ג'ינסנג: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחלות חורף: מ-א' ועד ת'

המדריך לעונה הקרה: מהו הטיפול הטוב ביותר למחלות חורף? וכמה אנשים חולים בשפעת מדי שנה? כל התשובות - בכתבה שלפניכם א - אנטיביוטיקה: קבוצת תרופות המסוגלות לקטול או לעכב צמיחה של מיקרואורגניזמים. אנטיביוטיקה משמשת לטיפול בזיהומים שנגרמים על-ידי מיקרואורגניזמים הרגישים להן, בדרך-כלל חיידקים או פטריות. במקרים מסוימים מיקרואורגניזמים מפתחים עמידות לאנטיביוטיקה. מומלץ לקחת אנטיביוטיקה רק לפי הוראות הרופא. אנטיביוטיקה לא מהווה טיפול לווירוסים. ב- ברונכיט: דלקת בסימפונות, שהן דרכי הנשימה המחברות את קנה הנשימה עם הריאות. המחלה מתבטאת בשיעול, ייצור ליחה, ולעיתים צפצופים וקוצר נשימה. בדלקת כרונית של הסימפונות החולה משתעל ופולט כמויות גדולות של ליחה. ברונכוליטיס היא מחלה זיהומית חריפה של דרכי הנשימה התחתונות, המופיעה בעיקר בתינוקות ובילדים מתחת לגיל שנתיים. הגורם העיקרי למחלה הוא וירוס ה-RSV, הנפוץ בעיקר...
ללמוד עוד על ג'ינסנג
סוכרת 2: רפואה משלימה וטיפול טבעי-תמונה

מתמודדים עם סוכרת? רוצים להיפרד מהתרופות או לשלב טיפולים...

מאת: נדב סגמן
26/06/2018
הרפס - יש מה לעשות-תמונה

על הטיפול המשולב בהרפס סימפלקס סוג 1 (שלבקת פשוטה) ממה הוא...

מאת: ד"ר יוסף...
01/06/2005
מחלות חורף: מ-א' ועד ת'-תמונה

המדריך לעונה הקרה: מהו הטיפול הטוב ביותר למחלות חורף? וכמה...

מאת: דרורית קלר
31/12/2009
מה אומרות פניך?-תמונה

יאנג ויין, הרים ועצמות, על קריאת הפנים בשיטה הסינית, על...

מאת: לכל אחד...
12/12/2001
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לג'ינסנג?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ג'ינסנג: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אילן, האם יש ניגוד כלשהו בין התרופות ציפרלקס ואלטרולט 10 מ"ג (שניתנו לי ע"י רופא כאב וזה בסדר השילוב בינהם למרות שלא תמיד מקובל) לבין הפורמולה הבאה: גוטו קולה, באקופה, ג'ינסנג סיבירי, גינקו באלובה,רוזמרין ושוש קרח. (ניתן ע"י הרבליסט). מעוניין בחוות דעת נוספת לראות שאין בעיה בשילוב. תודה רבה ושבוע טוב.

שלום רב, ראשית כל, טוב עשית שפנית אלי ליעוץ רוקחי/נטורופטי כיוון שישנה אינטראקציה בין הציפרלקס לבין האלטרולט שעלולה לגרום לתופעות לוואי הקשורות ברמות גבוהות של סרוטונין בדם. הסימפטומים לכך הם: עצבנות ומתח, בלבול, הזיות, דופק מהיר, עלייה בחום הגוף, רעד, כאבי בטן ובחילות. הייתי ממליץ לך להיוועץ ברופא המטפל לגבי שילוב התרופות ואם אתה חש בסימפטומים הנ"ל. לגבי שילוב התרופות עם צמחי המרפא, חשוב להזהר כאשר לוקחים צמחי מרפא הגורמים לעלייה ברמות הסרוטונין בדם כמו ההיפריקום, ראוולפיה, ברדנה, avena sativa,taraxacum,ginseng, black cohosh וכדומה. במקרה שלך לא הייתי ממליץ לך לקחת את הפורמולה הנ"ל כיוון שהיא מכילה את צמח הג'ינסנג ושילובו עם התרופות שאתה נוטל עלול לגרום לך לתופעות לוואי בלתי רצויות. אני תמיד ממליץ להגיע ליעוץ רוקחי/נטורופטי אצל מומחה בתרופות וצמחי מרפא, כיוון שחשוב ביותר לבדוק שאין אינטראקציות בין התרופות הניטלות לבין צמחי המרפא ולמנוע בכך תופעות לוואי מיותרות. שבוע טוב ובריא, אילן.

האם מותר לקחת גינסינג קוריאני וסיבירי ואשווגנדה ומזון מלכות וB complex וויטמין D ומגניזיום ציטראט עם התרופות הבאות : סוליאן, סירוקסט, מירו, טגרטול, קלונקס, דרלין, פנרגן?? תודה רבה!

דודו שלום, בגלל ריבוי התרופות והאינטראקציות הרבות ביניהן, הייתי ממליץ לך לא לקחת את 2 סוגי ג'ינסנג ואת האשווגנדה. לגבי שאר התוספים ומזון המלכות אין מניעה לשלב אותם, אך בכל מקרה אני ממליץ לך להגיע ליעוץ רוקחי/נטורופטי ולאחריו ניתן יהיה להתאים לך את התזונה הנכונה וצמחי המרפא המסייעים בחיזוק המערכות החלשות והחזרת האיזון הטבעי לגוף, אשמח לעזור מנסיוני כרוקח מומחה ברפואה טבעית.

שלום, מבקשת לדעת האם צמח הג'ינסנג שנימצא בתוסף של מולטיויטמין פארמטון יכולה להיות גם השפעה שלילית? אשמח לקבל את דעתך שרי תגובה

שלום שרי, ראיתי שבפארמטון הג'ינסנג הוא ג'ינסנג קוריאני והמינון הוא של 40 מ"ג. לא אמורה להיות השפעה שלילית במינון כזה. אני לא וידעת ממה את חוששת, בכל מקרה את יכולה להתייעץ עם החברה אם יש חשש. בהצלחה ורק בריאות!

אני התחלתי לקחת ג'ינקו בילובה+ג'ינסנג ורוצה לדעת אם הם עוזרים לשפר את הזכרון/הבנה/למידה ועל מה הם מבוססים ?

א מומלץ ליטול ביחד שני תוספי מזון מאותו סוג על פי מחקרים קיימת השפעה חלשה חיובית לא ספציפית על תפקודי זיכרון