כאב אגן כרוני: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

אנדומטריוזיס: לעצור את הכאב!

נוכחות של תאי רירית הרחם מחוץ לחלל הרחם נקראת אנדומטריוזיס - מצב שעלול לגרום לכאבים חריפים והשפעה על איכות החיים. אבחון מוקדם חשוב להתאמת הטיפול תפקיד רירית הרחם הוא לקלוט את ההריון במידה ומתרחשת הפרייה. כאשר אין הריון, תאי רירית הרחם נושרים וזהו בעצם הדימום החודשי. תאי רירית הרחם מגיבים למחזוריות ההורמונלית בגוף האישה וגדילים ומתרבים כהכנה להריון בכל חודש. אנדומטריוזיס הינו מצב בו תאים של רירית הרחם נמצאים מחוץ לחלל הרחם - בשריר הרחם, באגן, בשחלות ואף מחוץ לאגן במצבים מסוימים. התאים האלו מגיבים לשינויים ההורמונליים, בדומה לתאי רירית הרחם התקינים, לכן הם מתרבים וגדלים וכאשר יש דימום הם גורמים לכאבים - מכיוון שהדימום בעצם כלוא בתוך הנגע האנדומטריוטי. עם הזמן, הנגעים משנים את אופיים ובשל המצב הדלקתי הלא-זיהומי שהם גורמים, נוצרות הידבקויות והצטלקויות. נגעים אלו יכולים להביא לפגיעה תפקודית באברים השונים (מעי, דרכי שתן,...
ללמוד עוד על כאב אגן כרוני
סובלת מאנדומטריוזיס ועוברת טיפולי פוריות? חשוב שתקראי את זה     -תמונה

גורמים שונים יכולים להשפיע על פוריות האישה. אחד הפחות...

מאת: ד"ר אליצור שי
05/12/2018
אנדומטריוזיס: לעצור את הכאב!-תמונה

נוכחות של תאי רירית הרחם מחוץ לחלל הרחם נקראת אנדומטריוזיס...

מאת: ד"ר רופא גיא
05/12/2017
כאבים בקיום יחסים: מהפכת הבוטוקס-תמונה

סובלת מכאבים בעת קיום יחסי-מין? עד לאחרונה הטיפולים הקיימים...

מאת: ד"ר זיו...
08/08/2018
בריאות האישה: כריתת רחם-תמונה

ההשלכות של ניתוח לכריתת רחם תלויות בגיל האישה, בשאלה האם...

מאת: ד"ר...
23/05/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאב אגן כרוני?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאב אגן כרוני: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

מהיא התחלואה הנלוות לאחר כריתה מלאה של הערמונית? מלבד בעיות זקפה ופיריון? האים מבצעים אותה במטופלים צעירים (בני 30)? האים קיים רציונל לבצע ניתוח כזה למטופלים המאובחנים כבעלי כאב אגן כרוני? או דלקת כרונית של הערמונית?

ניתוח השמור רק לסרטן הערמונית

זה התחיל ליפני 3 חודשים כאבים באשכים כאילו זה בא מכיוון המפסעות אבל מורגש באשכים פעם בימין פעם שמאל בא והולך לאחר שבוע דחיפות לשתן כל שעתיים קם בליילה וכאבי בטן תחתונה כמו דקירות בא והולך שריפה וכאב מאחורי עצם הפוביס ויש כמו לחץ על השלפוחית משהו מציק מביפנים (הציין שכאבי גב ובפי הטבעת אין כאבים ובהשתנה לא כזה מרגיש צריבה )בשירותים לקקי יוצא הפרשה לבנה  ליפעמים רק שקוף ולא כל הזמן הפין כל העטרה נהיה אדום ממש  עשיתי את כל הבדיקות האפשריות ncct תרבית שתן תרבית זרע איידס אפטיטיסים אגבת הכל תקין בדיקת רופא זיהומולוג הכל תקין מיבחינתו אין מחלות מין גם רופא עור הכל תקין מבחינתו אין רגישות במישוש הפרוסטטה נימצא אוראה פרבום קיבלתי טיפול באנטיביוטיקה דוקסלין לא עזר לאחר מיכן איזומנטין 4כדורים 250 מ"ג וזריקה אנטיביוטיקה נעלם החיידק ספירת זרע 5 מ"ל ליויקוציטים התופעות המשיכו אורולוג נתן לי ציפרדקס 500 ×2 לשלוש שבועות +אטוקוקסיב דקסל 1×10 ימים ופרמיקסון כאבי האשכים עברו וכל שער התלונות עדיין בתוקף האורולוג מייחס לי תסמונת האגן הדואב לפי בדיקה שעשיתי מתלונות של אנשים קצת שונות משלי מימה אני סובל ?מה הכיוון ? מה עלי לעשות ? למי ליפנות אני כבר ההיתי אצל המון רופאים אני מוטש לא ישן בליילה כל שעתיים קם ושעה עד שנירדם בדיקת 4 כוסות מומלץ למרות שאין רגישות וכל הבדיקות תקינות חוץ מנוזל הזרע שיש ליקוציטים? האורולוג אמליץ לאורודינמיקה איזה בדיקות לא עשיתי ומה צריך להמשיך?

רצוי לבצע אורודינמיקה ולפנות לאורולוג שמתמחה בתחום

לאחר בדיקות חוזרות שתן אוראה פרבום בstd בבדיקת שתן כללית 70 מ"ג חלבון יש משמעות לזה או שהתסמינים מגיעים מהחיידק טופלתי כמה פעמים והוא חוזר

שלום ד"ר רז,בגלל פרולקטין גבוה שנבע מאדנומה שנתיים לא היה לי ווסת. לפני חצה שנה פתאום (בלי טיפול תרופתי) ההורמון התאזן והווסת חזרה להגיע כל חודש בדיוק. הבעיה שאני סובלת מאוד מכאבי ביוץ וכאבי מחזור.. יום שלם בביוץ ויום שלם בווסת של כאבים קשים... כאבי בטן וגב ורגליים.. מרגישה חום, קושי בנשימה, עייפות.. לוקחת אדקס, רוקסט, אופטלגין.. שני כדורים בו זמנית כל כמה שעות.. קשה לי לסבול את התופעות האלו.. מה אפשר לעשות עם זה? בעיה נוספת שבחצי שנה האחרונה עלית 12 ק"ג במשקל... לא ברור איך.. אין הריון, אני בתולה.. בחוסר איזון הרגשתי יותר טוב.. עוד חצי שנה יש לי מעקב של בדיקות דם אחרי שלפני חצה שנה כל ההורמונים יצאו תקינים (ואז ההוראה היא כל שנה- בדיקות דם ואנדוקרינולוג). mri לא עשיתי כמעט שנתיים ורוב הסיכויים שלא אעשה יותר.. אמרו שאין צורך כי עשיתי פעמיים בשנתיים עוקבות (הפעם השניה לפני שנתיים) ולא היה בו שינוי.. אודה לעזרה! תודה!

שלום, ראשית נדרש שוב פרופיל הורמונלי, אולי העליה במשקל קשורה לשינויים בבלוטות הורמונליות אחרות, למשל בלוטת התריס. אולי היה לך שינוי בתאבוו או שינוי בספורט/אורחות חיים. לגבי המחזור הסדיר זה מצויין לגבי הכאבים העזים בעת מחזור ובעת וסת, יש לכך כמה סיבות אפשריות, אחת מהן היא אנדומטריוזיס וצכן אני ממליצה לך לפנות למומחה/ית בתחום כאב אגן כרוני ואנדומטריוזיס לאבחון או לשקול עם רופא הנשיםהשלך טיפול בגלולות מה שיפחית מאוד את הכאבים.

איך מאבחנים אנדומטריוזיס..? בדיקות הדם שלי תקינות. עשיתי אטלטרסאונד מהבטן (אני בתולה..) ויצא מספר זקיקים בכל שחלה ושחלה ימנית גבוהה.. בשנים שלא קיבלתי מחזור היה לי ציסטות ורירית עבה אבל זה נעלם. איזה עוד בדיקות יאמרו לי לעשות, תודה?

סובל מכאבי אגן כרונים שלא מרפים ממני במשך שנה. כאבים בעוצמות משתנות רב היום, באיזרור הפרינאום כימעט ואין לי איכות חיים. ללא ממצאים בפאנל STD ובדיקות שתן אחרות. למרות הבדיקות התקינות היו הפרשות לבנות מאיבר המין שלי נכון להיום איכות חיים ירודה בעקבות המצב. נמצא במערכת יחסים עם בת זוג חדשה לשנינו אין מחלות מין (על פי בדיקות). ניסיון לטיפול אנטיביוטי לא עזר וגם לא טיפול על ידי פרמיקסון. מה הסבירות שאופציה ניתוחית לערמונית כמו כריתה יכול לעזור בפיתרון בעיית הכאב והאים יש סיכוי שיש רופא שיהיה מוכן לעשות את זה?

אני מקווה שאף אורולוג לא יתפתה לכרות את הערמונית בגילך בגלל כאבי אגן