אלרגיה לתותים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

טיפוח: תכשירים לעור רגיש

תכשירים קוסמטיים לעור רגיש צריכים לעמוד בתקנים מסוימים, מה שמשפיע על בטיחות השימוש בהם, תכונותיהם ומחירם. בואו לערוך איתם היכרות עדינה הרמן וויס, רוקח ראשי ויועץ מדעי לחברת סבוקלם המייצרת תכשירי טיפוח לעור רגיש, עונה על שאלות ומסביר כיצד גברים ונשים יכולים לטפל בעור רגיש ומה מייחד את התכשירים הקוסמטיים הייעודיים לסוג עור שכזה.מה מייחד מוצרים לעור רגיש? הרמן וייס: עבור תכשירים לעור רגיש בחירת החומרים מתבצעת בזהירות רבה. משתדלים להשתמש ברכיבים איכותיים שנבדקו והותאמו לעור רגיש ואלרגי, תוך הקפדה יתרה על תהליך הפיתוח, מאחר שלרוב, מה שקובע את רמת הגירוי זו נוסחת המוצר - צירוף הרכיבים. אותו חומר יכול לגרום לגירויים בצורה אחת ובאחרת לא. כמו כן, תשומת לב גדולה יותר ניתנת לבחירת הבושם. בושם סטנדרטי מכיל 300-100 רכיבים, ולכן הסיכוי שאחד הרכיבים יגרום לגירוי הוא גבוה. בתכשירים לעור רגיש בוחרים שמנים ריחניים בודדים,...
ללמוד עוד על אלרגיה לתותים
טיפוח: תכשירים לעור רגיש-תמונה

תכשירים קוסמטיים לעור רגיש צריכים לעמוד בתקנים מסוימים, מה...

מאת: מערכת zap...
02/09/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאלרגיה לתותים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אלרגיה לתותים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אנחנו מנסים להיכנס להריון, המחזור אחרון היה ב10/10/10, עד כה בחיים לא הייתה לי אלרגיה לתות שדה ואתמול אכלתי תות שדה ופתאום התחילה לי פריחה בכל הגוף וגרד, הרופא בדק אמר שזו באמת אלרגיה. השאלה שלי האם יש מצב שבגלל שיש תחילת הריון אז הגוף מגיב בצורת אלרגיה לדברים שלפני זה לא היתה עליהם אלרגיה?האם ידוע על תופעה כזאת? תודה

לא סביר שקשור להריון

ביתי האמצעית אלרגית לתותים מגיל שנתיים לערך. במהלך גדילתה עד גיל 6 הגענו 3 פעמים לרופא הילדים בשל התנפחות חלקים בגופה עקב אכילת תותים. בפעם האחרונה שהגענו לרופא היתה בערך בגיל 6 כשהרופא אסר לחלוטין להתקרב לתותים עד שתגיע לפחות לגיל 8 שכן התוצאה יכולה להיות מאוד מסוכנת. כיום היא בת 9 ומאוד רוצה לאכול תותים למרות שיודעת היטב את ההשלכות לכך? מה לעשות????

שלום, זהו ענין של ניסוי ותהייה. נסו לתת בכמות קטנה תוך לקיחה של פנסטיל כחצי שעה לפני האכילה. אם לא תהיה כל תופעה נסו לאכול ללא הפנסטיל.

29/10/2002 | 10:08 | מאת: אילנה של רון
מתוך פורום רפואת ילדים

שלום רב! בני בן 10 חודשים. שלשום נתתי לו לאכול מעדן שמכיל תותים (בפעם הראשונה- במקרה) ואתמול הוא קם בבוקר עם פריחה חריפה באזור המפשעה. האם ייתכן שזוהי תגובה אלרגית לתותים? גם אם זו רק פריחה מקומית? אודה לתשובתכם.

אילנה יקרה, יתכן, שמשהו בהפרשות השתנה לאחר אכילת התות, למרות שסביר יותר להניח שמדובר במשהו מקומי. בברכה,