החלפת מפרק קרסול: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להחלפת מפרק קרסול?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

החלפת מפרק קרסול: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני צריכה לעבור ניתוח להחלפת מפרק קרסול או קיבוע קרסול עקב תאונת עבודה. עברתי כבר בעבר אטרסקופיה של הקרסול ועדיין יש לי כאבים איומים ודלקות חוזרות ונשנות. רציתי לשמוע האם ישנם אנשים שעברו את הניתוח, ויכולים לספר לי על ההשלכות שלו (אני מורה לחינוך גופני), והשאלה היא האם אני עלולה לאבד את עבודתי. האם אחרי ניתוח כזה ישנה סכנת לצליעה תמידית? נא לומר את האמת.... אשמח לקבל תשובה מהרופא ומאנשים שעברו את הניתוח גם ע"י רופאים שונים.

והשאלה היא האם אני עלולה לאבד את עבודתי. - נשמע שכמורה להתעמלות יש מצב שתאלצי להפסיק את עבודתך. האם אחרי ניתוח כזה ישנה סכנת לצליעה תמידית? - כן. יחד עם זאת נשמע שאת צעירה מידי להחלפת קרסול. לא הייתי עושה החלפה למישהי בת פחות מ-50-55. בברכה - דר' טיטיון.

אני בת 51 וחצי, מורה לחינוך גופני 31 שנה ומאמנת כושר אישית. בנוסף, אני רוקדת סלסה ומלמדת שיעורי עיצוב וחיטוב ( אימוני כוח). כל העבודה שלי היא בעמידה ובתנועה. האם קיבוע קרסול גורם יותר לצליעה מאשר החלפת מפרק ששומרת עדיין על המפרק בתנועה וכל מטרתו שלא תהיה צליעה. האם להילחם על החלפת מפרק ולא על קיבוע? (יש לי הרס מוחלט של מפרק הקרסול). בכל מקרה, ניתוח אחד של אטרוסקופיה שלא עזר לי כבר עברתי ולאחרונה חלה החלמה במצב. אני נלחמת ועובדת עם הכאב. האם אתם מכיר מטופלים שעברו החלפת קיבוע שאפשר לשאול אותם? בתודה עינת אשכנזי.

לפני שנתיים וחצי עברתי ניתוח להחלפת מפרק קרסול רגל ימין מאז יש לי כאבים עצומים כדורים נגד כאבים לריקה טריגן וקנאביס רפואי.הכאבים נרגעים מעט ושוב חוזרים מאז הניתוח חיי השתבשו איני מתפקד נעזר בקביים ביום יום לא יכול להתהלך מעל מספר דקות מועטות.אודה לכם על תשובתכם והתייחסותכם.וכן יש כאבים ברגל שמאל עם אותם תסימינים של רגל ימין.

שלום רב אם הכאבים ממקור עצבי ולא מכני, אזי הטיפול בעיקרו הינו תרופתי, כמו שאתה מקבל. אם יש כאבים מכניים, יש לשקול המרה של המפרק המלאכותי לקיבוע פורמלי של הקרסול. בברכת רפואה שלמה ד"ר אלון בורג DR.ALON-BURG.CO.IL

לאחר התייעצות עם מספר רופאים הבנתי שאין מנוס מניתוח להחלפת מפרק הקרסול. השאלה שנשארה פתוחה היא רק מתי כדאי יהיה לבצע את הניתוח. יש מי שטען שחבל על הימים שאני סובלת מכאבים ויש מי שטען שאני צעירה מידי מבחינת הגיל כי החלפת הקרסול בקרסול מלאכותי... מאפשרת אומנם תנועה במפרק, אך ככל מפרק מלאכותי יש לפתרון זה אורך חיים מוגבל הנע בין 5 ל-15 שנים, ואז יכולה להתעורר בעיה חדשה. לאחרונה שמעתי שיש שיטה חדשה של ניתוח בשם: Scandinavian Total Ankle Replacement אם הבנתי נכון, בשיטה זו ניתן להאריך את אורך החיים של החלפת הקרסול כך שיתאים גם לאנשים לא ממש מבוגרים. האם השיטה הזו מוכרת בארץ ? האם יש רופאים בארץ המנתחים בשיטה זו ? כיצד ואיפה אני יכולה לקבל עוד אינפורמציה על שיטה זו ? (מבלי לקרוא מאמרים מקצועיים באנגלית )

שלום רב בנודע החלפת מפרק קרסול-רצוי לפנות למומחה כף רגל וקרסול בברכה

נמסר לי כי יהיה עליי לעבור ניתוח להחלפת מפרק קרסול עקב חבלה בקרסול אשר אינה פתירה ומפאת גילי הצעיר 34 הומלץ לי לנסות ולדחות את ההליך. אני סובלת מכאבים וממוגבלות בתנועה ויודעת שזמנו של מפרק הקרסול שלי על זמן שאול. אבקש לדעת: 1. מה המשמעות של החלפת מפרק הקרסול בגילי. 2.האם מדובר בהחלמה קשה. 3. לאחר ניתוח החלפת קרסול האם ניתן לחזור לפעילות ספורטיבית וללא כאבים. גב, קיבוע לא עומד על הפרק. תודה מראש.

אגב, נכון להיום הניתוחם שעברתי לא עזרו להפסקת עודף השחיקה שייש לי וכן קרסולי מקובע בברגים. אעפ"י כן אני מתאמנת 3 פעמים בשבוע בספינינג, אשמח לקבל את דעתך בנושא הפעילות הגופנית.

שלום רב לא מקובל להחליף קרסול בגיל כה צעיר. המשתל לא יחזיק מעמד ובעוד מספר שנים תזדקקי לניתוח נוסך גדול יותר וקשה יותר. בברכה רפואה שלמה ד"ר אלון בורג DR.ALON-BURG.CO.IL