משטח מהנרתיק: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

דלקות נפוצות בנרתיק

קיום יחסי-מין תכופים, נטילת אנטיביוטיקה ודיאטה רבת פחמימות הם רק חלק מהגורמים לדלקות בנרתיק. למעלה מ-75 אחוז מהנשים סובלות מהתופעה וכ-70 אחוז מהגברים שקיימו איתן יחסים חד-פעמיים. מאת: ד"ר אילון לחמן הנרתיק אינו איזור סטרילי. הוא מאוכלס באופן קבוע בחיידקים כמו אלה המצויים על פני העור או במקומות אחרים בגוף . החיידק השכיח הקיים באופן נורמלי ורגיל בנרתיק נקרא "לקטובצילוס". חיידק זה עוזר, בהשפעת הורמון האסטרוגן, גם בשמירת על החומציות בנרתיק ברמה נורמלית של PH=4.5 . ההפרשה התקינה בנרתיק היא מועטה ושקופה. בבדיקה מיקרוסקופית של הפרשה זו רואים מעט תאי אפיתל המצפים את הנרתיק ומעט כדוריות לבנות.בכתבה זו אדון בדלקות השכיחות והנפוצות ביותר של הנרתיק . פטרת הנרתיק Vulvovaginal Candidiasisזוהי דלקת הנרתיק הנפוצה ביותר. מעריכים שלפחות 75% מהנשים חווות דלקת פיטרייתית בחייהן ו-45% מהנשים יסבלו מלפחות שני התקפים או יותר בשנה .Candida Albicans היא הפיטרייה השכיחה ביותר, אך קיימות גם...
ללמוד עוד על משטח מהנרתיק
בריאות האישה: דלקות בנרתיק-תמונה

מרפאה לטיפול בזיהומים אורו-גניטליים במרכז הרפואי וולפסון,...

מאת: מערכת zap...
01/04/2009
הריון: בדיקות שחשוב לבצע-תמונה

איזה בדיקות יש לבצע עוד טרם הכניסה להריון? מה חשוב לדעת על...

מאת: ד"ר דוד סגל
23/04/2016
דלקות  נפוצות בנרתיק-תמונה

קיום יחסי-מין תכופים, נטילת אנטיביוטיקה ודיאטה רבת פחמימות...

קיום יחסי-מין...
04/12/2003
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למשטח מהנרתיק?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

משטח מהנרתיק: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

האם יש בדיקות במסגרת קופת חןלים שניתן לראות שיש קנדידה ?

אם את מתכוונת לקנדידה בנרתיק אז הבדיקה היא משטח מהנרתיק וזה מבוצע במסגרת קופ"ח. לרוב, קנדידה בנרתיק מאובחנת קלינית (על בסיס תסמינים ובדיקה) ורק לעתים שולחים גם משטח. זאת לשיקולו של הרופא.

בדרכי נשימה

עשיתי קולסקופיה לקחו לי דגימה בביופסיה יצא שיש לי דלקת בצוואר הרחם עשו לי משטח נרתיק ואין שום זיהום ושום חיידק מה הסיבה לדלקת בצוואר הרחם?

מימצא כזה הינו שכיח מאוד בצוואר הרחם בשל הסביבה החיידקית העשירה. בהעדר קליניקה מתאימה, יש לעקוב בלבד. ד"ר עדה גרובר מומחית למחלות נשים פריון ולידה יועצת לצוואר הרחם טל. 036702038

שלום, שנים שיש לי הפרשות לבנות סמיכות. ניסינו טיפול עם אגיסטן וזה לא מעביר את זה. חוץ מההפרשות אין לי שום תופעות אחרות. לא צריבה במתן שתן ולא שום כאבים. אני לובשת בעיקר תחתוני כותנה. מה זה יכול להיות? איזה עוד בדיקה אני יכולה לעשות כדי לגלות מה המקור להפרשות? אני בנאדם בריא בסה״כ. עושה בדיקות דם כל שנה והן מאוזנות. אני בת 34 ולוקחת יסמין מגיל 19. לא מעשנת. בכושר.

אם מדובר רק בהפרשות ללא תסמינים אחרים (כגון צריבה, גרד, ריח רע, כאבים ביחסים ועוד), לא בטוח שיש צורך לטפל כלל וייתכן שמדובר בהפרשות רגילות (שיכולות להשתנות במהלך המחזור). אם את חשה שזה מאוד מטריד - רצוי לפנות לרופא נשים לאבחון ואפשר לעשות משטח מהנרתיק ובדיקת שתן ל STD (מחללות המועברות בדרכי מין) אך לא בטוח שהרופא יתרשם שיש בכך צורך.

היי, ביצעתי משטח ואגינלי - נמצא קנדידה והזן אלביקנס. קיבלתי טיפול אנטיביוטי ITRANOL 100 מ"ג כאשר אופן הטיפול הוא 4 כדורים ביום פעם בשבוע, שבוע הפסקה ואז שוב 4 כדורים ביום (שני כדורים בבוקר ושניים בערב) - סה"כ 8 כדורים. היום אני מסיימת את הטיפול האנטיביוטי. בנוסף, הייתי מאושפזת בתל השומר ואובחן אצלי אובאיטיס - התחלתי אתמול טיפול בסטרואידים פרדניזון למשך שבועיים + פמוטידין + סטרודקס נשאלת השאלה האם בעוד שבוע אוכל לבצע משטח ואגינלי חוזר כדי לראות האם הקנדידה חלפה ? או להמתין לסיום הטיפול בסטרואידים ? כי אוליי הסטרואידים משבשים את התוצאות? יש לציין שאני לא נוטלת כדורים אחרים מעבר והקנדידה אובחנה לפני האשפוז, קרי לפני שטופלתי באנטיביוטיקה. STD תקין ואין דלקת בשתן תודה רבה!

איטרנול היא תרופה נגד פטרייה (לא אנטיביוטיקה). ללא קשר לסטרואידים, רצוי להתרחק בלקיחת המשטח מסיום הטיפול בפטרייה כדי שהתוצאה תהיה מהימנה אך בכל מקרה, גם משטח שלילי לא שולל לחלוטין קנדידה ובנוסף, לרוב אין ממש צורך במשטח חוזר ומה שחשוב זה האם התסמינים חלפו. בכל מקרה זה לשיקול רופאך. הרבה בריאות ומאחל לך שבעיית האובאיטיס תטופל בהצלחה.