נגישות
נגישות

צואה בהירה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סרטן הלבלב: אבחון וטיפול

סרטן הלבלב הוא מחלה קשה אשר שכיחותה הולכת וגדלה. כיצד מאבחנים? מהם הניתוחים האפשריים? מתי ניתנת כימותרפיה? מהם סיכויי ההחלמה? בשנים האחרונות נרשמה עלייה משמעותית בשכיחות גידולי הלבלב. הסיבה לכך איננה ברורה ואיננה חד משמעית. הטיפול הניתוחי כולל כריתת ראש לבלב או זנב לבלב - ובמקרים נדירים, כריתה שלמה של הלבלב. הלבלב הוא איבר קטן יחסית, בגודל 15-20 ס"מ והוא נמצא בחלק האחורי של הבטן, סמוך לעמוד השדרה. הלבלב בנוי ממספר חלקים: זנב, גוף, ראש לבלב - מצוי בסמוך לתריסריון ומתוחם על-ידו; ואילו קצהו השני של הלבלב - זנב הלבלב - נוגע בטחול. שני התפקידים העיקריים של הלבלב הם: ייצור הורמונים לוויסות משק הסוכר בגוף (אינסולין וגלוקגון) והפרשת מיצי לבלב המכילים אנזימים המסייעים בפירוק השומנים ומסייעים בספיגתם במערכת העיכול . כיום מאובחנים בארה"ב כ-45,000 מקרים חדשים בשנה של סרטן הלבלב. הלבלב הוא איבר קטן יחסית, בגודל...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לצואה בהירה

הפרעות מטבוליות - תמונת המחשה
הפרעות מטבוליות ירידה בזיכרון יכולה לאותת על התפתחות דמנציה, להתרחש כתהליך הזדקנות תקין או בשל פגיעה הפ...
גסטרואנטרולוגיה ופרוקטולוגיה - תמונת המחשה
גסטרואנטרולוגיה ופרוקטולוגיה ניתוח בריאטרי מחייב אותנו לשנות לגמרי את ההתנהלות שלנו ומשפיע על היבטים רבים בשגרת החיי...
ללמוד עוד על צואה בהירה
סרטן הלבלב: אבחון וטיפול-תמונה

סרטן הלבלב הוא מחלה קשה אשר שכיחותה הולכת וגדלה. כיצד...

מאת:
10/12/2014
סרטן בדרכי המרה: נדיר וקטלני-תמונה

סרטן בדרכי המרה קשה לגילוי מוקדם - ולכן הוא מאובחן ברוב...

מאת: ד"ר מורלי גיל
19/01/2017
צליאק: המחלה בעלת אלף הפרצופים-תמונה

למחלת הצליאק תסמינים רבים, אשר מופיעים בהרכבים שונים אצל כל...

מאת: נאוה...
11/05/2011
בדיקת תפקודי כבד -תמונה

בדיקת תפקודי כבד

מאת: מומחה
30/12/2014
אולי יענין אותך לדעת...
בדיקת תפקודי כבד  - תמונה
בדיקת תפקודי כבד
בדיקת תפקודי כבד
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לצואה בהירה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

צואה בהירה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, בבדיקת MRI נמצא כבד מוגדל , השאר הכל תקין, בעברי לפני עשר שנים הודג'קין במדיאסטנום, בבדיקות הדם תפקודי כבד תקינים, אבל מזה מספר חודשים חוסר תאבון, כאבי בטן אחרי אכילה, וחולשה כללית במשך כל היום, צואה בהירה , האם הכבד המוגבל מעיד על בעיה חמורה? האם יש חשד למחלת כבד או סרטן שניוני בכבד?

אם אנזימי הכבד תקינים אין קשר בין התלונות לכבד המוגדל הרבה בריאות

שלום וברכהממיימ אני כבר כמה חד סובלת מכאבי בטן באים והולכים וכן כאבי בצלעות שגם באים והולכים וגם הרגשה כאילו תקוע משהו בגרון הייתי אצל א א ג ראתה חומציות עולה הביאה לי נקסיום הייתי אצל אורטופד בגלל הצלעות הביא לי קלציום וויטמין די עשיתי קולנסקופיה יצא תקין היום בבוקר היתה לי יציאה שונה ממה שרגילה הצבע היה שונה חום בהיר מה זה יכול להיות??

תופעות לא חריגות

שלום בן 25 טני כבר 4 חודשים סובל מכאבי בטן ונפיחות ולא מזמן קצת כאבים בגב עברתי קלנסקופיה תקינה וגסטרקופיה מצאו שיש לי דלקת כירונית חזקה בקיבה רציתי לדעת אם הדלקת יכולה לעבור ללבלב כי איך שהבנתי אין קשר בין צבע הצואה לדלקת הקיבה כמו שיש אצלי בצבע צהוב רציתי לדעת איזה בדיקות כדאי לי לעשות עוד תודה

ממליץ לפנות לבדיקה במרפאת גסטרו לצורך קבלת אנמנזה מפורטת ובניית תכנית בירור כמקובל.

שלום לך ד"ר. אני בן 15 ובזמן האחרון היציאות שלי קצת מוזרות כי חלק מהצואה היא בהירה וחלק מהצואה היא כהה ושאני מנגב הצואה מאוד בהירה ובקושי גם יש מה לנגב ואני מאוד פוחד שזה מסמל על משהו רציני... מה זה יכול להיות? תודה מראש!

שלום זאת תופעה נורמלית