גידול בעצם הזנב: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגידול בעצם הזנב?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גידול בעצם הזנב: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
20/07/2013 | 21:44 | מאת: ג'ודי
מתוך פורום סרטן כליה

אני מטופלת בסוטנט עקב גידול בעצם הזנב לאחר כריתת כיליה מחודש דצמבר 12 הסוטנט עדיין לא צמצם את הגידול אבל מצד שני אין שינוי לפי הסי.טי. מזה כחודדשיים שום מאכל לא טעים לי ואני אוכלת ממש מעט וכבר ירדתי במשקל לפחות 6ק"ג (יש לי עודפים כך שממש לא רואים עלי) אבל אני אוכלת ממש מעט ועכשיו כבר מרגישה חלשה. וזאת בנוסף לכל תופעות הלוואי של התרופה כגון שלשולים בחילות לפעמים הקאות וחולשה כללית כמו"כ נהיית צהובה לקראת סוף מחזור (שבועיים שבוע) ברצנוי לשאול אם ישנו משהו שיכול לעזור לי להתגבר על חוסר התאבון הזה ובכלל האם כדאי להמשיך בטיפול זה? (הבנתי שלא מפסיקים טיפול אם אין החמרה)הומלץ לי לקחת מולטי ויטמין לחיזוק והרגשה יותר טובה האם נכון?

ג'ודי שלום, הבעיות שאת מציגה מאד אופייניות לטיפול שאת מקבלת. לא הייתי ממליץ על הפסקת הטיפול, אבל כן הייתי מנסה לעשות דברים לשיפור איכות החיים. ניתן לשקול טיפול בmegace 160 פעמיים ביום, ואפשר לנסות עוד דברים. חשוב להתייעץ עם הרופא שלך על כל האספקטים הקשורים לאיכות חייך. בברכה דר רענן ברגר

בעלי עבר ניתוח היה לו גידול בעצם הזנב. הרופאים הוציאו את עצם הזנב ואומרים שלו יהיה לזה השלכות בעתיד,קשה לו עוד לשבת זה כבר חודש וחצי רציתי לדעת האם לעצם הזנב אין שום תפקיד בגוף אז למה היא נמצאת שם? תודה.

לעצם הזנב אין תפקיד ממשי ויש לה תפקיד הסיטורי - זכר לימים קדומים בהם עוד היה לנו (זנב...) השאלה אם מה שהוצא הוא אכן עצם הזנב ולא סקרום - יש הבדל גדול ודבר שני - איזה גידול - אני מכיר מעט גידולים באיזור הזה - ולחלק יש פוטנציאל לצרות - בררי במה בדיוק מדובר ד"ר נחשון רנד מומחה לאורתופדיה ולניתוחי עמוד שדרה www.isc.co.il

התחילו לי לפני מס' שבועות כאבים (בדרך כלל רק בנגיעה במקום), בעצם זנב עמוד השידרה, לא זכור לי שקיבלתי מכה באזור, אך לאחרונה אני מרבה לשבת בעבודה ולא מבצעת פעילות גופנית ספורטיבית. אני לא מרגישה נפיחות באזור, מה עליי לעשות? יש חשש לגידול באיזור זה?