משחת שיניים טבעית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

צרכנות רפואית מס' 167

עדכוני צרכנות: תרופה כימותרפית לסרטן השד, משחת שיניים למניעת ריח רע מהפה, כריות הגבהה לתינוקות וטיפול בעייפות כרונית תרופה כימותרפית לסרטן השדמחקר חדש שהוצג במהלך חודש דצמבר 2008 ב-31th San Antonio Breast Cancer symposium בכנס בינלאומי מוביל בנושא סרטן השד, קובע כי התרופה הכימותרפית איקזמפרה, לטיפול בחולות בסרטן שד מפושט, משפרת באופן משמעותי הישרדות ללא התקדמות המחלה. אקזמפרה אושרה על ידי ה-FDA כטיפול תרופתי לנשים הסובלות מסרטן שד גרורתי או מתקדם באוקטובר 2007. הנתונים החדשים מתבססים על ניתוח תוצאות שני מחקרים קליניים גדולים בהשתתפות כוללת של כ-2,000 חולות סרטן שד גרורתי, אשר טופלו בעבר בטיפול כימותרפי למחלתן, כדוגמת טקסול ו/או אדריאמיצין, מהטיפולים הכימותרפיים המקובלים לסרטן השד. החוקרים בחנו קבוצה של 443 חולות, אשר מוגדרות כ-triple negative, כלומר שהגידול הראשוני שלהן אינו מבטא את 3 הקולטנים...
ללמוד עוד על משחת שיניים טבעית
פליק פלאק: הגנה טבעית לשיניים-תמונה

חיידקי הפלאק המצטברים על מעטפת השן עלולים לגרום לעששת, ריח...

מאת: משה עשור
22/09/2014
צרכנות רפואית מס' 167-תמונה

עדכוני צרכנות: תרופה כימותרפית לסרטן השד, משחת שיניים...

מאת: מערכת zap...
08/01/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למשחת שיניים טבעית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

משחת שיניים טבעית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר, אני בן 31 עם תסמונת מרפן. אינני לוקח שום תרופות מרשם. הנני לוקח תוספי מזון הבאים: בי 12, מגנזיום וויטמין די. מלפני חודש, אולי קצת יותר, התחלתי לקחת תוסף של דקל ננסי 160 מג' פעמיים ביום בהמלצת אורולוגית. זה גם המינון שמומלץ על גבי הקופסה, בשביל לטפל בהליכה מרובה לשירותים להתלת שתן, כנראה בגלל דלקת ערמונית שלא ידעתי שיש לי. הרופאה המליצה לנסות. מאז התחילו לי תופעות לוואי של כאבים בחזה בצד שמאל, ובאותו הצד רק מכיוון הגב, דופק לב מהיר ולא סדיר, חולשה כללית, חרדה, אי שקט, הליכה מרובה לשירותים וחוסר שינה. במהלך פרק הזמן גם ביקרתי את השיננית והיא ציינה בפני שאני מדמם יותר מידי מהחניכיים (למרות שאני מטפל מצוין בשיניים). לפני התחלת הטיפול הרגשתי טוב. עשיתי רנטגן, אקו לב, שלא הראו משהו מיוחד. הרופאה הכללית שלי אמרה שזה כנראה רק חרדה, אבל התשובה שלה לא סיפקה אותי כי זה לא נשמע לי סביר מספיק. בהתחלה קישרתי את התופעות למשהו אחר - שאיפת אבק של אבקת חוואר בעת פתיחת הקופסה לצורך הכנת משחת שיניים טבעית - רופאת ריאה שללה את זה על סמך הרנטגן. אבל רק היום קשרתי בין תופעות הלוואי שלי ללקיחת הדקל שזו סיבה סבירה - לאחר חיפוש קטן בגוגל בעברית ובאנגלית - תלונות דומות מאוד של אנשים אחרים וקריאת מידע על תופעות לוואי אפשריות. היום הפסקתי לקחת את התוסף. אני בטוח ב 99% שזה בגלל התוסף. יש לי תור לאורולוגית ביום שני. מה עליי לעשות כדי להחזיר את המצב לקדמותו? האם כל זה בגלל שהתוסף מוריד את רמות ה DHT בגוף כמו פרופסיה וזה בעצם הוציא את הגוף לגמרי מאיזון? נהייתי מאוד חרד - אינני מסופק שזה רק מחרדה. הפסקתי את לקיחת התוסף היום ואינני מתכוון להמשיך לקחת אותו. האם התופעות יחלפו על סמך נסיונך? היתכן כי פגעתי באיזשהו איבר בגוף? קראתי על אנשים שפגעו בעצמם לצמיתות בעקבות שימוש בדקל. אני מקווה לחזור לעצמי וכמה שיותר מהר. מבקש את עזרתך ועידודך. תודה מראש.

שלום מעולם לא נתקלתי בתופעות כאלו במטופלי שלקחו את התרופה. בברכה

התופעות אכן בגלל הדקל - לאחר הורדת הכדורים של הדקל - התופעות שהיו לי כמעט נעלמו, השינוי היחיד שעשיתי זה הפסקת הכדורים של הדקל מיום שישי. אני עדיין מרגיש קצת כאב בחזה אבל אני מאמין ומקוה שזה יעבור כמה שיותר מהר. כל הנזקים הפוטנצייאלים הדקל רשומים בחיפוש בגוגל. לידיעתך ואלו שלוקחים את הכדור. צריך פשוט להיות קשובים לכל שינוי בריאותי שמתרחש לרעה ומיד להפסיק את הכדור. אני מודה לאלוהים שהתעוררתי בזמן. רק בריאות. (אציין שאינני לוקח שום תרופת מרשם - כך שסיבוך עם תרופה הוא לא הסיבה).

היום 11.2018. לפני 4 ימים לקחתי דקל ננסי. אני לא נוטל שום תרופת מרשם או אחרת. בבת אחת התחילו לי תופעות לוואי דקל ננסי, בדיוק כמו שתארת לחץ בבטן באזור תחתון מאחורה, פעימות דברים שמעולם לא קרו לי, וירידה מהירה של לחץ דם וכצעט התעלפות. בתחילה לא קישרתי את ה לדקל ננסי. אבל ברגע מסוים חשבתי שזה יתכן וקשור. עכשיו מעיון בתגובות זה ברור. זה מוריד לחץ דם יתכן רק אצל חלק מהאנשים. זה כדור מסוכן לאנשים מסוימים. הפסקתי ומנסה לעלות לחץ דם, זה גרם גם לתגובות נוספות שמעולם לא ררו לי, בבת אחת אי שקט וגם תחושת פעימות של הדם בגוף. ברגע שהבנתי נרגעתי ולא פעיתי לרופא. בקצור סכנה.

מה שמסתבר שהדקל הננסי עושה והוא שגורם לתופעות האלה, הוא דילול דם הסימטומים הם בדיוק כמו של תרופות אנטי דלקתיות nasid שניתנות לדלקת לא זיהומית, בבעיות גב. דלול הדם גורם לסחרחורת המוזרה התרחבות כלי דם ירידת לחץ דם? אבל ללא ספק זה ממש מסוכן. להפסיק לקחת.

אני יודעת שמיץ לימון מבהיר את השיניים (אך שוחק..) ושלימון בכלל טוב להבהרה (למשל הבהרת העור וכו'..). לכן חשבתי אולי שמן אתרי לימון מסוגל להבהיר את השיניים. אשמח לוודא. האם מומלץ לצחצח איתו שיניים לצורך הלבנה או שאינו מסייע להלבנת שיניים ( נניח למשל בשילוב עם חימר בנטוניט או אדמת חוואר)? הערה: קראתי עליו שהוא מועיל לחלל הפה מבחינות שונות (אנטיבקטריאלי וכדומה..), וגם מוסיפים אותו להרבה משחות שיניים טבעיות, אך השאלה היא ספציפית לגבי הבהרת שיניים- האם יכול להועיל מבחינת הלבנת שיניים או שאינו משפיע כלל מהבחינה הזו? תודה רבה

לא שמן לימון אינו יעיל להלבנת שיניים הוא אכן יעיל לבריאות כללית של הפה והוא מסייע בפרוק שומנים שאולי יש סביב השיניים, אך הוא אינו מלבין.

אז האם יש שמן אחר שמסייע להבהרת שיניים..?

אומרים ששימוש בכורכום - האבקה של השורש, מלבינה את השיניים.

שלום, לא מזמן נהייה לי מין פס קטן כמו נקודה שחורה בין שתי השיניים הקדמיות- כשמסתכלים טוב זה נראה כאילו זה בתוך אחת השיניים אבל בצד שלה, אין לי מושג איך ולמה זה קרה, בהתחלה חשבתי שזה לכלוך, ניקיתי טוב עם חוט דנטלי, ועם מי פה וצחצחתי שיניים עם משחת שיניים טבעית וניסיתי גם רגילה תקופה וזה לא עובר.. מה זה? האם ניתן להוריד את זה? זה אומר שהשן נרקבת אולי?

יכול להיות שזה עששת (ריקבון). יש ללכת לרופא לבדיקה

מה דעתך על משחת שיניים טבעית העשויה מ2כפות שמן קוקוס וכף סודה לשתיה? האם זה יעיל להלבנת שיניים ונקיונם? האם עבודה לשתיה לא שוחקת מאת האיימל של השן?

זו משחת שיניים טובה. זה לא שוחק את האמייל אפ מצחצמחים בעדינות ועם מברשת רכה.