נפיחות אחרי טיפול שורש: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנפיחות אחרי טיפול שורש?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נפיחות אחרי טיפול שורש: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, ביום רביעי הגעתי לרופא שיניים בכדי לטפל בשן שעברה סתימה רגילה לפני כמה שנים, בתחילת הטיפול רופא השיניים טען שהשורש בשן  מת ולכן מבצעים טיפול שורש לשן מתה מה שאומר שהטיפול הראשוני הוא החדרת תרופה לשן לסגור אותה ושבוע אחרי לבוא ולסיים את הטיפול, התחלנו את התהליך אך מאז ישנם כאבים מעומעמים שמלווים בנפיחות בפנים,רופא השיניים המליץ להתחיל מוקסיפן עד שנצטרך להמשיך בטיפול. שאלתי היא האם הגיוני שאחרי תחילת הטיפול נהייתה דלקת כשבעקבותיה נוצרה נפיחות? ותוך כמה זמן מתחילת האנטיביוטיקה הנפיחות צריכה לרדת? אודה מאוד לתשובתכם.

לדליה, יתכן מאד שבקצה השורש היתה דלקת כרונית (רדומה) והטיפול גרם לה להתעורר ולהפוך לדלת חריפה (פעילה). האנטיביוטיקה אמורה להתחיל להשפיע אחרי 48 שעות. אם הנפיחות מוסיפה להתפתח כדאי לחזור אל רופא לצורך ניקוז

שלום רב. עשיתי חידוש טיפול שורש בשן מספר 36 . (בשן היה פעם כתר. הטיפול נעשה עקב דלקת. הטיפול נעשה ללא זריקה. לאחר 24 שעות נהייתה נפיחות לא רגילה, מן גולה קטנה באזור הלחי. קראתי פה מספר הודעות דומות בנושא, היתי שמח שיתיחסו להודעה שלי בפרט. האם זה תופעה מוכרת? ובאילו מקרים מומלץ לראות רופא . בברכה, סופש נהדר.

עליך להתחיל טיפול אנטיביוטי בהקדם

מדוע התנפחה לי הלחי במקביל לטיפול שורש? האם יש קשר בין השניים?

שלום ד"ר, כתבתי אתמול בפורום על כך שעברתי טיפול שורש בשן קדמית ומעל השן ישנה נפיחות (צירפתי תמונה מטושטשת). הגעתי היום לרופא השיניים, הנפיחות מלאה במוגלה לדבריו, הרופא הסיר את הסתימה הזמנית כדי לנסות לנקז את המוגלה דרך השן, אך ללא הועיל. כרגע אני בלי סתימה זמנית, ממשיכה באותו טיפול אנטיביוטי ל-3 ימים נוספים, ומחכה שהמוגלה תתנקז מאליה, במידה ולא יתבצע ניקוז :( יש דרך כלשהי "לזרז" את ניקוז המוגלה? איך אפשר לגרום לה להתנקז בדרך טבעית? (מבלי צורך לעבור הליך כירוגי אצל רופא השיניים?) תודה!

המשיכי לקחת אנטיביוטיקה ובצעי שטיפות עם מי מלח (כפית מלח בכוס מים פושרים) 4 פעמים ביום

שלום ד"ר, ביום ראשון עברתי טיפול שורש (לראשונה בחיי) בשן קדמית. הגעתי עם חניכיים כואבות ונפוחות והרופא אבחן דלקת בקצה העצב. ביום שני התחלתי לקחת אנטיביוטיקה-מוקסיפן פורטה 500 מ"ג, 3 פעמים ביום. היום, הכאבים נעלמו לגמרי כמעט, החום ירד, נפיחות שהייתה באזור הלחי ,העין והשפתיים ירדה, אך נשארה נפיחות מטרידה בתוך הפה. החניכיים עלו לי על רבע מהשן, יש לציין שהמקום לא כואב. במישוש מחוץ לפה המקום קשה.אך בנגיעה עם הלשון, האזור הנפוח רך. צירפתי תמונה של האזור הנפוח, אודה לך מאוד אם תוכל לומר לי ממה נובעת הנפיחות? ומה עושים במקרה זה מניסיונך. http://www.fastup.co.il/images/20507907.jpg תודה רבה! מורן.

הצילום אינו באיכות המאפשרת לתת אבחנה אבל מעצם קיומה של הנפיחות ניתן להבין שהמצב הדלקתי טרם הסתיים ועל כן יש להמשיך בנטילת המוקסיפן

הגעתי היום לרופא, הנפיחות מלאה במוגלה לדבריו, הרופא הסיר את הסתימה הזמנית כדי לנסות לנקז את המוגלה דרך השן, אך ללא הועיל. כרגע אני בלי סתימה זמנית, ממשיכה באותו טיפול אנטיביוטי ל-3 ימים נוספים, ומחכה שהמוגלה תתנקז מאליה, במידה ולא יתבצע ניקוז :( יש דרך כלשהי "לזרז" את ניקוז המוגלה? איך אפשר לגרום לה להתנקז בדרך טבעית? (מבלי צורך לעבור הליך כירוגי אצל רופא השיניים?) תודה!