מי פה עם פלואוריד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למי פה עם פלואוריד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מי פה עם פלואוריד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

עקב תת פעילות בבלוטת התריס אני נוטלת 10 שנים אלטרוקסין ומאוזנת. האם יש בעיה לצפות את השיניים כהמלצת השיננית בפלואוריד? וכן שימוש במשחת שיניים / מי פה עם פלואוריד. תודה

נועה שלום אין שום בעיה

אני משתמש במשחת שיניים פרדונטקס שמכילה פלואוריד, וגם במי פה של ליסטרין שמכיל פלואוריד. מצחצח עם המשחה פעמיים ביום, ואת השטיפה מבצע פעם ביום (לאחר הצחצוח של הערב). שמתי לב כעת שגם על המשחה וגם על מי הפה רשום: "במקרה שהינך צורך פלואוריד ממקור נוסף- יש להיוועץ עם רופא השיניים לפני השימוש". פרט למשחת השיניים ושטיפת הפה- אני לא צורך מקור נוסף של פלואוריד (אלא אם זה בסוגים מסוימים של מזון שאני אוכל ואיני יודע). השאלה היא, האם עצם זה שאני משתמש גם במשחה וגם במי פה שרשום עליהם את הנ"ל עשוי להיות בעייתי בהקשר של צריכת פלואוריד, או שמא אין סיבה לדאגה?

אתה יכול להמשיך להשתמש במשחה ובמי הפה ללא כל חשש

06/08/2008 | 01:19 | מאת: איש
מתוך פורום רפואת שיניים

השיננית המליצה לי על מי פה עם פלואוריד בגלל האבנית. על איזה סוג אתה יכול להמליץ?

איש שלום. לעניות דעתי כל השטיפות המכילות פלואוריד טובות באותה מידה

1. עשיתי גשר לפני כמה ימים ואמרו לי לקחת מי פה עם פלואוריד, האם Colgate Plax זה בסדר? 2. אני משתמש במי פה לאחר כל צחצוח שיניים (4 פעמים ביום), האם זה מכתים את השיניים? 3. יש לי משחת שיניים המכילה נתרן גופרתי (SLS) אם אני לא טועה... האם זה יוצר אפטות? משום שהייתה לי אפטה בפה ולא עשו לי חלק מהגשר בגלל זה (החלק התחתון). האם כדאי לי להחליף משחת שיניים.? תודה רבה לעוזר.

שאלת שלוש שאלות שלצערי אינני יודע את התשובה לגביהן : 1) PLAX הינו נוזל שטיפה המכיל פלואוריד במינון גבוה בתקווה שהוא ימנע עששת .בתנאי מעבדה הוא נספח לאנמל השן והופך אותו לעמיד יותר בפני תקיפת חומצותת .ללא הוכח עדיין שהמערכת המחקה את התנאים בפה באמת ובתמים מונעת עששת. 2) שטיפות מרובות אינן משפרות -מוטב להיצמד להוראות הייצרן ולא להיות יותר אדוק מהאפיפיור .לא ידוע לי על פיגמנטציה הנגרמת ממי פה אלו . 3)משחת שינים המכילה גופרית איננה הבהכרח המשחה המתטאת היחידה ואם היא הומלצה לך בידי רופאך תוכל למצוא משחה אחרת אם המשחה שלך מעוררתל אצלך אפתות בפה !!!!