הרחבת צוואר הרחם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הפסקת הריון תרופתית

הפסקת הריון היא תהליך קשה ועצוב (גם כשההריון לא רצוי, לא כל שכן כשהוא רצוי) - איך זה נעשה? עוד בנושא: הפלה מלאכותית, הריון בגיל 43הריון, לא תקין או לא רצויהריון יכול להיות תקופה מרגשת ומאושרת,ף הריון יכול להיות גם סיבה למצוקות ופחדים, הריון יכול גם להיות לא תקין, והכאב גדול, לכל אלו יש פיתרונות הכוללים הפסקת ההריון, עד כמה שזה עלול לכאוב.בעבר הדרך היחידה לסיים הריון צעיר היה בעזרת ריקון כירורגי של הרחם, ניתוח המוכר בשם "גרידה". התהליך כולל הרחבה של צוואר הרחם ושאיבה של תוכן הרחם, ומבוצע בד"כ תחת הרדמה כללית. למרות שמדובר בטיפול יעיל ובטוח, הוא לא נעדר סכנות כמו ניקוב של דופן הרחם, היווצרות הידבקויות בחלל הרחם עקב זיהום, אי ספיקה של צוואר הרחם בהריונות הבאים וסיבוכים שקשורים להרדמה הכללית. בשנת 1999 אישר לראשונה משרד הבריאות בישראל טיפול תרופתי שמאפשר סיום יעיל ובטוח של...
ללמוד עוד על הרחבת צוואר הרחם
לידה מוקדמת: כיצד ניתן להימנע?-תמונה

מי נמצאת בקבוצת סיכון ללידה מוקדמת? מהן הסיבות לתופעה זו -...

מאת: פרופ' ערן הדר
16/01/2017
על קרישיות יתר של הדם בהריון-תמונה

קרישיות יתר של הדם היא הסיבה המרכזית להפלות, כך עולה ממחקר...

מאת: מערכת zap...
09/10/2003
היסטרוסקופיה: להסתכל ברחם-תמונה

הופנית לביצוע היסטרוסקופיה? מה כוללת הבדיקה? מה מתבצע...

מאת: רון שגיב...
17/01/2017
הפסקת הריון תרופתית-תמונה

הפסקת הריון היא תהליך קשה ועצוב (גם כשההריון לא רצוי, לא כל...

מאת: פרופ'...
16/02/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להרחבת צוואר הרחם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הרחבת צוואר הרחם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי, אני עומדת לעבור גרידה עוד שעה אני כרגע בבי"ח פוריה נתנו לי 2 כדורים לשים מתחת ללשון להרחבת הרחם אבל לצערי בלעתי אותם.. האם יש אפשרות אחרת להרחיב את צוואר הרחם לפני הניתוח? אודה לך אם תענה זה דחוף ממש !!

זה עובד גם בבליעה

שלום, רציתי לשאול באיזה הרדמה עושים? וגם האם אזור החיתוך של גבעול הפוליפ מהרחם לא יוצר אח"כ צלקת ו הדבקויות? כמו כן, מעניין אותי למה הוא גורם דימום יתר במחזור? בהתחלה דימם כל הזמן מאוד אבל אז הפסיק איך זה קרה?

טל שלום, ככלל פורום זה עוסק בבעיות הקשורות בתחום האורוגינקולוגיה ושיקום רצפת האגן. בנוגע לשאלתך - ניתן לבצע את הפעולה או בהרדמה כללית או ללא הרדמה בשיטה המכונה See&treat (באמצעות הסטרוסקופ דק שאינו מצריך הרחבה של צוואר הרחם). חיתוך גבעול הפוליפ אינו אמור ליצור צלקת או הידבקויות בחלל הרחם. הסיבה לדימום המוגבר נעוצה בכך שהפוליפ מעוות את חלל הרחם ואת פני השטח של רירית הרחם (אותה רקמה שנושרת בזמן הווסת). בברכה, ד"ר בני פיינר, מנהל יחידה לאורוגינקולוגיה ורצפת האגן

אחרי גרידה בשבוע 11, + היסטרו אבחנתית וניתוחית, כלומר מספר פעמים של הרחבת צוואר הרחם. ללא הריונות קודמים, מה הסיכון לאי ספיקת צוואר רחם אם יקרה הנס וביום מן הימים אצליח להיות בהריון?

שלום לך, קרוב לוודאי שלא יהיו סיבוכים, הפעולות הללו שכיחות מאד אצל נשים רבות, נדירים המקרים בהם נוצרים סיבוכים כתוצאה מפעולות אילו. בהצלחה!