אלרגיה לפרוות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

תסתכלו סביב סביב: כל מה שחשוב לדעת על אלרגיות באביב

האביב בפתח ולצד תחושת ההתחדשות הגדולה שבאוויר – עולה הסיכון לתסמיני נזלת עונתית. אספנו עבורכם את הסיבות והפתרונות המעשיים: כל מה שחשוב לדעת על אלרגיות באביב האביב כבר בפתח, ולצד תחושת ההתחדשות הגדולה שבאוויר, צצים להם לא מעט אלרגנים שהופכים לנו את הימים לפחות נעימים ולהרבה יותר מנוזלים. על פי ההערכות בישראל ובעולם, כ 20 אחוז מהאנשים יסבלו מאלרגיה עונתית בעונות המעבר ובייחוד באביב. ד"ר יוסי רוסמן ופרופ' רונית קונפינו - כהן, היחידה לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית במרכז הרפואי מאיר, מפרטים אודות התופעה המטרידה וגם כמובן – על הטיפולים היעילים ביותר. מהי בעצם אלרגיה? ובכן, למעשה מדובר בתגובה לא תקינה של מערכת החיסון, נגד גורם חיצוני (אלרגן), שבמצב תקין, אינו אמור לעורר תגובה. תהליך האלרגיה מקורו בשחרור חומרים כימיים פעילים המצויים בתוך קבוצת תאים מיוחדת (תאי פיטום) הנמצאים בעור ומתחת לריריות הגוף. מגע בין תאים אלה לאותם אלרגנים, יגרום לתאים...
ללמוד עוד על אלרגיה לפרוות
תסתכלו סביב סביב: כל מה שחשוב לדעת על אלרגיות באביב-תמונה

האביב בפתח ולצד תחושת ההתחדשות הגדולה שבאוויר – עולה הסיכון...

מאת: מיכל הלפרין...
06/04/2021
עונת מעבר - כיצד תבדילו בין צינון לאלרגיה?-תמונה

בימים האחרונים מתחילים יותר ויותר תלמידים לחזור למסגרות...

מאת: מערכת זאפ...
15/03/2021
אלרגיה: חתול בשק-תמונה

אלרגיה לפרוות חתול היא אלרגיה גנטית, שממנה סובלים 5%-8%...

מאת: יעל טל
01/03/2011
אלרגיה: אמצעי מניעה-תמונה

האביב כידוע הקדים לבוא השנה ועימו גם תופעת האלרגיות. איך...

מאת: מערכת zap...
09/04/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאלרגיה לפרוות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אלרגיה לפרוות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

האם קיימת אלרגיה לארנבים ? במה יכולה להתבטא וכיצד ניתן להמנע ? היכן ניתן לקבל עוד פרטים ?

כמו לחתולים ולכלבים גם אלרגיה לפרוות ארנבים קיימת - זה ניתן לזיהוי רק בחלק (קטן) ממרפאות האלרגיה לארנבים עצמם אין אלרגיה אם כי שמעתי פעם סיפור על ארנב קטן שהיה אלרגי לעוגת גזר (-:

אמי עברה סרטן בריאה ולאחר כריתת אונה (לפני 9 שנים) כמו כן כל הטיפולים של כימו והקרנות. לאחרונה אושפזה לאחר דימום ריאתי וטופלה נקודתית בקפלן. משתחררת לבייתה. השאלה שנשאלת יש ל בבית 3 כלבים ועוד כמה בחצר ביתה. הבית מחניק (לדעתי ולדעת מי אחיי, השאלה האם זה מפריע מבחינה בריאותית? חשוב לי לדעת דחוף. שוקלת להעביר אותה לגור אצלי

שלום, הבעיה עם בעלי חיים היא כפולה, אנשים עם אלרגיה לפרווה שלהם והחשש מהעברת מחלות בעיקר בבעלי חיים שמטיילים בחוץ, נוגעים בכל מיני דברים, אוכלים מכל דבר וכו'. אין מניעה מוחלטת אם לא ידועה אלרגיה אבל בזמן שיש דיכוי חיסוני מומלץ להפחית חשיפה כמה שניתן.

פרופ' מימון הנכבד האם קיימת אלרגיה לשתן של חתולים? תודה

שלום רב בהחלט ייתכן אם כי נדיר יותר שכיחה אלרגיה לפרוות החתול פרופ נמרוד מימון

שלום יש לי תינוק בן שנה וחצי אסמטי, מטופל בונטולין ופלוקוטיד. הבן שלי הגדול מאוד רוצה לגדל גרבילים. האם זה אפשרי או לא רצוי בגלל התינוק?

שלום, יש מצבים בהם יש אלרגיה לפרוות בעלי חיים. אני לא יכול להתחייב שהתינוק אלרגי אבל לדעתי לא כדאי לקחת סיכון.