מעקב אחרי שבר ישן בכף יד שמאל - עקב מכה חזקה

דיון מתוך פורום  אורתופדיה - כירורגיה של היד

28/10/2019 | 00:20 | מאת: עומר בן יוסף

שלום דוקטור, לפני כ3 שנים נוצרה לי בליטה בכף יד שמאל עקב חבלה , בבסיס מטקרפוס שלישי עם התבלטות גבית של הקלוס , בצילום שעשו לי בזמן הצבא לא נמצא כלום, כעבור מספר חודשים הייתי אצל מומחה כף יד והוא אמר שככל הנראה היה שבר בבסיס מטקרפוס שלישי עם התבלטות גבית של הקלוס . כיום הבליטה עדיין קיימת , אך מפריעה פחות מבעבר. לפני כשבוע קבלתי מכה חזקה בכף יד שמאל, בבליטה עצמה , נוצרה נפיחות שירדה אחרי 3 ימים, וכאבים בעת תנועות מסוימות , ובעיקר עקב מאמץ רב - בעיקר עקב הקלדה. בעיקר יום - יומיים אחרי המכה , פעולות של הקלדה היו גורמות לכאבים בכף יד שמאל. האם כדאי לבצע צילום בשביל לבדוק מה מצב היד? לאור ההיסטוריה של האזור ועל מנת לוודא שאין שבר .

לקריאה נוספת והעמקה

עומר שלום, כאבים לאחר חבלה שלא משתפרים דורשים בירור ע"י צילום תחילה, ללא קשר להיסטוריה. מעבר לכך, בלט גקרמי בבסיס מסרק 5 מתאים לאבחנה של CARPAL BOSS שאינו תלוי טראומה ויכול להסביר רגישות מתמשכת שיש לך באיזור זה. ממליץ לאחר צילום לגשת להיבדק אצל מומחה לכירורגיה של היד. בברכה, ד"ר יהודה

28/10/2019 | 10:30 | מאת: עומר בן יוסף

יש לציין שבקרתי אצל מומחה כף יד נוסף , והוא אמר שמדובר בcarpel boss , ללא קשר למכה שקיבלתי לפני השבוע. הבליטה נוצרה לפני כ3 שנים , בבסיס מסרק 3 , לאורך תקופה היא גרמה לרגישות , אבל בשנה האחרונה הרגישות נעלמה , בתקופה שהייתה רגישות מומחה כף יד הציע לבצע ניתוח על מנת להסיר את הבליטה , אבל עקב הסיכונים שבניתוח העדפתי לחכות עם זה ולראות אם הרגישות תמשיך . למישה לפני כשבוע קבלתי מכה יבשה ביד , ועקב זה אני תוהה אם כדאי לבצע צילום .

אני חושב שאתה צריך לבצע צילום לראות שאין שבר חדש !!! לאחר תקופת החלמה (בין ומדובר בשבר ובין ומדובר ב"מכה יבשה" תוכל לראות אם הכאב חולף וחוזר לרמתו הבסיסית שלפני החבלה האחרונה, אז אפשר לוותר על ניתוח.

29/10/2019 | 21:03 | מאת: עומר בן יוסף

תודה רבה דוקטור , עשיתי היום צילום ואכן אין שבר חדש . הרופא המליץ לחבוש את היד בתחבושת אלסטית לתקופה הקרובה .

07/11/2019 | 15:24 | מאת: עומר

שלום דוקטור, אתמול לקחתי את הדיסק של הצילום, ומאז אותה פגיעה אני מרגיש סוג של חלל באזור של הבליטה, האם ניתן לצרף פה צלומי רנטגן לצורך עזרה בפענוח?

לרוב זה לא עובד מבחינה טכנית. אני מציע שלא תקדיש לזה יותר מדי מחשבה ותחזור לפעילות מלאה בהדרגה. אם בעתיד תופיע מגבלה או כאב אז יש מקום לבירור.

מנהל פורום אורתופדיה - כירורגיה של היד