גשר קבוע: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

המהפכה התלת ממדית ברפואת השיניים

רפואת השיניים הולכת ונעשית יותר דיגיטלית, חדשנית ומתקדמת. מכשירי תלת ממד מחליפים את השיטות המסורתיות שהיו נהוגות עד כה בתחום. כיצד באה לידי ביטוי המהפכה התלת ממדית ברפואת השיניים? מהם יתרונותיה? ומה צפוי בעתיד? רפואת שיניים היא תחום המצריך דיוק רב ונהנית מהתפתחות במהירות אדירה והתייעלות מרשימה, באמצעות פיתוחים טכנולוגיים, המקלים על התמודדות החולים, משפרים ומייעלים את עבודת הרופאים ואת התוצאות. בד בבד עם ההתפתחות הטכנולוגית האדירה, שחווה העולם כולו, הולכת וגוברת המודעות האסתטית של המטופלים והרצון שלהם לקבל תוצאות מהירות. בעבר, יכול היה רופא לבצע השתלה של שתלים דנטליים בפיו של המטופל ולהשלים את השיניים הקבועות מספר שבועות מאוחר יותר. לעומת זאת, כיום דורשים גם המטופלים תוצאות מיידיות. הטכנולוגיה מתפתחת במהירות הראויה, כדי לספק את דרישתם. מתבצעת סריקה תלת ממדית של שיני המטופל. צילום: שאטרסטוק באילו דרכים משמשת טכנולוגיית התלת ממד בתחום רפואת השיניים? טכנולוגיית התלת ממד באה לידי ביטוי בתחום...
ללמוד עוד על גשר קבוע
זירקוניה: הטוען לכתר הטוב ביותר-תמונה

בעיות בשיניים מחייבות במקרים רבים שימוש בכתרים. באיזה סוג...

מאת: גרה דנט -...
12/11/2018
השתלת שיניים: כל הסודות-תמונה

השתלות שיניים נעשות נפוצות מאוד. כיצד תבחרו את המרפאה...

מאת: חיוך ראשון
12/08/2015
טיפול בשיניים שבורות ושיקום הפה-תמונה

שן יכולה להישבר כתוצאה מטראומה או תהליכי הרס כרוניים....

מאת: ~~ד"ר דן...
14/06/2010
רפואת שיניים בגיל השלישי-תמונה

כיום, פה חסר שיניים אינו קביל בשום גיל. טכנולוגיות דנטליות...

מאת: ד"ר אברהם...
29/10/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגשר קבוע?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גשר קבוע: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, לפני חודשיים סיימתי טיפול שיניים בלסת התחתונה. הורכב לי גשר קבוע. המצב נותר כמו במצב בו הייתי עם קשר זמני. שתי הלסתות לא מאוזנות, המצב לא סימטרי, מעט מאוד עקמת בשפתיים. בשום אופן לא ניתן לנגוס אוכל, לא ניתן ללעוס אוכל בצד שמאל אלא רק בצד ימין. הלסתות בעת האכילה לא "מתנגשות" הגשר העליון נושך לי את הלחי הימנית בלילה בעת השינה. יודגש כי מאז 02/2018 ועד היום אני אוכלת רק בצד ימין, שכן לא ניתנת לי האפשרות גם בצד שמואל בשל מבנה הגשר הזמני שהיה והן הגשר החדש שהוא כבר קבוע. הרופא שטיפל בי הודה בפניי כי לקיחת המידות לא טובה והגשר לא יושב כמו שצריך. רופא אחר מסר כי הכל תקין לאחר שהוא הרכיב בעצמו את הגשר. אכן נוצר מצב שלצערי לא ניתן יהיה סוף סוף לאכול גם בצד שמאל היש פיתרון. אשמח להנחיה ולהפניה לאן שצריך על מנת לתקן את המצב אליו נקלעתי. בכבוד רב ובתודה מראש!

הפיתרון הוא לפנות למומחה לשיקום הפה שיבדוק, יחווה דעה ויציע תוכנית טיפול לתיקון המצב. המצב הנוכחי אינו תקין

ראשית עלי לציין שיש לי שתלים בכל השיניים הטוחנות למעלה ולמטה.לסת עליונה בצד ימין בוצע לפני שנתיים עם הרמת סינוס.מיום שבוצע הניתוח ההחלמה היתה נוראית ולבסוף הותקן לי גשר.הגשר הודבק קבוע על אף התלונות שלי שאיני יכולה ללעוס עליו ומרגישה שיש לי גוף זר בפה שגורם לי לסבל רב.רציתי לדעת האם ניתן להוריד גשר קבוע מבלי לפגוע בשתלים.וכמו כן האם הבעיה יכולה להיות לא בגשר אלה בשתלים?אודה לתשובתך המהירה.זה גורם לי לסבל רב.

שלום זיוה ראשית לא נהוג להדביק באופן קבוע שחזור על גבי שתלים.בדרך כלל ניתן להסיר את השחזור מבלי לפגוע בשתלים.אם אינך חשה בנוח עם הגשר אינני מבין מדוע הןא הודבק באופן קבוע.

שלום, היו לי כאבים בחניכיים בין שני כתרים צמודים. הכאב היה ברמה שמאוד שרף לי שם כשאכלתי . הרופא חשב שזה דחיסת מזון והחליף לי את הכתרים לכתרים זמניים. בדרך הוא גם גילה עששת קטנה באחד הכתרים שהוא ניקה. לאחר כמה זמן התפתחה לי דלקת חזקה מסביב לכתרים והרופא חניכיים עשה לי ניתוחון קטן והוריד את הרקמה. הרופא החזיר לי את הכתרים הזמניים בצורה של גשר של שני כתרים. עדיין יש לי כאב עמום משם. הוא מתגבר יותר כשאני אוכל (לאו דווקא בלעיסה). האם ייתכן כי יש לי עדיין דחיסת מזון? האם גשר קבוע יהיה צמוד יותר? שתי השיניים חלשות ועל כן הרופא הציע גשר למרות שבבודדים יותר נוח לי בתחושה (בגשר מרגיש לי קצת חנק). בצילום הרופא לא רואה דבר בשיניים מלבד רירית קטנה מאוד בסינוסים שהוא חושב שאולי היא דלקת אבל לא יודע בוודאות ואני מפחדת שסתם יפתח שן. האם יתכן כי הכאב הוא מהחניכיים? מה עושים?

יש לוודא שיש יכולת נקוי בין הכתרים כלומר העברת קיסם דנטלי. אם אין יכולת נקוי תהיה שם דלקת

בס"ד שלום רב, אני בת 27 ולצערי התגלה אצלי מחלת חניכיים לפני שנה בערך. בהתחלה עשיתי טיפולים אצל השיננית לאחר מכן כייון שזה לא עזר כל כך נאלצתי לצערי לעקור שלושה שיניים עליונות קדמיות ועוד שלושה שיניים עשיתי טיפולי שורש. עברתי ניתוח בחניכיים היה לי גשר זמני וכעת גשר קבוע על ששת שינייים הקדמיות. לצערי אני כל הזמן מרגישה תנודה בשיניים העליונות. השיניים הקדמיות כל הזמן זזות קדימה ואז נוצר מנשך פתוח שגודל עם הזמן לצערי. הדבר מפריע לי בדיבור,בהיגוי, באכילה,בבליעה ומתסכל מאודד. הרופא עשה לי סד לילה על מנת לנסות לשמור אני מנסה לשים אותו כמה שיותר במהלך היום אך עדיין מרגישה שהשיניים מתקדמות ושיש פער בין השיניים העליונות לתחתונות. הרופא אמר(הרופא חניכיים וגם הרופא המטפל) שהוא עשה כל שביכולתו ואין פתרון אחר. הוא אומר שהוא לא רואה תזוזה אבל אני מרגישה מיום ליום תזוזה קדימה. וגם רואה מרווח שגדל. השאלה שלי מה ניתן לעשות?? זה מתסכל ומכניס אותי לדיכאון האם יש לזה פתרון? אני צעירה (יחסית) האם יש משהו שאפשר לעצור את התזוזה? חשבתי אולי על פלטה לשיניים (כי בעבר היה לי בעקבות גשר בשיניים) אך הרופא אמר שזה כמו סד לילה. וזה לא עוצר את התזוזה. אשמח לעזרה ולפתרון מעשי. -יש לציין שאני עם גשר קבוע רק חודש. תודה מראש, איילה.

קשה לי להביע דעתי ללא בדיקה קלינית ורנטגנית. יתכן שקיים עומס סגרי גדול מדי על השיניים הקדמיות - חשוב לבצע איזון סגר והכי נכון להגיע לבדיקת רופא מומחה עם צילומים עדכניים כדי להתוות תכנית טיפול נכונה עבורך