בקע באזור יציאת הסטומה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבקע באזור יציאת הסטומה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בקע באזור יציאת הסטומה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

למה הן מיועדות? זה היה בחינם אז הזמנתי אחת אבל כשקיבלתי אותה לא הבנתי בכלל מה הפואנטה שלה ובמה היא עוזרת אם היא לא מצמידה את השקית עצמה לגוף אלא רק את הטבעת שמאחורי השקית... חשבתי שזה כדי שהשקית לא תבלוט מתחת לבגדים >:

זה אמצעי בטיחות. השקית הרי מחוברת לבסיס בחיבור שמבוסס על לחץ, יש אפשרות שהיא תתנתק ואז יכול להיווצר מצב לא נעים. לי אישית קרה, וגם קראתי פה בפורום על אנשים שחוו את זה.

החגורה לא מיועדת לשטח את השקית. היא רק מצמידה את הבסיס לגוף. לפני שניסיתי את החגורה, כשהשקית הייתה מתמלאה כל תזוזה, במיוחד אם הייתי מתכופפת, התוכן היה מושך את השקית והבסיס קדימה, מה שגורם להתרופפות ההדבקה. עם החגורה, גם אם השקית מלאה, זה לא מושך את הבסיס, החגורה שומרת על הבסיס צמוד לגוף שההדבקה לא תתרופף מהמשיכה של הכובד, זה הכל. בנוסף היא טובה למניעת היווצרות הרניה באזור הסטומה שעלולה להתרחש עם השנים עקב כובד השקית שמושך את כל איזור הסטומה קדימה. הרניה - בקע/קילה - מצב בו הרקמות שעוטפות את המעיים מבחוץ ושומרות שישארו במקום יכולות להתרופף ולהיקרע עקב הכובד המתמיד של השקית שמושך את כל איזור הסטומה והרקמות סביבה קדימה, ולולאת מעי יכולה לצאת דרך הקרע החוצה לכוון דופן הבטן וללחוץ על דופן הבטן, דבר שגורם הרבה כאבים. בהרבה מקרים רואים את זה חיצוני - משהו בולט בבטן. הלולאה גם יכולה להיקלע בתוך הקרע, מה שיכול לגרום לחסימות מעיים חוזרות ונשנות). לדעתי, כדאי להיעזר בחגורה.

ברוך שובך מן הכפור

אני תופרת לעצמי , מחולצת סטרפלס או מבד רשת דק ונושם. חגורה שמצמידה את השקית לגוף ואף עוזרת במצבי "נשירה" אפשריים של הבסיס. דברי איתי או תני מייל ואשלח לך תמונות. אני עובדת על הוראות כתובות או מצולמות - שיהיה יותר קל לכולנו. 0522362784

12/08/2012 | 17:08 | מאת: טלטול
מתוך פורום סטומה - תמיכה

לפטל, תוכלי לשלוח לי תמונות: hello6416@gmail.com תודה.

האם על מנת לאבחן אם יש הרניה באזור הסטומה זה מצריך בדיקת אצבע של הכירורג לתוך הסטומה? הבדיקה הזאת פשוט ממש ממש מלחיצה אותי נורא.. ): העניין הוא שמיום שבת האחרון אני מרגישה מן כאב ליד הסטומה, בצד ימין של הסטומה, קצת למטה. זה מרגיש שכאילו משהו זז מהמקום שם וזה כואב עוד יותר כשאני נוגעת בזה. אני לוחצת על הטבעת (שעל הבסיס והשקית) פנימה כדי כאילו להכניס את זה וזה עוזר לכאב, והכאב באמת עובר קצת, אבל זה ממשיך שוב ושוב לחזור ואני פשוט מפחדת פחד נוראי שאולי זה הרניה...??? אז שוב, האם כדי לאבחן הרניה הכירורג צריך להכניס אצבע לסטומה????? o:

ערב טוב, לא חובה להכניס את האצבע דרך הסטומה אבל זה יכול ממש לעזור לאבחנה. אגב - אין לך ממה להילחץ. זו פעולה לא כואבת, ובטח פחות כואבת מבדיקה רקטלית "רגילה".

זה גורם לסטומה לשקוע, לא?