טיפולי שיניים תחת הרדמה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מי לא מפחד מרופא שיניים?

כולנו רוצים להתגבר על הפחד מרופא השיניים, האם נוכל לעשות זאת באמצעות רופא השיניים עצמו? מדוע הפחד כל כך ממשי, על סינדרום החלוק הלבן כבר שמעתם? כל הדרכים לעבור דרך הפחד ועל הדרך גם טיפול שיניים בשלום פחד מרופא השיניים הוא תופעה נפוצה, המשותפת לגברים ונשים בכל הגילאים. מלבד אי הנעימות ומגוון התופעות האחרות העשויות להתלוות אליה, עלולה החרדה מרופא השיניים לגרום לסובלים ממנה להימנע מהגעה לטיפול לאורך זמן. כתוצאה מכך, עשוי מצב הפה והשיניים והפה להידרדר למצבים שהפתרון עבורם עלול להחמיר ולהצריך טיפול מורכב, ממושך ויקר יותר ממה שתכננתם. כעשרה אחוזים מהאוכלוסיה סובלים מתסמונת החלוק הלבן תסמונת החלוק הלבן היא מצב חרדתי, בו לחץ הדם של האדם עולה כתוצאה מנוכחותו של איש רפואה לצידו, בין אם אח/ות או רופא/ה. ניכר כי האדם אשר סובל מהתסמונת, חווה בעבורו חוויה לא נעימה לצידו של איש רפואה כזה או אחר, וההתניה הקלאסית שמתעוררת בו כשהוא פוגש רופא, שמא נאמר רופא שיניים, עלולה להוביל למצב של מתח...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לטיפולי שיניים תחת הרדמה

טיפול שיניים בהרדמה מקומית - תמונת המחשה
טיפול שיניים בהרדמה מקומית חוששים מטיפול שיניים? אתם לא לבד! מטופלים רבים סובלים מדנטופוביה- פחד מרופא שיניים ומתק...
טיפול שיניים עם גז צחוק - תמונת המחשה
טיפול שיניים עם גז צחוק נשים הרות רבות סבורות כי עדיף לדחות את טיפולי השיניים עד לאחר הלידה. אבל, חשוב לדעת כי...
ללמוד עוד על טיפולי שיניים תחת הרדמה
מי לא מפחד מרופא שיניים?-תמונה

כולנו רוצים להתגבר על הפחד מרופא השיניים, האם נוכל לעשות...

מאת: חיוך ראשון -...
28/06/2020
יישור לסת: ניתוח אורתוגנטי - ואפשר לחייך בפה מלא-תמונה

רוצים חיוך הוליוודי מושלם? אמצעים שונים ליישור שיניים אמנם...

מאת: ד"ר תורי...
04/02/2019
טיפולי שיניים בהרדמה כללית-תמונה

חוששים מטיפול שיניים? אתם לא לבד! מטופלים רבים סובלים...

מאת: ד"ר יולי...
26/12/2018
בריאות הפה בגיל השלישי: אתגרים ופתרונות-תמונה

למחלות בחלל הפה יש השפעה גדולה על המראה החיצוני, אבל גם על...

מאת: ד"ר ירון...
23/05/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטיפולי שיניים תחת הרדמה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טיפולי שיניים תחת הרדמה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, לילדתי בת 6 נדרש לעשות טיפול שיניים גדול הכולל כנראה 2 טיפולי שורש, 6 סתימות, יש סיכוי לעקירה אחת והשם יודע מה עוד. כל זאת לאחר התייעצות עם 2 רופאי שיניים שנאי דיי מחזיק מהם, אחת במרפאת שיניים של כללית סמייל ברמת השרון והשנייה בכפר סבא רופאת שיניים לילדים המתמחה בהיפנוזה. מה שקורה זה שלבת שלי פשוט יש חרדה מטורפת מרופא שיניים והיא מסכימה ללכת רק לרופאת השיניים בכפר סבא. היום הרופאה בכפר סבא אמרה שכנראה אין ברירה ונדרש לעשות טיפול בהרדמה מלאה. רציתי לדעת מה הסיכוניים בהרדמה מלאה אצל ילדים ? האם שניידר הוא המקום היחידה שניתן לעשות זאת שם ? מה יקרה אם לא נעשה את טיפולי השורש הנדרשים ? דבר נוסף, לבת שלי יש תופעת אלרגיה לכל מיני דברי למשל כשהיתה קטנה היתה מתנפחת מאוד באזור עקיצה של יתוש למשל, זה הגיע למצב שהעין שלה נסתמה ל 24 שעות בגלל שהאזור התנפח מעקיצה והגענו עם זה למיון. היום המצב יחסית בסדר אבל זה עדיין יכול לקרות. האם יש סיכון מסוים בקשר בין אלרגיות להרדמה ? אגב ולמען הסר ספק, היינו במעקב בכללית סמייל ולא הזנחנו את ונשא השיניים בכלל, לצערי, בגלל שלקבל תור לוקח לא מעט זמן ובגלל שהבת שלי תופסת לחץ מטורף אצל רופאי שיניים העניינים נידחו ולכן הגענו למצב הזה.

שר שלום, ישנם בי"ח רבים בארץ שמבצעים טיפולי שיניים תחת הרדמה מלאה. את ההסבר המקיף בנוגע לסיכונים, וכן את ההסבר בנוגע לחשיבות הטיפול, עליך לקבל מהרופא/ה המטפל/ת. אין קשר ידוע ישיר בין אלרגיה והרדמה כללית. בברכה, ד"ר מילר.

פורומים בנושא טיפולי שיניים תחת הרדמה
פורום הרדמה, רפואה סב-ניתוחית ורפואת כאב
פרופ' ליאוניד אידלמן וד"ר ריטה לקר ישיבו על שאלות הגולשים בתחומים הנוגעי...
פורום כאב
פרופ' ליאוניד אידלמן וד"ר ריטה לקר ישיבו לשאלות הגולשים בנושאי כאבי גב,...