תרודנט: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

לשמור על החניכיים

מבוגרים לוקים בהן יותר מצעירים, נשים יותר פגיעות מגברים, ויש קשר בינן לבין מחלות אחרות 10 דברים שחשוב לדעת על מחלות חניכיים 1. דלקת חניכיים מופיעה גם אצל ילדים ומתבגרים, אולם הצורות ההרסניות שלה מופיעות בגיל צעיר רק במקרים נדירים וקשורות לנטייה גנטית. אצל מבוגרים, לעומת זאת, ככל שהגיל עולה כך גובר הסיכון לפתח מחלת חניכיים. מחקרים שנערכו בארצות הברית עולה כי ליותר ממחצית הבוגרים האמריקנים יש דלקת חניכיים, ו-30% מהם סובלים ממחלת חניכיים משמעותית. במחקר שנעשה בקרב האוכלוסייה המבוגרת (מעל גיל 70), ב-86% התגלה מחלת חניכיים בדרגה בינונית לפחות, ויותר מרבע מהם איבדו את שיניהם בעקבות המחלה.2. נשים מצויות בסיכון גבוה יותר לפתח מחלת חניכיים, וזאת למרות שמחקרים מראים כי הן דואגות יותר מגברים לבריאות השיניים. הסיבה לכך היא ההורמונים הנשיים - ישנה השפעה ישירה של ההורמונים הנשיים על בריאות הפה, ובעיקר בריאות...
ללמוד עוד על תרודנט
לשמור על החניכיים-תמונה

מבוגרים לוקים בהן יותר מצעירים, נשים יותר פגיעות מגברים,...

מאת: מערכת zap...
20/11/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתרודנט?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תרודנט: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

צהריים טובים, הייתי אצל רופא השיניים שלי ומאחר שיש לי דלקת חניכיים, הוא רשם לי קורסודיל ג'ל ואמר למרוח לפני השינה, לאחר צחצוח השיניים. אבל כשעיינתי בעלון התרופה, ראיתי שכתוב שמשתמשים במשחה באחת משתי דרכים: לצחצח איתה שיניים, או למרוח על החניכיים במשך דקה. האם זה אומר שחייבים לשטוף את המשחה אחרי דקה? כי ממה שהרופא אמר, הבנתי שאני אמורה להשאיר את זה לכל הלילה (טרם השתמשתי במשחה, קיבלתי אותה רק היום). שאלה נוספת (פחות חשובה) - מה בעצם ההבדל בין ג'ל כזה לבין החומר לשטיפת פה שבא בבקבוק (גם כן של קורסודיל, או טרודנט, וכד'). האם הג'ל יותר מרוכז, יותר יעיל? תודה רבה!

מיכל שלום ממליץ לך ללכת למומחה לחניכיים לבדיקה וטיפול. הטיפול עם הג'ל או עם משחה אחרת לא יעזור לך להתגבר על מחלת חניכיים אלא אולי ירגיע באופן זמני.

לד"ר שלום, כאמור הג'ל נרשם לי ע"י רופא השיניים שלי, כלומר מישהו מקצועי ראה את החניכיים. הוא לא אמר שמדובר במחלת חניכיים אלא בדלקת חניכיים מקומית. אשמח אם תוכל לענות לשאלה לגבי השימוש הנכון בג'ל... תודה.

ולא טראודאנט ..

טרודנט היא שטיפה המכילה כלורהקסידין-בגדול הכלורהקסידין הורג את כל החיידקים. יש לשטיפה תופעות לוואי- הכתמת השיניים, הפרעה בחוש הטעם, לכן אסור להשתמש בה למשך זמן ארוך. עדיף לא יותר משבוע ועדיף רק במידה ואין אפשרות (זמנית) לצחצח עקב כאב או אחרי עקירה או ניתוח חניכיים.

סובל משיניים רגישות ששותה קר התחלתי להשתמש במשחת סנסודיין ישנה קצת הקלה אני רוצה להשלים את הטיפול במי פה סנסודיין אך חושש כי הבנתי שמי פה מכתימים את השיניים האם מי פה סנסודיין הם בטוחים ולא צובעים את השיניים?

מי פה של סנסודיין לא מכתימים שיניים. רוב מי הפה לא מכתימים. ההכתמה קשורה למי פה המכילים כלוהקסידין, כמו קורסודיל או תרודנט. מי פה שרושמים לאחר טיפול כירורגי בפה

שלום דר . יש לי כבר שבוע מין לחץ .כאב משיכה . בצד שמאל למטה החשד שלי שהשן בינה לפעמים גם כאב למעלה מצד שמאל ממש כול אזור הלסת השמאלי . השאלה מה אתה מציע לעשות או איזה שהוא טיפול ביתי כי הרופא שלי לא עובד ואני מפחד ללכת למרפאת חרום בגלל הקורונה .שאני שם וויסקי באזור הזה קצת מרגיע . יש לי בבית טרואדנט . אופטלגין . נרופן . נרוסין . לא עוזר

הכל כנראה נובע מדלקת סביב שן הבינה. וויסקי עלול לגרום כוויה לרקמות ולהחמיר את המצב. עדיף לנסות לשטוף 2-3 ביום עם תרודנט ולהעזר בנרוסין. יש לבצע בהקדם צילום פנורמי כדי שאם יוחלט על עקירת השן, העדר הצילום לא יעכב את הטיפול.

תודה . השאלה מי יעשה לי עכשיו צילום פנורמי . האם אתה מכיר במקרה מקום . תודה

באיזו עיר אתה גר

ועם כדאי לפנות למוקד חרום

יהוד

למיטב ידיעתי המכונים בקרית אונו סגורים על פי הוראת משרד הבריאות. ניתן להצטלם בתל אביב לאחר תיאום מראש

סליחה שאני משגע אותך איפה בתל אביב . ומה לבקש צילום פנורמי לכול הפה ?

צילום פנורמי הוא צילום של כל הפה. נא התקשר מחר עם יגאל ותאם איתו ניכן ומתי להצטלם. בקש ממנו שישלח לי העתק בדואר אלקטרוני. יגאל ‏‪+972525495050