צנתור ריאות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לצנתור ריאות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

צנתור ריאות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ילדתי לפני שבועיים בניתוח קיסרי חירום . ניסיתי שעות רבות ללדת רגיל : גז צחוק, פיטוצין ,אפידורל,אנטיביוטיקה, נוזלים. הקאתי גם במהלך הניסיון ללדת טבעי פעמיים ( מציינת כי אולי קשור לשאלתי) 6 ימים לאחר הניתוח החל לי גירוי בגרון שגורם לשיעול ותחושה קלה של קוצר נשימה. קראתי שזה יכול להיות סימן לתסחיף ריאתי מה דעתך? או שאולי מחומרי ההרדמה? אני קצת לחוצה...איזה בדיקה שוללת תסחיף ריאה? האם יש בדיקות ששוללות מבלי לעשות צילום חזה?

יש עוד שיטות לאבחון תסחיף. כמו שמפורט באתר של כללית: אבחון המחלה: בדיקות מעבדה: כאשר יש קרישי דם בריאות רמת החלבון (D-Dimer) -שהוא תוצר של פירוק קריש הדם (פיברין) - גבוהה. כאשר רמת החלבון נמוכה ניתן לשלול את האבחנה. אולטראסאונד של הרגליים (duplex): יכול לאבחן פקקת ורידית עמוקה. אקו לב: יכול להראות סימנים של אי-ספיקת לב ימנית. מיפוי ריאה (V/Q (ventilation- Perfusion) Scan) - יכול להצביע על אזורים חשודים להימצאות קרישי דם. התשובה של הבדיקה יכולה להצביע על המצאות קריש דם בסבירות גבוהה, בסבירות בינונית או בסבירות נמוכה. CT עם הזרקת חומר ניגודי - טומוגרפיה ממוחשבת - היא הבדיקה הנבחרת לאבחנה של תסחיף ריאתי. הבדיקה יכולה להראות תסחיפים בכלי הדם הריאתיים. צנתור ריאות (/Pulmonary Angiography) - בדיקה פולשנית, נעשית כאשר בדיקות אחרות לא הניבו אבחנה.

29/02/2012 | 22:49 | מאת: ח.ס
מתוך פורום קרדיולוגיה

ערב טוב , אני בת 56 , מרגישה משהו נקטע באיזור הושת , עשיתי כל הבדיקות הלב, כולל צנתור , ריאות והכל היה תקין . אני נוטלת תרופות של לחץדם , שומנים , וקרדיולוג ואקפרס וקרטיה ודיזוטייזיד . בעבר לפני כעשר שנים עברתי שריפת S.V.T . באקו יצא שיש לי דליפה MILD בטריקוספידלי, ולאחר מכן עברתי צנתור ימני כאשר שלל את קיום הלחץ הריאתי והדליפה ,ז"א שהקרדילוג שלל קיומה של בעיה קרדיאלית ושלח אותי לגסטרו בגלל שיש לי בקע סרעפתי . השאלה היא : האם הפעימות שאני מרגישה בושת יכולים להיות כתוצאה מהפקע? עם כל הבדיקות שעברתי אני עדיין מאוד דואגת ומפחדת שהביה תהיה קשורה ללב ..... אודה להתייחסותכם המהירה .....

שלום רב, תודה על פנייתך. לא חושב.... דבר קשור לללב קרוב לוודאי. בברכה, דר' דדשב