תסמונת TUR: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ערמונית מוגדלת: הפתרון הניתוחי

הגדלה שפירה של הערמונית היא מצב נפוץ בקרב גברים מעל גיל 50. תכירו את TURP ואת TUVP: פרוצדורות להקטנת הערמונית. מה הסיכויים והסיכונים? הגדלה שפירה של הערמונית היא מצב נפוץ המתפתח אצל גברים רבים מעל גיל 50. בלוטת הערמונית, אשר גדלה בשל תהליכים הורמונליים מגוונים, עשויה שלא לגרום כלל לתסמינים, אך אם היא גדלה לכיוון השופכה, היא עלולה לגרום תסמינים קלים עד קשים, ובהם קושי במתן שתן, דחיפות במתן שתן, תכיפות של מתן שתן, זרם שתן איטי ומקוטע, צריבה או כאב בעת מתן שתן, דימום בשתן ואפילו אצירת שתן: חוסר יכולת לרוקן את שלפוחית השתן. הטיפול בתופעת BPH או LUTS ערמונית מוגדלת שפירה יכול להיות טיפול תרופתי או טיפול ניתוחי. מתי מעדיפים התערבות כירורגית? מהו הטיפול הכירורגי המוצע? מה כולל תהליך ההחלמה לאחר-מכן ומהי תרומתו לאיכות חייו של המטופל? על כל השאלות האלה ועוד, מפי ד"ר שלום כץ, מומחה לכירורגיה אורולוגית, מנהל מרפאת "רפואה...
ללמוד עוד על תסמונת TUR
ערמונית מוגדלת: הפתרון הניתוחי-תמונה

הגדלה שפירה של הערמונית היא מצב נפוץ בקרב גברים מעל גיל 50....

מאת: מערכת zap...
02/04/2014
צרכנות רפואית מס' 56-תמונה

עקב האירועים בצפון: טיפולי שיניים לילדים ללא תשלום; טיפול...

מאת: מערכת zap...
26/07/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתסמונת TUR?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תסמונת TUR: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני סובל מערמונית מוגדלת למעלה משנתיים - הומלץ ניתוח TURP .האם ישנם סיכונים בניתוח זה ??מה עיקר הפעילות בניתוח ??

אחד הסיכונים בניתוח TURP הוא הרעלת נוזלים (סינדרום TUR). הרעלת נוזלים גורמת לפגיעה באיזון המלחים בגוף בזמן הטיפול. ישנם שיטות חדישות שמונעות ספיגת נוזלים במהלך הטיפול עצמו. כדוגמת אידוי.בהצלחה.

שלום לך ראשית לא כל מי שיש לו ערמונית מוגדלת מחוייב בניתוח. אם יש לך הפרעות במתן השתן ניתן לעסור בטיפול תרופתי. אם זה לא עוזר אכן ההמלצההיא ניתוח הגישה הסגורה דרך השופכה TURP היא גישה מאוד מקובלת ויעילה. טרן אפרט בקצרה את הסיבוכים חשוב מאוד שתזכור שהסיכוי לתקלות ותופעו לוואי נמוך יחסית וכמובן תלוי מאוד במנתח ובמצב המנותח טרם הניתוח. עיקר הסיבוכים שעשויים לקרות הם דימום, זיהום, פגיעה בסוגר(שעשויה להביא לאי שליטה בשתן), תסמונת TUR(ספיגת יתר של תמיסת הגליצין בה משתמשים בניתוח, שעשויה לגרום להפרת איזון האלקטרוליטים בדם), אין אונות. חשוב לדבר עם האורולוג המנתח- הסיבוכים לרוב מאוד מינוריים בידיו של מנתח מיומן. גישה נוספת שניתן לשקול היא לייזר ירוק. אידוי הוא ניתוח מאוד דומה לכריתה רגילה וטומן בחובו סיבוכים דומים.

עברתי לפני חודשיים ניתוח ערמונית בלייזר ירוק על ערמונית בגודל 60 גרם.לפני כשבועיים התחילה צריבה חזקה מאוד בזמן השתנה וגם אחריה.לא יכולתי להתאפק ורצתי כל כמה דקות לשרותים אפילו שלא היה מה שיצא רק ההרגשה והצריבה החזקה.הלכתי לאורולוג שביצע ציסטוסקופיה והאבחנה היתה - שאריות ערמונית קיר קדמי וצדדי apex חוסם את המעבר,ללא ממצאים,אין היצרות,קיבולת תקינה.מומלץ לבצע turp.השאלה שלי היא האם הניתוח המשולב(אידוי +כריתה)מומלץ במקרה זה,או שאין הבדל משמעותי.

אני מבצע ניתוח משולב כך שיש פחות ספיגה של נוזל הגליצין ולאחר כריתה בעזרת הלולאה. חשוב ביותר למצוא רופא מנתח מיומן עם ניסיון בניתוחים אנדוסקופיים ולא רק השיטה קובעת . לעניות דעתי בשיטת האידוי בלבד ע"י לייזר ירוק לא ניתן להגיע עד הקליפה ולכן הרופא מפסיק לאדות לפני סיום כל הוצאת הבלוטה כפי שקרה אצלך כנראה ,לעומת הניתוח TURP ניתן לגרד עד הקליפה בביטחון ובהצלחה.

היתרון בשיטת אידוי משולבת לטיפול של ערמונית מוגדלת, לעומת שיטת טיפול TURP בלבד; היא שלפני תהליך הכריתה מתבצעת תהליך אטימת כלי הדם בבלוטת הערמונית. אטימת כלי הדם מונעת דימום במהלך הטיפול וגם מונעת דימום אחרי הטיפול. יתרון נוסף הוא מניעת ספיגת נוזל גליצין (אין חשש להרעלת נוזלים - TUR סינדרום). שילוב האידוי עם טכניקת ה TURP מאפשר שחרור מוקדם יותר מבית החולים (24 שעות לעומת 3 ימים). בשיטה המשולבת אתה מקבל יתרונות של שתי שיטות בטיפול אחד! המלצה שלי לבחור מנתח עם ניסיון של אלפי חולים כך תהיה בטוח שלא תזדקק לניתוח חוזר.

שלום ד"ר כץ אני בן 63 וזקוק לניתוח להסרת ערמונית לאחר עצירת שתן מוחלטת (כחודש עם קטטר), ערמונית בגודל 130 ולכן לא מועמד טוב לניתוח סגור על פי מה שהבנתי. אשמח לדעת יותר על שיטת אידוי הערמונית תודה ,אהוד

אשמח לעזור לך.הועיל להיכנס לאתר שלי ותוכל לקרוא ולקבל הסבר מלא ומקיף על שיטת האידוי המשולב TURP+TUVP . ביצעתי מספר רב של ניתוחים בשיטה זו לערמוניות בגודל זהה ויותר בהצלחה . כתובת האתר www.prostate.co.il

אהוד שלום, שיטת הניתוח הסגור TURP מוגבלת לערמוניות קטנות בגלל הגבלה על משך הניתוח ולא מסיבה טכנית שנעוצה במכשיר עצמו. הסכנה במשך ניתוח ארוך בצורה סגורה היא הרעלת נוזלים (נקרא גם TUR סינדרום). ולכן שיטה המונעת ספיגת נוזלים במהלך הניתוח יכולה להתאים לגודל הערמונית שלך. שיטת האידוי המשולבת (TURP+TUVP)עושה שימוש בכדורית אידוי. כדורית האידוי אוטמת את כלי הדם בכך מונעת דימום במהלך הניתוח אך במקביל גם מונעת את ספיגת הנוזלים במהלך הטיפול! זו הסיבה שניתן לאדות כל גודל ערמונית בלי צורך בניתוח פתוח. אין סכנה של ספיגת נוזלים. בשיטת האידוי המשולבת קיים יתרון נוסף שהוא - עם סיום פעולת האידוי מבתבצע גם תהליך של כריתת רקמות ערמונית לצורך ביופסיה. וכך אתה מקבל את כל היתרונות בטיפול אחד! שיהיה בהצלחה.

היות ואני מועמד לניתוח TURP שמעתי על הסיכון הכרוך בהרעלה מחומר השטיפה וההשפעה על מאזן המלחים בגוף. שאלתי היא האם לא מתבצע מעקב שוטף בזמן הניתוח במטרה להמנע מסיבון זה, ובן מה משמעות תופעות הלווי של ההרעלה הנ"ל. אודה על תשובה מהירה.מעונין גם בתשובה למייל.

שלום רב, אתה מתייחס בוודאי ל TUR SYNDROME , תסמונת מוכרת בניתוחי הסרת ערמונית דרך השופכה. בניתוח זה מסירים את הערמונית בעזרת סכין חשמלית, בזמן שמזרימים לשלפוחית נוזל שמורכב מחומצת אמינו "גליצין" . היות ובמהלך הניתוח נפתחים סינוסים ורידיים בעקבות החיתוך יש סיכון של ספיגה חוזרת לגוף של חלק מהגליצין, דבר שעשוי לגרום לשינוי מאזן המלחים בדם. כדי להמנע מתופעה זו ננקטים תמיד מס' צעדים: ראשית טרם הניתוח המטופל צריך לעבור בדיקות דם גם לרמות המלחים בגוף וגם לתפקודי הקרישה. שנית בעת הניתוח המבוצע בהרדמה המטופל מנוטר ללא הפסקה מבחינת לחצי הדם ומצבו הכללי הן ע"י המרדים וכמובן ע"י המנתח עצמו. היות והתסמונת הנ"ל ידועה ומוכרת, כדי להמנע ממנה מקפידים על כללי ניתוח נכונים, עם הגבלה במשך זמן הפעולה(עד שעה) ובכמות שקיות הגליצין שיש להשתמש בהן בעת הפעולה. כל הצוות בחדר הניתוח מכיר את הנושא ואת "פרוטוקול מהלך הניתוח" וכך גם האחות יכולה להתריע בפני המנתח על השעה ועל כמות הגליצין שהשתמשו בה. כמובן, לאחר הניתוח המטופל עובר בדיקות דם לברר האם אכן יש שינוי במאזן המלח, וברמות ההמוגלובין, ויש ניטור לכמות השתן דרך קטטר אותו משאירים למס' ימים לאחר הניתוח, ויש גם ניטור ללחץ הדם והמצב הכללי. במידה ויש הפרעה כלשהי, הן על סמך בדיקות הדם והשתן או על סמך בדיקה גופנית והתרשמות כללית, הרופאים במחלקת האישפוז נמצאים שם כדי לטפל באופן מיטבי- להחזיר נולים ומלחים, לייצב מבחינת לחצי הדם וכיו"ב.