לכאב גב הנה שינויים ניווניים של הדיסקות שבין החוליות האבחנה שהוצעה לך אינה נראית לי סבירה

לאזני זה נשמע כמו כאב ממקור עמוד השדרה הצווארי או הגבי העליון.

שלום רב אני מבקש הסבר על צילום חזה שעשיתי היום. אני מאוד חושש. כואב לי לנשום. תודה מראש

שלום, האם תוכל להוסיף פרטים?

פורומים בנושא כאבים בנשימה
פורום מחלות ריאה
ד"ר דרור רוזנגרטן ישיב לשאלות בנושא מחלות ריאה ומחלות דרכי הנשימה.