מנומטריה אנורקטלית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למנומטריה אנורקטלית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מנומטריה אנורקטלית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני במעקב אצל רופאת גסטרו, לאחר קולונסקופיה וגסטרוסקופיה תקינים. גם בדיקות צואה תקינות. סובלת מריבוי גזים למרות שינוי תזונה. הצואה יחסית רכה ומס' פעמים ביום בעיקר בבוקר, אך עם הרגשה של חוסר התרוקנות מלאה וכשאני מתאמצת בשירותים אז יש כאבים בבטן תחתונה שמאל. מתחת לצלקת ניתוח קיסרי שנעשה לפני 20 שנה. הייתי אצל כירורג וזה אינו בקע. ממה הכאבים? בדיקות רופא נשים תקינות

שלום יש להמשיך בבירור ממליץ על בדיקת תהליך ההתרוקנות ניתן לשקול ביצוע מנומטריה אנורקטלית ו\או דפקוגרפיה פני למומחה לתחום

שלום למומחים! בת 39, מזה כ7 שנים סובלת ממעי רגיז ועל הדרך גם גילינו צליאק בביופסיה. לאורך השנים ניסיתי תפריטים שונים ואף תרופה להרגעת מתח נפשי. בפועל לאורך כל השנים לא השתנה הרבה ונשארתי עם בעיה קבועה של צורך התרוקנות בבוקר. התרוקנות מלאה ברמת חוקן. אני לא אצא מהבית עד שאדע שאין כלום במעי. כמובן מלווה בכאבים, טחורים לפעמים סחרחורות והתייבשות. מאחרת כל יום לעבודה ומתקשה בתכנון כלשהו. לאחר הבוקר חוזרת לעצמי ומתפקדת כרגיל לאורך היום. שישי שבת פחות לחץ בבוקר מה שמוכיח לי שמעבר לתזונה יש פה עניין רגשי. אני בשלב בו רוצה להתקדם ולחפש עבודה חדשה ונלחצת מנסיעות שהן יותר מ10 דק מבייתי. אשמח ליעוץ בנושא, האופטימיות נעלמת לי מיום ליום.

שלום התחונה יכולה להיות קשורה הן לפן תפקודי והן לפן נפשי מבחינה תפקודית יש לבדוק האם מתקיימת הפרעה תפקודית ברצפת האגן- כלומר- הפרעה בסנכרון השרירים או צניחת אברים במאמץ. ולכן יש לבצע בדיקת מנומטריה אנורקטלית ובדיקת דפקוגרפיה או בדיקה הדמייה דנמית של רצפת האגן( כמו מUS דנמי המבוצע בשיבא) מבחינה נפשית- מומלץ לקבל סיוע מקצועי- פסכולוגי.

שלום רב. בצעתי מנומטריה אנאלית כחלק מתהליך ברור לאחר קרע דרגה 3 והתוצאה לחץ בסיסי מוגבר, לחץ יזום נמוך,סבולת נמוכה, הפרסנסיטביות רקטלית, קיבולת הרקטום נמוכה, לא הופק אנימזוס, בלון רקטלי לא נפלט. הופק PAIR.

בסה"כ אחרי תיקון קרע בדרגה 3 בסוגר- תוצאות הבדיקה הן טובות

בעת עשיית צרכים יוצאת חתיכה מהמעי כנראה מפי הטבעת. לא סובל מטחוריםאו בעיות כלשהם. בעבר זה ניה לאחר ישיבה ממושכת בשירותים היום בתחילת הישיבה ועשיית הצרכים.

ציון שלום, ממצא כפי שאתה מתאר יכול להתאים לבעיות שונות באיזור פי הטבעת, כולל טחורים, צניחת רקטום, ועוד. לצערי אין באפשרותנו וגם לא יהיה אחראי מצידנו לבצע אבחנות פרטניות או לתת יעוץ פרטני באינטרנט ללא בדיקה. מומלץ לפנות לכירורג קולורקטאלי / פרוקטולוג לבדיקה והכוונת הטיפול. ניתן לצלם את הממצא ולהראות את התמונה לרופא המומחה המטפל בכדי להקל על האבחנה. מעט מידע כללי על צניחת רקטום: צניחה של הרקטום הוא מצב בו החלק התחתון של המעי הגס מיד מעל פי הטבעת, הנקרא רקטום, "צונח" ומתבלט החוצה דרך פי הטבעת. במצב זה הרקטום למעשה הופך את עצמו, והדופן הפנימית הופכת לחיצונית. חולשה של שרירי רצפת האגן וסוגר פי הטבעת יכולה להיות קשורה לצניחת הרקטום. הצניחה יכולה לגרום לדליפת צואה וריר מפי הטבעת. מצב זה יכול לקרות בשני המינים אך שכיח יותר בנשים. צניחת הרקטום לרוב אינה מסוכנת, אך פוגעת באיכות החיים באופן ניכר, ולכן דורשת לרוב טיפול. הסיבה המדויקת לצניחת הרקטום אינה ידועה, ולא תמיד ניתן להסביר מדוע צניחה זו הופיעה בחולה מסויים ולא בחברו. מספר גורמים יכולים לסייע בהתפתחות של צניחת הרקטום, כגון מאמץ ממושך כחלק מאורח חיים, עצירות כרונית, ולידה טראומתית. במקרים נדירים ישנה נטייה גנטית. בחלק מהמקרים זהו תהליך של "הזדקנות"- החלשות של הרקמות שתומכות ברקטום בתוך האגן מחד, ואיבוד הסגירה המושלמת של סוגר פי הטבעת מאידך. לעיתים בעיות נוירולוגיות שונות (פגיעה בחוט השדרה) יכולות להיות הגורם. כיצד נעשית האבחנה?הכירורג הקולורקטלי יכול לאבחן את התופעה ע"י ראיון אישי ובדיקה גופנית כולל בדיקה רקטלית. על מנת להדגים את הצניחה, נבקש לעיתים מהמטופל "להתאמץ" כאילו הייתה לו יציאה. לעיתים לא ניתן להפיק את הצניחה בבדיקה, או שיש צורך לאבחן או לשלול בעיות נוספות הקשורות באיזור זה. לכן לעיתים נמליץ לבצע בדיקות נוספות, כגון קולונוסקופיה, בדיקה הנקראת "דפקוגרפיה" בה החולה מצולם ברנטגן בעת יציאה, מנומטריה אנורקטלית (מדידת לחצים באזור פי הטבעת), ובדיקת העצבים באזור זה. כאשר מופיעה צניחה של הרקטום, הטיפול היעיל ברב המקרים הינו ניתוחי. חשוב לציין כי מדובר בניתוח לשיפור איכות החיים, ולכן המטופל חייב להיות שותף מלא בהחלטה על הניתוח. ישנן מספר אפשרויות ניתוחיות לטיפול במצב זה, ויש להתאים את הניתוח המוצע לצרכי כל מטופל אינדיבידואלית. הניתוחים מתחלקים לאלה המבוצעים מהבטן, ואלה המבוצעים דרך פי הטבעת, כשלכל גישה יתרונותיה וחסרונותיה. סוג הטיפול יכול להיות תלוי במספר גורמים, כגון גיל, מצב בריאותי, גודל הצניחה ותוצאות הבדיקות השונות. מומלץ לדון עם הרופא המנתח על האפשרויות ולהשתתף בבחירת הניתוח המתאים ביותר.