שטיפת קיבה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

עזרה ראשונה לחורף: המדריך המלא

לקראת החורף שיגיע, דוקטורס מביא לכם את מדריך העזרה הראשונה המלא - להדפיס ולשמור עוד בנושא בהרחבה בערוץ מדריכי עזרה ראשונה ב-doctorsהרעלות: ד"ר ידידיה בנטור - טוקסיקולוג קליני ומומחה ברפואה פנימית ובפרמקולוגיה קלינית. מנהל המכון הארצי למידע בהרעלות, מרכז רפואי רמב"ם. מרצה בכיר, הפקולטה לרפואה, הטכניון, חיפההרעלה היא מצב שבו הגוף ניזוק ממגע עם רעל. הרעלים הראשונים ששימשו את בני האדם הופקו מצמחים ומארס בעלי חיים, ומאז ההיסטוריה רצופה בדוגמאות לשימוש ברעלים למטרות ציד, לחימה ואף רצח. מתחילת המאה ה-20 האנושות עדה להתפתחות שאין לה תקדים בתעשיית הכימיקלים, לפיתוח נרחב של תרכובות חדשות ולייצור תרופות, חומרי ניקוי, חומרי הדברה, סמים מסוכנים ותכשירי הרפואה המשלימה. כל החומרים האלה, בין שהם מעשה ידי אדם ובין שמקורם בטבע, עלולים להיות רעילים ומסוכנים לבריאות. זמינותם של...
ללמוד עוד על שטיפת קיבה
עזרה ראשונה לחורף: המדריך המלא-תמונה

לקראת החורף שיגיע, דוקטורס מביא לכם את מדריך העזרה הראשונה...

מאת: בשיתוף: מכבי...
26/10/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשטיפת קיבה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שטיפת קיבה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני בת 30 לפני כשלוש שנים חזרתי מהודו עם חיידק ההליקובקטר, לאחר שנה הוא נעלם ולפני שנה אובחנה אצלי המחלה גסטריטיס עם שני פירורי רקמה אפורים. הגעתי לרופא והוא אמר שאינו יודע כיצד לרפא זאת. הלכתי לנטורורפט שהמליץ לי לקחת 3 פעמים ביום כורכום, ניקוי קיבה וכעת אני מנקה לרפא את הפצעים. אני עדיין מרגישה צריבה וכאבים בבטן, האם זה יעבור בשלב כלשהוא? חשוב לי לציין, אינני אוכלת מאכלים מתוקים, עם סוכר, מוצרי חלב, מטוגנים וכל דבר שמכאיב. התפריט שלי אינו מגוון ואני כל הזמן יורדת במשקל. האם יש רופא מומחה לתופעה זו שיוכל לבדוק אותי לעומק? מאוד קשה לחיות ככה, אני לא אוכלת כלום בחוץ ועם זאת צריכה להכניס לגופי כל שעתיים משהו לפה כדי שהדלקת לא תעלה לי לוושט. תודה נופר.

ההבחנה שנמצאה בבדיקת גסטרו קופיה היא: MILD CHRONIC ANTRAL AND corpus gastritis בתיאור המיקרוסקופי נמצאו בקיבה: שני פירורי רקמה אפורים בקוטר 0.2 סמ. בנוסף חשוב לי לציין כי אני לוקחת אומפרדקס אך אנני מרגישה שהוא עוזר לי, עדיין כואב לי אחרי שאני לוקחת אותו. אודה אם תוכלו להביר לי מה זה ולתת לי שם של רופא מקצועי לתחום הזה שיודע לטפל במחלה הזו.

יש לפנות להערכת רופא גסטרו

אם אקח 50 כדור ביחד מה יקרה

מן הסתם יקחו אותך בטיפול נמרץ שם תעברי שטיפת קיבה.. אובדניים מקומם במחלקה סגורה עד שיפסיקו להיות אבדניים!

איך אפשר לקבל החלטה קבועה של לקחת נפשך בכפך בשל מצב זמני ובר חלוף בטיפול מתאים? זה לא עושה לי כל הגיון!

הי, אני לא ככ יודעת מה לא בסדר איתי מה שבטוח- אני רוצה לבלוע כדורים ולא יודעת מה יקרה אחרי.... אני לא אמות זה בטוח .... שטיפת קיבה? אשפוז? לכמה זמן? לכמה זמן תכאב לי הבטן? ויעשו לי צילום של הריאות?

תפני לרופא שלך לצורך עזרה ותמיכה פסיכולוגית/פסיכיאטרית.

אימי בת 86 עברה בדיקת גסטרו עקב ירידה במשקל ושילשולים שלא פוסקים שעשו לה ניקוי קיבה היו מעין אבנים קטנות בניקוי. מאין נובע האבנים אימי סכרתית ולחץ דם גבוה . האם אלה יכולים להיות תרופות שלא אוכלו .מה אפשר לתת להגברת התיאבון ולמניעת השילשולים האם יתאים השתלת צואה .כפיתרון או עזרה האם תרופה מירו מגדילה תיאבון???

ישנן מספר סיבות אשר עשויות לגרום לשלשול וירידה במשקל. מציע לפנות להערכה מסודרת על מנת לנסות להתחקות אחר הסיבה לנ"ל ולנסות לטפל בהתאם.