מהי הדיאטה הטובה ביותר לשנת 2020?

(0)
לדרג

מדי שנה מדרג פאנל מומחים מטעם ה-U.S. News & World Report את הדיאטות הטובות ביותר. הבחירה נקבעת ע"פ מס' קריטריונים, בהם: ירידה במשקל בזמן קצר ולטווח ארוך, בטיחות ומניעת מחלות. מי נבחרה השנה?

רופא אנדוקרינולוג
03-9377182

מצעד הדיאטות השנתי מטעם ה-U.S. News & World Report נקבע על ידי פאנל מומחים שכולל מומחים בתזונה, דיאטה, השמנה, פסיכולוגיה של מזון, סוכרת ומחלות לב.

המומחים בצוות לוקחים בחשבון בהחלטתם מספר קריטריונים, בהם: עד כמה קל להקפיד על דפוס התזונה, האפשרות להביא לירידה במשקל בטווח הקצר ובטווח הארוך, שלמות תזונתית, הבטיחות והפוטנציאל למניעה וטיפול בסוכרת ומחלות לב.

מי זכו השנה בדירוג הכללי?

  • דיאטה ים-תיכונית זכתה בפעם השלישית ברציפות בתואר הדיאטה הטובה ביותר.

  • המקום השני ברשימה היה משותף לדיאטה הצמחונית הגמישה (Flexitarian) ולדיאטת דש (DASH).

  • דיאטת שומרי-משקל דורגה במקום הרביעי.

דיאטה ים תיכונית - מקום ראשון בפעם השלישית ברציפות. צילום: שאטרסטוק

10 טעויות שכיחות בדרך לדיאטה

דיאטה: מיתוסים שחשוב לנפץ

מה אומרים מומחים בתחום?

מומחים בתחום לא הופתעו מהרשימה העדכנית, שכן הדיאטות המובילות בה זכו כבר בעבר לתמיכה רבה. בנוסף, ניסיון העבר מלמד כי דווקא דיאטות שזוכות לפופולריות רגעית, לרוב אינן מגיעות לרשימה - שכן רשימות אלו לרוב כוללות משטרי דיאטה עם בסיס עדויות רחב.

כאמור, הדיאטה הטובה ביותר בכללותה הייתה הדיאטה הים-תיכונית, אך כאשר המומחים בחנו את מדרג הדיאטות למטרות ספציפיות, הדירוג היה מעט שונה:

המטרה: הפחתת במשקל

דיאטת שומרי משקל זכתה למקום הראשון בקטגוריית הדיאטות הטובות ביותר להפחתת משקל, כאשר המקום השני היה משותף לדיאטה Volumetric (דגש על מזון משביע אך דל-קלוריות) ודיאטה טבעונית (ללא בשר, ללא מוצרי חלב) ובמקום הרביעי הייתה הדיאטה הצמחונית הגמישה.

המטרה: ירידה מהירה במשקל

דיאטת HMR (פירות וירקות עם שייקים כתחליף לבשר) הובילה את הדירוג בקטגוריית הדיאטה הטובה ביותר לירידה מהירה במשקל. במקום השני הייתה דיאטת אופטביה (תערובת של מזון בריא ומוצרים הקרויים "Fuelings"). ארבע דיאטות הגיעו למקום השלישי: שומרי משקל, ג'ני קרייג, אטקינס ודיאטה קטוגנית.

המטרה: תזונה בריאה

דיאטה ים-תיכונית ודיאטת DASH הובילו את קטגוריית הדיאטות הטובות ביותר לתזונה בריאה ולאחריהן ברשימה הופיעו דיאטה צמחונית גמישה ודיאטת MIND (משלב של דיאטת DASH עם דיאטה ים-תיכונית).

המטרה: דיאטה קלה להקפדה

דיאטה ים-תיכונית הובילה גם את הרשימה בקטגוריית הדיאטה הקלה ביותר להקפדה וגם הייתה הטובה ביותר בקטגוריית הדיאטות הטובות ביותר לסוכרת

המטרה: טובה לבריאות הלב

דיאטת Ornish (דלת שומנים, פחמימות מעובדות וחלבונים מן החי) הגיעה למקום הראשון ברשימת הדיאטות הטובות ביותר ללב. למקום השני הגיעה הדיאטה ים-תיכונית.

ד"ר עמית עקירוב, רופא מומחה ברפואה פנימית ובאנדוקרינולוגיה, רופא בכיר במכון לאנדוקרינולוגיה, סוכרת ומטבוליזם בבית חולים בלינסון, מרכז רפואי רבין. 

  • צור קשר
  • קבע פגישה
  • שאל אותי
שדות שמסומנים בכוכבית הם חובה
חשוב לדעת: לאחר מילוי הטופס פרטיך יועברו למרכז השירות של Zap Doctors ומשם לרופאים בתחום הרפואי הנ"ל. בכל מקרה של בעיה דחופה אנו ממליצים להתייעץ עם רופאים בקופ"ח או בבי"ח ולהימנע ממילוי פרטים אישיים, רגישים או חסויים בטופס.
רוצה לדרג?
זה יעזור לכל מי שייחפש מידע רפואי על התחום

עוד בתחום