תרודנט: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

לשמור על החניכיים

מבוגרים לוקים בהן יותר מצעירים, נשים יותר פגיעות מגברים, ויש קשר בינן לבין מחלות אחרות 10 דברים שחשוב לדעת על מחלות חניכיים 1. דלקת חניכיים מופיעה גם אצל ילדים ומתבגרים, אולם הצורות ההרסניות שלה מופיעות בגיל צעיר רק במקרים נדירים וקשורות לנטייה גנטית. אצל מבוגרים, לעומת זאת, ככל שהגיל עולה כך גובר הסיכון לפתח מחלת חניכיים. מחקרים שנערכו בארצות הברית עולה כי ליותר ממחצית הבוגרים האמריקנים יש דלקת חניכיים, ו-30% מהם סובלים ממחלת חניכיים משמעותית. במחקר שנעשה בקרב האוכלוסייה המבוגרת (מעל גיל 70), ב-86% התגלה מחלת חניכיים בדרגה בינונית לפחות, ויותר מרבע מהם איבדו את שיניהם בעקבות המחלה.2. נשים מצויות בסיכון גבוה יותר לפתח מחלת חניכיים, וזאת למרות שמחקרים מראים כי הן דואגות יותר מגברים לבריאות השיניים. הסיבה לכך היא ההורמונים הנשיים - ישנה השפעה ישירה של ההורמונים הנשיים על בריאות הפה, ובעיקר בריאות...
ללמוד עוד על תרודנט
לשמור על החניכיים-תמונה

מבוגרים לוקים בהן יותר מצעירים, נשים יותר פגיעות מגברים,...

מאת: מערכת zap...
20/11/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתרודנט?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תרודנט: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

צהריים טובים, הייתי אצל רופא השיניים שלי ומאחר שיש לי דלקת חניכיים, הוא רשם לי קורסודיל ג'ל ואמר למרוח לפני השינה, לאחר צחצוח השיניים. אבל כשעיינתי בעלון התרופה, ראיתי שכתוב שמשתמשים במשחה באחת משתי דרכים: לצחצח איתה שיניים, או למרוח על החניכיים במשך דקה. האם זה אומר שחייבים לשטוף את המשחה אחרי דקה? כי ממה שהרופא אמר, הבנתי שאני אמורה להשאיר את זה לכל הלילה (טרם השתמשתי במשחה, קיבלתי אותה רק היום). שאלה נוספת (פחות חשובה) - מה בעצם ההבדל בין ג'ל כזה לבין החומר לשטיפת פה שבא בבקבוק (גם כן של קורסודיל, או טרודנט, וכד'). האם הג'ל יותר מרוכז, יותר יעיל? תודה רבה!

מיכל שלום ממליץ לך ללכת למומחה לחניכיים לבדיקה וטיפול. הטיפול עם הג'ל או עם משחה אחרת לא יעזור לך להתגבר על מחלת חניכיים אלא אולי ירגיע באופן זמני.

לד"ר שלום, כאמור הג'ל נרשם לי ע"י רופא השיניים שלי, כלומר מישהו מקצועי ראה את החניכיים. הוא לא אמר שמדובר במחלת חניכיים אלא בדלקת חניכיים מקומית. אשמח אם תוכל לענות לשאלה לגבי השימוש הנכון בג'ל... תודה.

ולא טראודאנט ..

טרודנט היא שטיפה המכילה כלורהקסידין-בגדול הכלורהקסידין הורג את כל החיידקים. יש לשטיפה תופעות לוואי- הכתמת השיניים, הפרעה בחוש הטעם, לכן אסור להשתמש בה למשך זמן ארוך. עדיף לא יותר משבוע ועדיף רק במידה ואין אפשרות (זמנית) לצחצח עקב כאב או אחרי עקירה או ניתוח חניכיים.

לאחרונה התחלתי להרגיש כאבים/לחצים בחניכיים,נקודתיים. הלכתי לרופאת השיניים שהבחנה שזאת דלקת חניכיים, אמרה לי לגרגר עם מי פה קורסודיל/תרודנט..עד 10 ימים..ולצחצח עם פרודנטקס משכת שיניים. הבנתי שהמי פה מכתימים את השיניים וגורמים לבעיות. רציתי לדעת האם יש עוד מי פה דומים שיכולים להעביר דלקת חניכיים? להקל על הכאבים? אשמח לעזרה.

מי פה הם לא הפתרון. יש לגשת לטיפול רופא/ת חניכיים. יש לאבחן את הגורם ולטפל. השטיפה היא רק תמיכה ומאפשרת חיטוי המקום. זה לא מספיק

שלום, לפני כמעט שבועיים עקרו לי שן בינה כלואה בתהליך כירורגי.הרופא לא נתן אנטיביוטיקה.אחרי כמה ימים של כאבים עזים בלי יכולת לפתוח את הפה הלכתי לרופא אחר שגם אמר שזה נורמלי ולא צריך אנטיביוטיקה. אחרי שבוע שעדיין הרגשתי קושי לפתוח את הפה הלכתי לרופא שלישי,שהסתכל על האיזור אמר שנראה טוב אבל מאוד הופתע שלא לקחתי אנטיביוטיקה אומר שעכשיו כבר לא כדאי. כבר כמעט שבועיים שאני לא יכולה כמעט לפתוח את הפה,מתעוררת בלילה מכאבים ושותה משכחי כאבים (למרות שלהבנתי מותר לקחת אותם רק כמה ימים). אני עושה שטיפות פה עם ליסטרין ומי מלח.בשבוע הראשון עשיתי שטיפות עם תרודנט. האם יש דרך כלשהי נוספת להקל על הכאבים או לזרז את תהליך ההחלמה?

שלום רב, קודם כל בדרך כלל אין סיבה לטיפול אנטיביוטי לאחר עקירת שיני בינה למרות שהרבה רופאים נותנים שנית כאבים שנמשכים הרבה זמן דורש בדיקה על ידי המנתח לודא שתהליך הריפוי אכן תקין. לגבי פתיחת הפה במקרים רבים ההגבלה בפתיחה נמשכת ויש צורך בביצוע תרגילים לשיפור הפתיחה. את צריכה לפנות למנתח לידריך אותך ויבדוק שוב להכל תקין בהצלחה