לב מוגדל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שאלות נפוצות מפורום רפואת משפחה

ילדים, הורים, מחלות, בעיות, כל התשובות לכל השאלות השכיחות שאלה: התופעה בה אני נתקל היא צואה המלווה בירידת דם. זה התחיל ביומיים בהם סבלתי מכאבי בטן וקשיים ביציאות, רופא המשפחה הפנה אותי לבדיקת דם סמוי ולבדיקת חוקן בריום, האם זה חיוני?תשובה: באשר לשאלתך. לפי התאור שלך, אני מבין כי מדובר בצואה המלווה בדם טרי - כלומר הדם נראה כמו דם אשר יורד כאשר יש לנו פצע קטן ביד. באופן כללי ניתן לומר כי לתאור כמו שתארת מקור הבעיה הינו בד"כ בחלק התחתון של מערכת העיכול. לאזור זה בדיקת חוקן בריום הנה בדיקה טובה, לפחות כחלק מהברור הראשוני. הבריום המוחדר לפי הטבעת כחוקן משמש כחומר ניגוד בבדיקת הרנטגן, ועל ידי כך יכול הרופא לראות פרטים רבים יותר מאשר ב"צילום בטן ריק" - צילום הנעשה ללא שימוש בחומר ניגוד. אכן, הבדיקה אינה נעימה. היא כוללת תהליך הכנה אשר בודאי...

סיבות אפשריות ומצבים דומים ללב מוגדל

מומים וליקויים קרדיולוגיים - תמונת המחשה
מומים וליקויים קרדיולוגיים הטכנולוגיה בשירות הרפואה: פנוטיפ הוא מאגר מידע ענק, ייחודי וראשון מסוגו בעולם, המסייע ל...
אקו לב עובר - תמונת המחשה
אקו לב עובר לכל תקופה בהריון יש מאפיינים, תחושות, מחושים והתרגשויות קטנות. וכל תקופה מתאפיינת בבדיק...
ללמוד עוד על לב מוגדל
שבץ מוחי: גורמי סיכון-תמונה

שבץ מוחי הוא הגורם השלישי במעלה בגרימת מוות בעולם המערבי ...

מאת:
22/06/2003
לשון גדולה-תמונה

כשמדברים על לשון גדולה, יש להבחין בין לשון גדולה אמתית, עד...

מאת: ארנה...
20/10/2013
שאלות נפוצות מפורום רפואת משפחה-תמונה

ילדים, הורים, מחלות, בעיות, כל התשובות לכל השאלות השכיחות

מאת:
21/06/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללב מוגדל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לב מוגדל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

הבת שלי בת 3 הייתה חולה שבוע והייתה במיון עשו צילום חזה והתקשרו אחרי כמה ימים שהצילום לא טוב ונראה שיש צל לב מוגדל. וביקשו שאעשה צילום נוסף. מתלבטת אם לעשות שוב רטנגן או אקו לב במה יש פחות קרינה? תודה

באקו לב אין קרינה, וגם תקבלי תשובה טובה יותר על מצבו של הלב ד"ר דן הדס

שלום. לאשה שאני מאוד דואגת נעשה CT בטן והפיענוח כדלקמן: חשד לאדנומה באדרנל לפי CT עמוד שדרה. בוצעה בדיקה ספירלית בלי הזרקת חומר ניגודי תוך ורידי ולאחר מתן חומר ניגודי בשתיה. לב מוגדל,הצללות עדינות בצורת זכוכית מט בביסיס הריאות,צל פסי,כנראה פיברוטי, קדמי מימין באונה התיכונית. הגברת בת 83,סובלת מלחץ דם גבוה.אשמח באם תוכלו להסביר לי ומקווה שהכל אצלה בסדר.

שלום רב, השאלה לא קשורה לפורום. ממליצה לפנות לפורום לאנדוקרינולוגיה או לאנדוקרינולוג בק"ח, בברכה, ד"ר גרוזינסקי

אבי בן 78 מתקשה בנשימה וחלש, בעברו שני ניתוחי אוארטה , הוא עבר אקו לב ועכשיו עשה סיטי ריאות, מה אומרות התוצאות? במעבר צוואר/בית החזה ללא סטיות. האקסילות שמורות . מ/א סטרנוטומיה, כנראה ניתוח CABG. צל הלב מוגדל במידה ניכרת, הסתיידויות בעורקי הכליליי . הותי העולה בקוטר כ ( 14 מ מ, מורחב. הסתיידויות במסת האאורטלי . הסתיידויות גסות בקשת הותי ובותי היורד . קרדיומגליה בעיקר על חשבו חדר הלב השמאלי . המיצר הקדמי צר בצורת ריאות נפגשות סימ של אמפיזמה . המיצר האחורי שמור . חללי הפלאורה שמורי . בריאות – גוש תת (פלאורלי בקוטר כ ( 03 מ מ בקטע האחורי של האונה התחתונה השמאלית, גבול חד א) בלתי סדיר . בחתכי התת(סרעפתיי – שני האדרנלי תקיני . אב מזערית בכיס המרה. שינויי טרשתיי קשי בותי הבטני . ציסטות קורטיקליות בשתי הכליות . ערפול של המזנטריו באפיגסטריו . הדגשת כלי ד ובלוטות לימפה באיזור זה . בסיכו: ממצאי כמפורט: ממצא ריאתי, ממצאי קרדיו (וסקולריי . 	 ממצאי תת (סרעפתיי , ביניה בעל משמעות ממצאי במזנטריו חשודי לפניקוליטיס . 	 במערכת קיימת בדיקה קודמת מאוקטובר 2016 – בדיקת C.T.A של חזה/בט . 	 הגוש בבסיס השמאלי היה קיי ג בבדיקה הקודמת, השינויי במזנטריו ג היו קיימי . כמו כ ציסטות בכליות ואב בכיס המרה. הממצאי כול יציבי.

שלום, אני מניח שהבעייה בתפקוד הלב לאחר הניתוח גורמת לעיקר הקושי. הממצאים בסיטי בריאות לא מדאיגים מאחר שהם היו גם לפני 3 שנים לפי המתואר כך שנראה כי מדובר בממצאים שפירים. בכל מקר ממליץ להגיע עם בדיקות הסיטי למרפאת ריאות.

שלום, אבי בן ה 85 (בריא בד"כ) סובל מזה מספר שבועות מקשיי נשימה. חימצון נמוך (85) בעיקר בבוקר. שיפור במשך היום. בסי.טי נמצא: תפליט פלאורלי קטן בינוני בבסיסי הראות יותר מימין .שינויים אינטרסטיציאליים סבפלאורליים לאורך שתי הראות יותר בבסיסים סימני פולמונרי פיברוזיס. כלי הדם הגדולים במדיאסטינום: אאורטה מעט מורחבת, עם שינויים טרשתיים. לציין בלוטות קטנות יחסית מרובות בחלון האאורטופולמונרי ומתחת לקשת האאורטה. ללא הגדלת קשריות לימפה אקסילריות. מעט נוזל פלאורלי בפלאורה הבין אונתית בעיקר מימין. לב מוגדל, הודגם תפליט פריקרדיאלי מזערי. חלון עצם - אוסטיופורוזיס סימני dish ממצאים נוספים: בקע סרעפתי בינוני. אנאוריזמה מסויידת קטנה של ספלניק ארטרי, היפרפלאזיה של אדרנלים, ציסטות בכליות, אבן קטנה כ3 מ"מ באגן של כליה הימנית, ללא סימני חסימה אורומכנית. רופא שבדק אותו לפני תוצאות הסי טי איבחן דלקת ריאות כימית עקב חשיפה לחומרים כגון מתכות, לאורך שנות עבודתו במפעל. אודה מאוד לחוות דעתך, הן לגבי הסי.טי והן לגבי טיפול אפשרי אם קיים. תודה רבה.

שלום, אני מבין מתשובת הסיטי שהבעיה העיקרית היא פיברוזיס ריאתי. יש סוגים שונים של פיברוזיס ודרושה בחינה מדוקדקת של הסיטי וסיפור החשיפה בכדי לנסות להגיע לאבחנה מדוייקת. באופן כללי אם מדובר בפיברוזיס אמיתי אז התהליך אינו הפיך אולם יש תרופות שיכולות לעצור הידרדרות בתפקוד הריאתי אם קיימת. כמו-כן מומלץ על טיפול בחמצן אם הסטורציה מתחת ל 90%.