טיפולי שיניים תחת הרדמה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

יישור לסת: ניתוח אורתוגנטי - ואפשר לחייך בפה מלא

רוצים חיוך הוליוודי מושלם? אמצעים שונים ליישור שיניים אמנם משפרים את תפקוד מערכת הלעיסה ואת מראה החיוך, אך בחלק מהמקרים לא די בכך - ונדרש ניתוח ליישור לסת. מדריך מקיף כיום יש לא מעט אמצעים מתקדמים, המאפשרים לנו ליישר שיניים שסטו ממקומן,  ואפילו להשפיע על מבנה חלל הפה , אם כי בטווח מוגבל. לכן, במקרים מסוימים יישור שיניים הוא רק "חצי עבודה" וכדי להשלים את המלאכה, יש צורך ליישר גם את הלסתות עצמן, המהוות "בסיס" שעליו ממוקמות השיניים. זאת , במקרה שקיים יחס חריג בין שתי הלסתות כלפי שאר חלקי הפנים. כל עוד קיימת גדילה בלסתות – בממוצע עד גיל 14 ,  ניתן לטפל בחלק מהסטיות בטכניקות אורתודונטיות .יותר מאוחר לא ניתן להגיע לתוצאות מיטביות ללא ערוב כירורגיה לשם תיקון היחסים שבין הלסתות. להעלות חששות ולגבש החלטה מושכלת. צילום: שאטרסטוק באילו מקרים נדרש ניתוח ליישור הלסת? הניתוח האורתוגנטי נדרש בכל מצב שבו שיעור אי ההתאמה בין הלסתות גבוה מהיכולות של הטיפולים...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לטיפולי שיניים תחת הרדמה

הרדמה ורפואת כאב - תמונת המחשה
הרדמה ורפואת כאב התכופפתם להרים חבילה כבדה והגב "צורח" מכאבים? במקרים בהם מדובר בכאב אקוטי חריף, מומלץ ל...
ללמוד עוד על טיפולי שיניים תחת הרדמה
יישור לסת: ניתוח אורתוגנטי - ואפשר לחייך בפה מלא-תמונה

רוצים חיוך הוליוודי מושלם? אמצעים שונים ליישור שיניים אמנם...

מאת: ד"ר תורי...
04/02/2019
טיפולי שיניים בהרדמה כללית-תמונה

חוששים מטיפול שיניים? אתם לא לבד! מטופלים רבים סובלים...

מאת: ד"ר יולי...
26/12/2018
טיפולי שיניים בהרדמה כללית: מדריך-תמונה

מטופלים רבים סובלים מפחד קשה מטיפולי שיניים. חלק מהמטופלים...

מאת: ד"ר דן בולדן...
25/03/2019
טיפולי שיניים תחת הרדמה מלאה-תמונה

טיפול שיניים בהרדמה מלאה עשוי להתאים במקרים בהם הטיפול...

מאת: ד"ר אלכס...
06/02/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטיפולי שיניים תחת הרדמה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טיפולי שיניים תחת הרדמה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, לילדתי בת 6 נדרש לעשות טיפול שיניים גדול הכולל כנראה 2 טיפולי שורש, 6 סתימות, יש סיכוי לעקירה אחת והשם יודע מה עוד. כל זאת לאחר התייעצות עם 2 רופאי שיניים שנאי דיי מחזיק מהם, אחת במרפאת שיניים של כללית סמייל ברמת השרון והשנייה בכפר סבא רופאת שיניים לילדים המתמחה בהיפנוזה. מה שקורה זה שלבת שלי פשוט יש חרדה מטורפת מרופא שיניים והיא מסכימה ללכת רק לרופאת השיניים בכפר סבא. היום הרופאה בכפר סבא אמרה שכנראה אין ברירה ונדרש לעשות טיפול בהרדמה מלאה. רציתי לדעת מה הסיכוניים בהרדמה מלאה אצל ילדים ? האם שניידר הוא המקום היחידה שניתן לעשות זאת שם ? מה יקרה אם לא נעשה את טיפולי השורש הנדרשים ? דבר נוסף, לבת שלי יש תופעת אלרגיה לכל מיני דברי למשל כשהיתה קטנה היתה מתנפחת מאוד באזור עקיצה של יתוש למשל, זה הגיע למצב שהעין שלה נסתמה ל 24 שעות בגלל שהאזור התנפח מעקיצה והגענו עם זה למיון. היום המצב יחסית בסדר אבל זה עדיין יכול לקרות. האם יש סיכון מסוים בקשר בין אלרגיות להרדמה ? אגב ולמען הסר ספק, היינו במעקב בכללית סמייל ולא הזנחנו את ונשא השיניים בכלל, לצערי, בגלל שלקבל תור לוקח לא מעט זמן ובגלל שהבת שלי תופסת לחץ מטורף אצל רופאי שיניים העניינים נידחו ולכן הגענו למצב הזה.

שר שלום, ישנם בי"ח רבים בארץ שמבצעים טיפולי שיניים תחת הרדמה מלאה. את ההסבר המקיף בנוגע לסיכונים, וכן את ההסבר בנוגע לחשיבות הטיפול, עליך לקבל מהרופא/ה המטפל/ת. אין קשר ידוע ישיר בין אלרגיה והרדמה כללית. בברכה, ד"ר מילר.

פורומים בנושא טיפולי שיניים תחת הרדמה
פורום הרדמה, רפואה סב-ניתוחית ורפואת כאב
פרופ' ליאוניד אידלמן וד"ר ריטה לקר ישיבו על שאלות הגולשים בתחומים הנוגעי...
פורום כאב
פרופ' ליאוניד אידלמן וד"ר ריטה לקר ישיבו לשאלות הגולשים בנושאי כאבי גב,...