צריך ייעוץ למקרה שלי

דיון מתוך פורום  פזילה ועין עצלה

04/11/2017 | 18:50 | מאת: אביב

אנסה לתמצת: עברתי ניתוח לפזילה החוצה בשתי העיניים (18 פר' לרחוק ו18 לקרוב). סבלתי בעיקר מאסטנופיה. ראייה כפולה לא הייתה לי לא לקרוב ולא לרחוק. ניתוח 5 ממ שריר לטרלי בשתי העיניים. תפר התאמה בעין השמאל. לאחר הניתוח עין שמאל הייתה בeso ולכן המנתח הזיז את התפר. כעת, המספרים של הפזילה מאוד נמוכים (8לרחוק ו6 לקרוב) אבל אני כל הזמן רואה כפול. המנתח אומר שהוא לא יודע למה זה קורה והניתוח הלך מצויין. מה אני אמור לעשות? לחיות עם ראייה כפולה כל הזמן? אני חושש שלאחר הפרוצדורה עם התפר התאמה עין שמאל הוזזה יותר מדיי מeso ל exo אבל לא ניתן לראות את זה בבדיקות כי תקנו לי את עין ימין ובטלו לי את הזווית בין שתי העיניים מה שאומר שהשריר של עין שמאל לא תוקן כלל ובגלל זה העין בורחת. האם זה נשמע הגיוני?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אביב! לא ציינת כמה זמן עבר מהניתוח. לעיתים יש כפילות ראייה אחרי הניתוח ובמרבית המקרים היא חולפת. העיניים מתואמות בתנועות העיניים, כך שתפרי ההתאמה מתייחסים גם לזוית הפזילה בין העיניים. למה אתה מתכוון כשאתה כותב שסבלת בעיקר מאסטנופיה לפני הניתוח?

06/11/2017 | 23:43 | מאת: אביב

עברה חצי שנה מהניתוח ובביקורת המנתח אמר לי שהעיניים "ישרות". ובכל זאת, אני כל היום רואה כפול וצריך להתאמץ כדי לא לראות כפול. אסטנופיה- סבלתי מתחושה של צריבה בעיניים (הרופאים לא מצאו עדויות ליובש) יכול להיות שלא הסברתי את עצמי טוב כי אמרתי לרופא שכואבות לי העיניים ולא שצורבות אבל זה נחלת העבר. אני כרגע מנסה להתמקד בגורמים האפשריים לראייה כפולה

מנהלי פורום פזילה ועין עצלה