הפרעה בנבט השן הקבועה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להפרעה בנבט השן הקבועה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הפרעה בנבט השן הקבועה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ביתי בת שלוש.כשהייתב בת שנה נשברה לה השן הקדמית-חלק שמאלי תחתון. היום היינו אצל רופא השיניים הוא אמר שהשן נראית יציבה, אך לאחר צילום אמר שנראה שמתפתחת דלקת והמליץ לנו על שתי אפשרויות:טיפול שורש וכתר או עקירה שזו גם האפשרות המועדפת עליו. אשמח לקבל את דעתכם בנושא.

שלום עדנה, על פי תיאורך ככל הנראה מתפתח תהליך דלקתי סביב שורש השן החלבית,במידה ויש סכנת פגיעה בנבט השן הקבועה קיימות באופן עקרוני שתי האפשרויות שהוצגו בפניך. ההחלטה צריכה להתבסס על סיכויי הצלחה של טיפול השורש ספציפית אצל בתך (מבחינת מצב השורש, היקף הדלקת , אפשרות שחזור השן וכו...)לעומת עקירה (100%= הצלחה בסילוק מקור הדלקת) במקביל חשוב לקחת בחשבון את מידת שיתוף הפעולה של בתך - נתון זה משפיע גם על דרך הטיפול (האם דרוש טשטוש?) ועל סיכויי ההצלחה של הטיפול. יש לזכור שבמידה והטיפול נכשל מגיעים בסופו של דבר לעקירה . לא הכנסתי לכאן גם שיקולים כלכליים שגם להם יש מקום. מומלץ לדון עם הרופא בכל הנקודות הנ"ל על מנת להגיע להחלטה מושכלת. בהצלחה, ד"ר רוזן-ולטר.

הבת שלנו נפלה היום מהמיטה ואחת מהשיניים הקידמיות שלה נעקרה מהשורש. האם ניתן לעשות משהו? מה ההשלכות של זה לגבי בקיעת השיניים הקבועות. אודה מאוד אם תוכלו להשיב לי בהקדם.

שלום! כדאי מאד לשמור את השן בחלב ולרוץ למרפאת חרום. עדיין אפשר להציל את השן ולהחזיר אותה למקום!

שלום אביב, באופן עקרוני לא נהוג להחזיר למקומן שיני חלב שנתלשו , בשל סכנת פגיעה בנבט השן הקבועה המתפתח בסמיכות גבוהה. בכל מקרה יש לגשת לרופא שיניים מומחה לילדים לבדיקה וצילום על מנת לאבחן אפשרות פגיעה גם בשיניים סמוכות, שכן מדובר בחבלה לא קלה. לגבי השיניים הקבועות :ראשית איני יודעת מה גיל בתך (קשור לשלב התפתחות השן הקבועה) לא תמיד ניתן לדעת בשלב זה אם נגרם לקבועה נזק מעצם החבלה. הגיל קשור גם לאפשרות של עכוב או האצה בבקיעה. בהצלחה, ד"ר רוזן-ולטר.

בני בן 3 ולפני מספר ימים שמנו לב כי השן הקדמית שלו מעט כהה יותר משאר השיניים. מאחר ואנו מאוד מקפידים על צחצוח השיניים (פעמיים ביום) אני מניחה שהוא נפל וקיבל מכה. לצערי לא ידוע לי מתי הדבר התרחש. מה עלינו לעשות כעת? יש מקום לגשת לרופא שיניים המומחה לילדים או שכבר פיספסנו את המועד? מה רופא שיניים יכול לעשות במקרה כזה? האם מדובר בעקירה של השן? האם ניתן להימנע מעקירה עד לצמיחה של שיניים קבועות? רוב תודות על המענה! שני

בכל חבלה מומלץ לגשת בהקדם לרופא שיניים לילדים לבדיקה וצילום , החשש הוא פגיעה בנבט השן הקבועה , לא תמיד בגלל השחרה של השן יש צורך בעקירה של השן ברוב המקרים יש צורך במעקב בלבד ורק אם מתפתחת דלקת יש צורך בטיפול

שלום רב, בגיל 2.5 בני נפל ואחת מהשיניים החותכות (עליונה) נכנסה לחניכיים והתעקמה. ניקינו את האיזור בסודה לשתיה יום יום והשן חזרה ויצאה, קצת עקומה. לאחר 6-7 חודשים השן התחילה להשחיר. עברה מאז שנה (היום הוא בן 3.5). האם יתכן שיש צורך לעקור את השן אם נגרם נזק לעצב? האם חייבים לעשות צילום כדי להחליט על טיפול ? האם ניתן לחכות מספר חודשים עם טיפול או שהנזק מתגבר ועדיף כמה שיותר מוקדם? תודה יעל

שן שהשחירה לאחר חבלה כמו שאת מתארת משמעותה היא שהשו איבדה את חיותה או כמו שכתבת העצב נפגע כתוצאה מהחבלה. במקרים אלו כיום אנחנו לא ממהרים לבצע טיפול כל עוד לא מתפתחת דלקת בשורש השן שעלולה לפגועה בשן הקבועה, וזאת ניתן לראות אך ורק בצילום. מה שעליך לעשות הוא לגשת בהקדם לרופא שיניים לילדים שיבדוק את השן ויצלם ובמידה ואין פגיעה בנבט השן הקבועה ואין דלקת בשורש אין צורך בטיפול רק במעקב עד לנשירה של השן באופן טיבעי. במידה ולאחר צילום הרופא יראה שיש דלקת או פגיעה בשן הקבועה מומלץ לטפל בדחיפות למנוע נזקים נוספים ומיותרים לשיניים הקבועות.

בני בן השלוש קיבל מכה בשיניים לא הלכתי לרופא היות והוא לא התלונן על כאביםן והחניכיים לא הראו סימנים כלשהן לאחר שבועיים אחת השייניים הפכה גוון לחום מה זה אומר והאם ללכת בכל זאת להבדק?