פורום רשתית

הפורום יעסוק במחלות כרוניות ברשתית העין כגון: ניוון רשתית (נמ"ג) ובבעיות כגון: קרע ברשתית, הפרדות רשתית ובכל סוגי הטיפולים והניתוחים כדוגמת זריקות אווסטין, ניתוחי לייזר ועוד.

.
617 הודעות
586 תשובות מומחה

מנהלי פורום רשתית

30/11/2018 | 16:45 | מאת: רוי

שלום רב שבוע הבא אני צריכה לעבור בדיקה לשדה ראיה של שתי העיניים עקב דלקת עצב שהייתה לי בעין ימין מזמן אז רק בשביל לעקוב .  פתאום עולים בי חששות  במידה ויהיה לי חסרים בשדה ראיה מה צפויה להיות הבעיה ? מוחית ?? גלאוקומה ? יש פיתרון במידנ ואכן יהיה חסר ??  אציין שבדקו לי לחץ תוך עייני לפני 3 חודשים היה תקין .

לקריאה נוספת והעמקה

יש סוגי פגמים שונים בשדה הראיה. ואבחנות רבות. אם הלחץ היה תקין- הסיכוי לגלאוקומה קטן. אני מניח שהכוונה לעזור באיבחון הדלקת בעצב הראיב- כפי שציינת

28/11/2018 | 21:25 | מאת: קובי

שלום, היום בבוקר (8:00) בזמן נהיגה פניתי לכיוון מזרח, בדיוק לכיוון שהשמש מול העיניים, הסתנוורתי כמובן אך לא יכולתי לעצום את העיניים או להסיט את המבט, המשכתי בלית ברירה להסתכל לכיוון הנסיעה (ולשמש שמולי) תוך כדי שאני מושיט יד לסך שמש, העניין הוא שבגלל הסנוור, הסתבכתי קצת עם סך השמש ולקח לי בערך 3, אולי אפילו 4 שניות עד שהצלחתי להוריד אותו ולחסום את השמש. יש לציין שהייתי עם משקפי שמש. אני לא חושב שאני מרגיש שינוי כלשהו בראיה. האם יכול להיגרם נזק מידי או נזק לטווח ארוך? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. שווה להיבדק

29/11/2018 | 18:02 | מאת: קובי

לא הייתי מרגיש במידה ונגרמה פגיעה? האם נזק יכול להיגרם תוך שניות בודדות? גם אם אני מוגן מ-UV? תודה

שלום. אולי כן ואולי לא. לכן מציע להיבדק. שבת שלום

25/11/2018 | 13:29 | מאת: דן

שלום ד״ר, לפני כשלושה חודשים התחלתי לראות עצמים שחורים שצפים לי בעין. אובחן PVD ונמצא חור ברשתית עין ימין בשעה 2 שתוקן בלייזר לפני כחודש. תופעת העצמים התגברה לאחרונה ונורא מפריעה לי בתפקוד היומיומי ובריכוז בלימודיי. הבנתי שישנו ניתוח ויטרקטומי שבו מוציאים את הזגוגית ומחדירים נוזל צלול לעין. הבנתי שיש סיכונים לניתוח. האם הניתוח פותר את הבעיה או שלאחר מכן עלולים להיות שוב עכירויות בזגוגית? מתוסכל נורא.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הניתוח עשוי לפתור את הבעיה אולם אינו מוצדק ברוב המקרים הללו- הוא בעל סיכון גדול יחסית לתועלת. לאוב מתרגלים לזה אחרי זמן מה (תלוי במיקומם, ערנותך ועוד)

22/11/2018 | 18:55 | מאת: תום

שלום, היום נבדקתי ע"י רופא עיניים במכשיר הסטנדרטי שמניחים את הסנטר ומצמידים את המצח והרופא עובר עם מעין נורה מצד לצד. מה שהיה שונה מבדיקות כאלה שעשיתי בעבר הוא שתוך כדי הבדיקה, הרופא חיפש 2 אביזרים שהיה צריך, ובזמן שחיפש (כ20-30 שניות בערך, פעמיים) עדיין הייתי באותו מצב, כלומר העיניים היו קרובות מאוד לנורה שהאירה לתוך העין, האם הנורה לא יכולה לפגוע / להזיק לעין? הייתי אמור להוציא את הראש מהמתקן בזמן הזה? או להסתכל לכיוון אחר מכיוון הנורה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. מנורת הבדיקה מסנוורת אולם לא מזיקה לעיניים.

21/11/2018 | 06:57 | מאת: שלום

יש לי מזה תקופה ארוכה תופעה של חוטיםצפים בעיין . אני מומעד להשתלת קרנית , ושאלה האם דבר זה קשור לקרנית או לרשתית והאם אין מניעה לעבור השתלה קודם מה עדיף

שלום. אין קשר לקרנית ולהשתלה. מדובר בשינויים בג׳ל העין. בהצלחה

19/11/2018 | 21:40 | מאת: יעל

שלום רב, נשלחתי לבדיקת פלורסין במטרה לבדוק האם קיים brao. בפענוח הבדיקה רשום ין ימין עיכוב במילוי הורידים אזורי CNP בהיקף ללא דלף עין שמאל עורקים מעט מוצרים ללא דלף מרכז או בהיקף האם אלו סימנים מטרידים/ האם זה קשור לbrao? אציין שאני צעירה ובריאה ללא מחלות רקע. בנוסף הופנתי לoct מאחר והרופאה הבחינה בפפילאדמה (אין לחץ תוך עיני) טרם התקבל הפענוח אך הייתי רוצה לדעת האם זה משהו שהיא יכולה לראות או לקבוע על סמך בדיקה ללא הoct (קראתי את זה רק בהפניה שלה ולכן לא הזדמן לי לשאול) תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. תיאור ה fa אינו מרמז על brvo פעיל. לגבי ה oct- לא אוכל להתייחס. פפילאדמה זו אבחנה קלינית. אז אולי יש כוונה אחרת. לא אוכל לנחש

18/11/2018 | 22:35 | מאת: אלון

שלום, עקב התקף חמור של אובאיטיס בעיניים טופלתי בפרדניזון במינונים גבוהים. כתוצאה מכך נהיה לי csr במרכז הראיה בעין שמאל, כבר שלושה חודשים. בבדיקת oct התקבלה התוצאה "עין שמאל השטחה של הקונטור הפוביאלי, הרמה סרוטית של הרשתית הסנסורית, עובי מרכזי 521 מיקרון" בעין ימין "erm עדינה נזאלית, ישנו ped מחודד קטן בסמוך למרכז הפוביאה ואחד נוסף עם תוכן היפרפלטיבי הטרוגני מעט סופריורית אליו מעט אינפריורית לארקדה העליונה בקוטב האחורי ישנו אזור חדש של אירגולריות ברמת ה-pr-rpe עם נוזל תת רשתי על פניו, עובי מרכזי 241 מיקרון". יש לי ירידה בראייה, וכתמים שמסתירים לי את הראייה. האם לפי הבדיקות הנ"ל זה הפיך? האם הראייה תשתפר, או שכך זה ישאר? תודה!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. לא ניתן לדעת זאת לפי הצילום. או בכל דרך. אצל רוב הסובלים מ csr יש החלמה בלי טיפול בסופו של דבר. לא ניתן לדעת מראש.... אם לא - יש מיגוון נסיונות טיפול אפשריים. לעיתים אכן אין החלמה- לשמחתינו זה המיעוט.

18/11/2018 | 18:48 | מאת: גל

שלום. אשמח לדעת על מה מספר רפלקסים אדומים בבדיקה לא תקינים יכולים להעיד?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מצטער- לא מבין במה מדובר. אפשר לקבל סיפור מלא ושאלה ספציפית. אשמח לנסות לענות

18/11/2018 | 19:54 | מאת: המשך

אני שבוע לאחר השתלת קרנית ולא רואה כלום. לכן הרחיבו לי את האישונים ועשו לי בדיקה לרשתית (חשד להיפרדות רשתית). בגלל מצב הקרנית אז לא ניתן לראות בבירור את הרשתית. מה שכן - הרופאים שהם רואים רפלקסים מוגברים/רפלקסים אדומים לא תקינים בבדיקה העצמאית שנעשתה באמצעות מנורה. רציתי לדעת על מה רפלקסים אלה יכולים להעיד? זה הממצא היחיד שכרגע יש.

שלום. עברתי השתלת קרנית לפני כשבוע והועלה חשד שאני סובלת מהיפרדות רשתית. הרופאים ציינו שלא ניתן לראות בבירור את הרשתית בתקופה זו לאחר ההשתלה. אשמח לדעת מתי כן ניתן יהיה לראות בבירור את הרשתית לאחר ההשתלה ומדוע כעת לא ניתן לראות? בנוסף, האם עליי לשים לב לדברים מסוימים? אציין שאני לא רואה כלום בעין הזו. אפילו לא מזהה פנים. עשו לי אולטראסונד והוא נמצא תקין (אך מנגד רופאת רשתית ועוד רופא אמרה לי בבדיקה הידנית הרגילה - לא אולטראסונד, שהיא רואה "לבן" ושזה לא טוב ואם הבנתי נכון גם היה רפלקס אדום לא תקין. מה זה יכול להיות? סליחה על השאלות המרובות. אני מרגישה אובדת עצות שכן מאבדת את ראייתי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום פז. הרשתית נמצאת בחלק האחורי של העין. אם הקרנית (שנמצאת מקדימה) אינה שקופה- קשה לראות פרטים. הממצאים שציינת מחשידים לבעיה ברשתית. הדרך לאבחן היא אכן באולטראסאונד- ה׳רואה׳ בעזרת גלי קול ולכן לא תלוי בשקיפות הרקמה.

תודה על התשובה. ידוע לך מתי לאחר השתלה ניתן יהיה לראות בבירור את הרשתית? בנוסף, מה הכי נכון לעשות במצב דברים זה - בו מצד אחד רואים בבדיקה הידנית, אומנם בטשטוש, סימנים לא תקינים, ואני לא רואה בעין כלום, לבין מצב בו באולטראסונד לא רואים משהו חריג?

13/11/2018 | 11:05 | מאת: משה מור

אני עברתי לפני עשרה ימים ניתוח של קרע ברישתית על ידי הזרקת גז וטיפול בלייזר.מאז הניתוח אני רואה הרבה פסים וקורי עכביש.כללית חדות הראיה שלי לא ירדה.האם ההפרעה של הכתמים הללו מעידה על בעיה באיחוי הרישתית?

לקריאה נוספת והעמקה
14/12/2018 | 20:49 | מאת: משה מור

אני נמצא אחרי שישה שבועות מניתוח היפרדות רישתית באמצעות גז ולייזר.בועת הגז קטנה מאוד ושאלתי היא האם אני יכול לחזור לפעילות ספורט כגון טניס שולחן ופלאטיס.

שלום משה. אלו שינויים בג׳ל העין. לא מעידים על בעיה ברשתית

בועת הגז אינה המדד לחזרה לפעילות. אלא מצב הרשתית והתיקון שלה. רק בבדיקת רופא עיניים ניתן להעריך זאת

06/11/2018 | 12:04 | מאת: גלי

שלום ד"ר, לפני חודשיים עברתי ניתוח חיגור בעין ימין בגלל הפרדות רשתית,מאז אני סובלת מכאבים ורגישויות בצד ימין של הראש שגורמים לי לחולשה,אני אשמח אם זה קשור לניתוח או שזה יכול להיות משהו אחר,תודה מראש

06/11/2018 | 12:07 | מאת: גלי

*אני אשמח שתגיד לי אם זה קשור

03/11/2018 | 07:12 | מאת: ניל

שלום, רכשתי צמיד כושר עם פונקציה של מדידת דופק. המכשיר מודד את הדופק כל שנייה. האם האור הירוק שיוצא ממנו מסוכן בצורה כלשהי לעור או לעיניים? גם במבט ישיר? לפעמים צריך להפוך את הצמיד כדי לחבר את המתאם טעינה או כדי להוריד את הרצועה מהיד. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי מושג. מציע לקרא הניירת של המוצר

20/10/2018 | 03:45 | מאת: חי

שלום, ברקע יש לי מיופיה -8 בעניים. לפני שנה וחצי עברתי prk. לפני כחודש התחלתי לראות עצמים שצפים בעין, מעין חוטים עם נקודות שנעים מצד לצד מעלה ומטה. מה שמוזר הוא שמבדיקה של 2 רופאי עיניים שונים האחד הצליח לראות עכירויות בזגוגית ואף אמר לי שזה pvd והשני לא ראה כלום וטען כי הזגוגית נקייה. הייתי בבדיקה אצל מומחה רשתית, וממצאיו היו שבעין ימין ישנם חרירים בשעה 2 ולאטיס בהיקף התחתון של הרשתית , וגם בעין שמאל לאטיס בהיקף התחתון. הומלץ טיפול בלייזר בעין ימין עקב החרירים. מה הכוונה ללאטיס ברשתית והאם זה מצב מסוכן? כל כמה זמן רצוי להיות במעקב רופא עיניים? אני מתכנן לימודים בחול בשנה הבאה, האם הממצאים מונעים זאת לדעתך? האם העכירויות בזגוגית עתידות לחלוף עם הזמן? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חי לא מוזר שאחד ראה ואחד לא. מדובר באיזורים מאד עדינים של צמיגות (עכירות) הצפים בג׳ל העין השקוף. מספיק שהם נעים מעט הצידה- ונעלמים מציר הראיה. גם שלך וגם של הבודק. הם יצופו תמיד בעיניך. המוח מתרגל ולאט לאט שמים לב פחות ופחות. מה שעקרוני בבדיקה זה לוודא שהרששתית תקינה. יש ממצאים ׳חשודים מעט׳ ברשתית שלך- לכן הומלץ לייזר מניעתי. ל׳חיזוק׳. בכל ביקור יזמנו אותך לביקורת הבאה. אחכ חזלש׳ .... כל חצי שנה ביקורת. גם בחול. בהצלחה

07/10/2018 | 22:13 | מאת: דנה

אם בוכים ומזילים הרבה דמעות לאחר ניתוח לייזר האם יכול לגרום נזק בלתי הפיך לעין? אם אני אבכה הרבה לאחר הניתוח ויירדו לי דמעות רבות אז זה יהרוס את העיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

לא. אין מצב

10/10/2018 | 14:44 | מאת: דנה

האם ניתוח לייזר בשיטת האינטרלאסיק יכול המתלה הקרנית להיתלש ממיקומו ולצאת מהעין בשלמותו? אם המתלה קרנית יוצאת מהעין בחיתוך של הלייזר אז מאבדים את הראייה? כתוב שהניתוח גורם לזיהום ודלקות שונות: לאחר הניתוח, העין חשופה לזיהומים רבים, והמטופל ממשיך טיפול אנטיביוטי או בסטרואידים. וכתוב שלעיתים הטיפול האנטיביוטי מתגלה כלא יעיל ומתפתח זיהום שעלול להוביל לאבדן ראייה. אחד הסוגים של דלקת נפוצה הנגרמת מזיהום מכונה “חולות סהרה” והיא עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך לרקמות העין. האם זיהום בעיניים לאחר ניתוח לייזר יכול לגרום לאובדן הראייה?

האם ניתוח לייזר בשיטת האינטרלאסיק יכול המתלה הקרנית להיתלש ממיקומו ולצאת מהעין בשלמותו? אם המתלה קרנית יוצאת מהעין בחיתוך של הלייזר אז מאבדים את הראייה? כתוב שהניתוח גורם לזיהום ודלקות שונות: לאחר הניתוח, העין חשופה לזיהומים רבים, והמטופל ממשיך טיפול אנטיביוטי או בסטרואידים. וכתוב שלעיתים הטיפול האנטיביוטי מתגלה כלא יעיל ומתפתח זיהום שעלול להוביל לאבדן ראייה. אחד הסוגים של דלקת נפוצה הנגרמת מזיהום מכונה “חולות סהרה” והיא עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך לרקמות העין. האם זיהום בעיניים לאחר ניתוח לייזר יכול לגרום לאובדן הראייה?

שלום מציע לפנות לפורום המתאים. בהצלחה

כיצד זה חוזר החלק שנחתך בלייזר מהקרנית? האם החלק הזה מתאחה עם העין בלי תפרים?

כיצד זה חוזר החלק שנחתך בלייזר מהקרנית? האם החלק הזה מתאחה עם העין בלי תפרים?

שלום! מדובר בגבר בן 68, עבר ניתוחי ויטרקטומיה בשתי העיניים(ברקע סכיזיס) , ניתוחי קטרקט, טיפולי לייזר לפני הניתוחים וביניהם, כעת יש ממברנה בשתי העיניים ונמצא במעקב רצוף . בשנה האחרונה התחיל לקבל טיפול בטיפות duotrav להורדת לחץ תוך עיני. הלחץ כעת תקין. (אין גלאוקומה). סובל מזה שנים מנוקטוריה, כל שעתיים בלילה. על מנת לשפר את איכות החיים, רופאת המשפחה הציעה להתחיל טיפול ב Ominc Ocas 0.4. בעלון הצרכן רשום שיש להתייעץ עם רופא עיניים לקראת ניתוח קטרקט או ניתוח להורדת לחץ תוך עיני. השאלה: במצבו , למרות שלא נמצא לקראת ניתוח - האם מותר לו ליטול את התרופה לנוקטוריה במקביל לטיפול להורדת לחץ תוך עיני? התרופה היחידה הנוספת הכרונית שהוא נוטל- סטטינים 20 מ"ג. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

מהמתואר נשמע שאין בעיה לקחת הטיפול. מציע להתייעץ עם רופא העיניים הבודק

לפני כמה ימים מישהו כיוון אליי לייזר ירוק אל עין הימנית ראיתי מעט נקודות ירוקות לשנייה מיד הורדתי את הראש ואחרי הרגשתי קצת טשטוש וריצוד בעין הימנית יום למחרת הלכתי למיון לבדוק ולהבדק שאין פגיעה בעין הימנית ורופא עיניים בדק ואמר שאין לי פגיעה בכלל בעין הימנית כל בדיקה תקינה כולל הרחבת אישונים כולל בדיקת רשתית הכל תקינה. אבל אני עדיין מרגיש משהו מוזר בעין הימנית לא כמו שהייתה לפני אולי בגלל זה מלחץ תוך עיני האם זה יעבור עם הזמן? או שיש ללכת שוב לרופא עיניים

לקריאה נוספת והעמקה

עם בדיקה תקינה ואירוע כמתאר- הייתי ממתין יום יומיים מאמין שאין פגיעה. בכל ספק- שווה בדיקה

לאחרונה אני רואה משהו צל בעין הימנית וגם קצת טשטוש למרות בבדיקה אני רואה 6/7 אם זה יכול להיות חור או קרע ברשתית בגלל לייזר שפגע לכמה שניות?

26/09/2018 | 18:55 | מאת: לין

שלום דר הבחנתי שיש כמה נקודות כהות קטנטנות בקשתית "החלק הצבעוני של העין " בשתי העיניים האם יכול להיות שאלו נגעים ממאירים ? אני מתכוונת לנקודות ממש קטנות מפוזרות יכול להיות 3 או 4 בכל עין לא ממש ספרתי , לאחרונה הייתי אצל 3 רופאי עיניים לבדיקה שגרתית ואחת הבדיקות כללה הרחבת אישונים , ללא כל ממצא . אציין לא שאלתי את הרופאים לגבי הנקודות והם כנראה התעלמו מהם .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. נשמע כמו נק חן. שווה התייחסות על ידי בודק

25/09/2018 | 20:03 | מאת: מיה

שלום דר כפי שהבנתי כנראה זו אטרופיה של הקשתית ליד האישון ולא של עצב הראיה . במידה ואכן יוכח שזה הממצא האם אטרופיה של הקשתית תגרום לי להתפתחות גלאוקומה עתידית ? אציין שוב שנבדק לחץ תוך עייני שהרופא אמר שהוא תקין אבל לא ציין בפניי מה הוא . בעין הזו יש לי כאבים והרופא אכן שאל אם יש כאבים ואמרתי שכן וכנראה מגרנות . בת 26 .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיה, אני חושב שאת התשובה יכול לתת רק מי שבדק אותך.

האם יש מניעה לאחר כ 4 - 5 ימים כאשר העין עדיין מלאה בגז - שנראה במצב נוזלי לנסוע לביקור ממודיעין לגוש עציון מגובה 200 לגובה 950 תודה

רצוי להמנע במידת האפשר

22/09/2018 | 12:19 | מאת: רהב

שלום, לפני כמה ימים קרה לי מקרה שמאוד מדאיג אותי, נכנסתי לאולם ולהפתעתי במרחק קצר של 2-2.5 מטר, היה עובד תחזוקה שריתך משהו, מיד "כשעיכלתי" מה אני רואה, תוך שנייה בערך, סובבתי את הראש והתרחקתי, יש לציין שהייתי קרוב מספיק בשביל להרגיש את החום היוצא מהריתוך. לא היו לי תופעות כלשהן לאחר מכן, האם זה שלא היו לי תופעות של צריבה/דמעות/טשטוש וכו' מצביעות על זה שלא ספגתי כמות גדולה של קרינה? ושאלה נוספת, האם יש השפעה של מקרה כזה לטווח הארוך? (קטרקט או מחלה אחרת בעתיד) תודה רבה וחג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

ריתוך עלול לגרום לכויות בקרנית. אם אין צריבה - אני חושב שאפשר להרגע

21/09/2018 | 16:12 | מאת: תמיר

שלום רב כשאנו מדברים עם ראיה היקפית כלומר כשאני מסתכל קדימה על נקודה מסויימת ומישהו עובר לידי מצד ימין או שמאל אני מזהה שמישהו עבר אבל לא מזהה מי לא רואה את כל הפרטים שלו האם זה תקין או זה אומר שיש לי חסרים בשדה ראיה ??  למשל אם אני עומד בחדר ומסתכל קדימה ישר אני לא רואה את כל הטלוויזיה שבצד שמאל אני רואה חלק ממנה וכשאני בשטח פתוח וגדול קשה יותר לראות היקפים למשל אם אני בגינה רחבה נדמה כאילו אני לא רואה את ההיקפים שלה רק אם יש קירות אני יכולה לראות אותם זה בעיה בשדה ראיה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום זה תקין שבשדה הראיה מבחינים בתנועה וגוף בלי פרטים. זה הרבה יותר מדוייק בראיה המרכזית. בכל מקרה של ספק כדאי לבצעע בדיקה של שדה הראיה ואז יש יותר וודאות ופירוט

מה הנורמה לבדיקת עובי הרשתית המוקולרית?

לקריאה נוספת והעמקה

משתנה בין המכשירים. וכן תלוי השוואה בין הבדיקות, בין העיניים ולממצאים הקליניים

20/09/2018 | 09:11 | מאת: מיה

שלום דר תודה על מענה מהיר ומרגיע אחזור לרופא ואשאל . רציתי לדעת האם בהרחבת אישונים הרופא יכול לראות אם יש גידול או גלאוקומה בעיניים ? זאת אומרת האם בהרחבת אישונים ניתן להיות בטוחים שהרופא בדק הכל וראה כל ממצא ?

לקריאה נוספת והעמקה

אכן כן

לחץ תוך עייני שנמדד בטיפות היה תקין

19/09/2018 | 20:32 | מאת: מיה

שלום דר עשיתי בדיקה אצל נויראופטלמולוג הוא אמר שהכל תקין רק הפנה לשדה ראיה שעדיין לא עשיתי כיוון שלפני 8 שנים בערך היה לי אישון מוגדל בעין ימים עם טשטוש ראיה שעבר מעצמו תופעה שלא אובחנה אך היה חשד לדלקת בעצה הראיה . בסיכום נכתב עצבי ראיה ימין שמאל תקין רשתית צמודה קרניות שקופות אישון שמאל תקין אישון ימין "אולי אטרופיה נקודתית " . אני קראתי שאטרופיה היא ניוון של עצב הראיה וזה מצב מסוכן אבל איך יתכן שעצבי ראיה תקינים ורשום אולי אטרופיה ? האם יש סיכוי שזה משהו שהותירה הדלקת העצבית ? יש לציין שהראיה בשתי העיניים 6/6 זאת אומרת שחדות הראיה טובה מאוד. בת 26 אני מאוד לחוצה עכב מה שנכתב.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הייתי מתייחס למה שרשום בהקשר לכל השאר. עם ראיה טובה וביטוי ׳אולי׳ - זה לא נשמע לי משמעותי. כמובן- אפשר לחזור למי שכתב ולבקש הסבר

17/09/2018 | 20:03 | מאת: מיה

שלו רב דר עברתי היום בדיקת עיניים אצל נוירואופטלמולוג עם הרחבת אישונים ולחץ תוך עייני תקין והופניתי לשדה ראיה כי היה לי פעם דלקת בעצה הראיה של עין ימין אז עושים ליתר בטחון . הראיה שלי 6/6 בסיכום של הרופא נכתב שהכל תקין אבל באישון שמאל רשום "אולי אטרופיה נקודתית" . הוא לא אמר לי את זה הוא רק רשם . למה הכוונה ? האם אני עומדת לאבד את הראיה ??

לקריאה נוספת והעמקה

מצטיר. לא יודע

13/09/2018 | 18:19 | מאת: שרה

קיבלתי אתמול בבוקר זריקת אווסטין לתוך עין שמאל בגלל AMD. כעת, 24 שעות אחרי, הראייה שלי בעין זו מטושטשת. האם זו תופעת לואי רגילה ואפשר להמתין להתבהרות או יש צורך ללכת דחוף למיון עיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. אם יש ספק הייתי ניגש לבדיקה!!

04/09/2018 | 11:37 | מאת: דניאלה

שלום רב, אני בת 46. מרכיבה עדשות מגע ומשקפיים עקב קוצר ראייה. מינוסים גדולים: 9 ו 10. לפני כשלושה חודשים הרגשתי הפרעה בשדה הראייה בעין שמאל. פניתי אל רופא שמצא תופעה בשם PVD. הבנתי כי אין מה לעשות במצב זה וצריך להתרגל לזה. הרופא אמר שאם המצב יחמיר לפנות באופן דחוף אל בי"ח. לאחר שהרופא הרגיע אותי וקצת התרגלתי למצב הגוף הזה שזז לי בשדה הראייה מתחיל להציק לי שוב, גם בנהיגה, ואני ממצמצת הרבה בעין כדי לראות חד יותר. השבוע אני מרגישה שהעין לחה מהרגיל, לעיתים יש הפרשה והשקית מתחת לעין שמאל נפוחה מהרגיל. האם יש קשר לתחושות אלה לתופעה שאובחנה? האם יש פתרון פרקטי ל PVD אם זה מאד מציק לי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אין קשר בין שני הדברים - זה נשמע כאירוע בלתי תלוי. איני מכיר פתרון יעיל לPVD

04/09/2018 | 10:53 | מאת: מיק

שלום רב, לפני שלושה שבועות החלו תסמינים של הפרדות רשתית. אני בת 45 עם קוצר ראיה מילדות ומספר -5. רופאת עיניים הגדילה אישונים ובדקה היטב וטענה כי הכל תקין ושרוב הסיכויים זה יעבור, יצאתי ללא דיאגנוזה. כעבור שבועיים מומחה לרשתית עשה בדיקה דומה ואמר כי לפי התיאורים שלי זו הפרדות רשתית ולפי הבדיקה הכל שלם ללא חורים או קרעים ולכן עלי לעקוב אחר מצבי ולהמנע מטילטולי ראש ועיניים, כמו כן טען שהוא צופה כי "הליכלוכים" יישקעו לקרקעית ןהכל יסתיים בזאת. כשקראתי באינטרנט על הפרדות רשתית הבנתי שתמיד שולחים לעצור הדרדות המצב ע"י פעולה כזו או אחרת. יש לך רעיון למה אני לא נשלחתי? למה הרופא נותר רגוע? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום התיאור נשמע כמו הפרדות זגוגית.... הפרדות רשתית מלווה את זה בחלקי אחוז. אם היתה הפרדות רשתית - היה צורך בטיפול

שלום דר מצאתי את הביטוי הכי מתאים למה שאני חשה אני חשה כאילו התאורה מתעמעמת וחוזרת למצב רגיל תוך שניה כאילו עומד להיות הפסקת חשמל ובשניה התאורה מתייצבת . האם התופעה הזו נקראת הבהוב ??!

29/08/2018 | 09:46 | מאת: מיה

שלום דר כבר כמה זמן אני מרגישה בעיקרון בלילה באור הניון של הבית כמו מצמוץ בעיניים כאילו האור לפתע רעד בשבריר של פחות משניה כמו מצמוץ קצר מתנצלת קשה לי לתאר אבל כאילו האור התכהה וחזר במהירות שקשה להבחין אפילו . בבוקר פחות מרגישה את זה יותר מורגש בתאורה ביתית . יש לציין שיש לי היפרדות זגוגית מזה שנים רואה נקודות שחורות בשתי העיניים,, אתמול פניתי לבדיקה והרופא אמר שכנראה מיגרנה של העיניים עשה בדיקה ללא הרחבת אישונים וקבע שהכל תקין . האם בדיקה זו מספקת ? ועוד שאלה : האם מה שתיארתי נקרא הבהוב ? אני חוששת מאוד וכשזה קורה נלחצת מאוד בת 26 .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אני סומך על שיקול דעתו שלא צריך היה להרחיב אישונים נשמעת אבחנה הגיונית לתיאור בהצלחה

21/08/2018 | 19:38 | מאת: פריקו

אמא שלי בת 55, עברה לייזר לתיקון רשתית לאחר קרע ברשתית עם פגיעה בג׳ל. האם מומלץ לקחת תוסף לוטאין? לטובת סיוע בשיקום / מניעת נזק נוסף. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הלוטאין הוא תוסף המיועד למחלה אחרת ברשתית (ניוון). אינו נדרש במקרה כפי שתיארת. בריאות

ראשית תודה רבה על התגובה המהירה ! האם יש טיפול תומך / תוסף תזונה רלוונטי שיכול לסייע לרשתית או לג׳ל? ושוב, תודה רבה !

20/08/2018 | 12:52 | מאת: אדם

שלום, לפני שנתיים עברתי ניתוח חיגור בחצי התחתון של העין, בשלושה שבועות האחרונים העפעף התחתון שלי מתכווץ וקופץ ללא הפסקה, האם יש סיכוי שהבאקל זז ולוחץ על עצב או משהו בסגנון? יש לציין שהרשתית שטוחה והראייה טובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אדם. שמח שהרשתית צמודה והראיה טובה. זה לא מובן מאליו. עפעף יכול ל׳קפוץ׳ מעוד סיבות. בכל זאת- כדאי להיבדק לוודא שהחיגור לא מבצבץ החוצה ו/או משפשף/לוחץ על העפעף.

14/08/2018 | 01:01 | מאת: דניאל

אני דני בן 30 מאז ומתמיד היו לי בעין ימין מידי פעם חוט קטן ואולי 3 נקודות שחורות ומעולם לא יחסתי לזה חשיבות כי לא הבחנתי בזה תמיד בשבוע האחרון אני רואה 2 חוטים שחורים המורכבים מנקודות בעיקר באור יום או בקיר לבן עכשיו לאחרונה התחלתי להישתמש בתוסף סידן אמורפי של density 2ויטמין d 3.משחה להעלמת צלקת בשם קלו קוט 4. שתי משחות לפטרייה ברגל 1 בשם emtrix והשנייה בשם mycoclear md האם יש קשר לתרופות הנל לתופעה זאת כי כפי שציינתי התופעה תמיד הייתה אבל לא מורגשת כמו היום כי היום זה חוטים שחורים ממש המורכבים מנקודות וגם בעין שמאל נקודה קטנה הייתי אצל רופא עיניים שבדק ואמר שהבדיקה תקינה אולי קצת לכלוך ואמר רק לעקוב שלא יהיה חורים ושזה נדיר מאוד אז שוב 1 האם זה קשור לתרופות 2האם זה עלול להחמיר 3.האם זה חולף או שאפשר להיתרגל לזה כמו שהייתי רגיל לכמות הקטנה שהייתה לי 4. בעין ימין יש לי קצת סינוור עם פס ממנורה בחושך האם זה קשור לעדשה שהרופא דחף לי לעין אודה לך מאוד על מענה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דניאל. לא ידוע לי על קשר לתרופות אלו כמו שהיו לך נק וחוטים - גם אלו יישארו. אבל יש סיכוי טוב שישקעו והמוח ילמד להתעלם מהם. חשוב להיבדק שוב לביקורת כדי לוודא שאין קרעים/חורים ברשתית, כמו שהוסבר לך

14/08/2018 | 16:20 | מאת: דניאל

1 .בכל שנותיך כרופא ניתקלת לפחות בבן אדם אחד שהביעה חלפה לו 2 התרופה שצרכתי היא סידן אמורפי שהוא עשוי מסרטנים כחולים וצרכתי אותו שבוע אתה חושב שיש קשר תודה רבה!

05/08/2018 | 05:15 | מאת: ע.י.ט.

יש לי אדום בעין בגלל שפשוף של עדשות שרבתי עם העין בשביל להוצאי לפני 4 חודשים בערך, ושמתי משחה שאשאירה לי כמו נימים אדומים בעין וירד לי האכות של הראיה שמתי כל מיניי טיפות למניהם ולא חזר ,לפני שובועים שמתי עוד פעם ליראות אולי זה רק ניראה פסיכולגי אדום ולא נהיא יותר אדום סמתי קצת טיפות וירד טיפה אדום אבל העין לא נוח לי איתה מציקה וקצת אדומה האם שווה לי להשתמש בסיטומצין (הטביוטיקה )להעין ??

לקריאה נוספת והעמקה

מציע שתיגש לבדיקת רופא לפני שימוש נוסף בעדשות מגע או תכשירים שונים

02/08/2018 | 10:10 | מאת: דוד

אני רוצה להוסיף בקשר לשאלתי הקודמת שבניתוח הוזרק חי גז לעין

לקריאה נוספת והעמקה

כן. זו שיטת הניתוח המקובלת

02/08/2018 | 10:08 | מאת: דוד

שלום רב, אני בן 59, לפני כשלושה שבועות עברתי ניתוח היפרדות רישתית, הגעתי לבדיקה ולניתוח לאחר שראיתי וילון שחור שמכסה חצי משדה הראיה בעין שמאל, הניתוח הצליח והרישתית חזקה למקומה, כעת אני רואה בעין המנותחת בחצי העליון של העין, כאשר אני משחק עם הכיוון של הראש ומאמץ את העין בחלק העליון אני רואה ברור ובצורה חדה יותר מהעין שלא נותחה, אבל שמתי לב שאני רואה אומנם תמונה חדה אבל קצת מעוותת, לציין שאני מרכיב משקפיים, ועם המשקפיים אני רואה מטושטש בעין המנותחת, כאילו שהמספר של המשקפיים לא מתאים למספר בעין המנותחת, לציין שבאותה הזדמנות של ניתוח ההיפרדות נעשה לי גם ניתוח קטארקט, אפשר הסבר לעיוות שאני רואה, האם העיוות אמור לחלוף או שישאר לתמיד, תודה מראש

שלום. העיוות הוא הגז המצוי בעין. בנוסף- עקב החלפת העדשה בניתוח הקורקט- האופטיקה משתנה ומספר המשקפיים הישן אינו מתאים כבר. בעוד כחודש חודשיים תוכל להתאים משקפיים חדשים

01/08/2018 | 11:20 | מאת: יעל

לפני כחמישה חודשים עברתי ויטרקטומיה + קטרקט + הזרקת סיליקון 5500 בגלל היפרדות חוזרת של הרשתית - היפרדות מלאה. כרגע המצב יציב אומנם הראייה לא ממש חזרה והיא מטושטשת -הבנתי שבגלל הסיליקון . אולם היא יציבה על 6/36 המקולה שטוחה. אני אמורה לעשות ניתוח נוסף כמתוכנן לשטיפת הסיליקון קילוף ממברנות והחזרת סיליקון נוסף. האם ניתוח זה שאני מבינה שהוא מחוייב המציאות לא עלול לגרום שוב להיפרדות הרשתית ו/או הידרדרות נוספת בראייה? (שכחתי לשאול את הרופא) תודה מראש על התשובה יעל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל - זהו אכן ניתוח חובה. ויש בו גם סיכונים - אפילו הפרדות חוזרת לצערינו הפרדות רשתית היא מחלה קשה. וגם קשה לטיפול בהצלחה

01/08/2018 | 12:28 | מאת: יעל

אני מאוד מודה לך על התשובה המהירה. אם כך יש לי בבקשה שאלה נוספת. מה עלול לקרות אם לא אעשה את הניתוח ואשארבמצב זה? במילים אחרות האם התועלת בניתוח זה עולה על הסיכון?.תודה וסליחה

25/07/2018 | 03:24 | מאת: מודאגת

שלום רב, אני בת 65, קצרת ראיה, ויש לי קטרקט ב-2 העיניים - בעין שמאל יותר מפותח מאשר בעין ימין. בצעתי בדיקות עיניים לפי המלצת הרופא ולהלן התוצאות: לחץ תוך עיני - בבדיקה הראשונה 20 מ"מ כספית ב-2 העיניים; בבדיקה השניה - 18 מ"מ כספית ב-2 העיניים. 2 הבדיקות הנ"ל בוצעו ע"י רופאים שונים; איני יודעת אם המכשירים היו זהים או לא. שדה ראיה - תקין ב-2 העיניים; איכות הבדיקה טובה. פכימטריה של הקרנית - תקין; לא זכורים לי המספרים המדוייקים מכיוון שנמסרו לרופא לפענוח. OCT של עצב הראיה: עין ימין - איכות הבדיקה טובה. עובי ממוצע של שכבת ה-RNFL - נמוך, עם הידקקות נזלית. הממוצע הנמדד - 80 מיקרון. עין שמאל - איכות הבדיקה טובה. עובי ממוצע של של שכבת ה-RNFL - בגדר הנורמה. הממוצע הנמדד - 87 מיקרון. שאלותיי הן: האם זהו מצב המבשר גלאוקומה? האם עלי לחשוש מעיוורון קרב ובא? יצויין, שאין לי הפרעות חמורות בראיה מלבד הקטרקט שהתפתח לפני שנים אחדות, וכן קוצר הראיה המתוקן בעזרת משקפיים. סליחה על האורך ותודה מראש על תשובה מהירה ככל האפשר,כי אני די מודאגת, והתשובה הסופית מהרופא שלי תגיע רק בעוד שבוע לפחות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לפי מה שכתבת הסיכוי לגלאוקומה הוא קלוש. בכל אופן - יש המלצה לבדיקה שנתית אצל רופא עיניים מעל גיל 50 - זו אחת הסיבות. בברכה

25/07/2018 | 14:04 | מאת: מודאגת

תודה רבה! הרגעת אותי מאוד!

10/07/2018 | 07:13 | מאת: דנה

שלום דר לפני כחודשיים בערך הרגשתי שבעין ימין אני רואה כמו סינוור ומעט חשוך הייתי בבית חולים עשו לי צילום oct ונאמר שיש לי נוזל קטן csr בעין לאחר חודש בביקורת זה היה בדיוק אותו גודל ..רק שאני עוצמת את עין שמאל בכין ימין בקרוב אני רואה את הכתב קטן מאוד ומעוות גם אם יש טבלה הקווים עקומים נראים לי..שוב זה רק שאני עוצמת את העין הטובה..בבדיקת ראיה עם משקפיים שלי אני רואה 6\6 אבל הבעיה לא מרחוק הבעיה מראיה מקרוב..מה עושים האם זה תופעות מוקרות לזה? מתי זה יעלם? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דנה - זה באמת מצב מוכר. הנוזל מעוות לך את הראיה. הוא לרוב נספג מעצמו אחרי מס חודשים

16/06/2018 | 11:40 | מאת: ADAM

אצל אימי בת 94,עין שמאל תקינה.הרופא הסביר שכנראה תצטרך זריקות לעין,שלא תמיד עוזרות לדבריו.השאלה שלי האם יתכן שלאחר מספר זריקות יש סיכוי לשיפור ? או שחייבים טיפול ממושך של חודשים רבים להשיג שיפור? האם בגילה ומצבה (סיעודי) כדאי להתחיל בטיפולים אלה ? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אדם. איני בטוח מה האבחנה. כנראה ניוון רשתית. במקרה זה מדובר במחלה כרונית. והטיפול כרוני. נועד לשמור על הראיה. בלעדיו- מתעוורים. אם אין מניעה מבחינה רפואית- מאד ממליץ על ההזרקות לשימור (ואולי קצת שיפור) באיכות חייה.

14/06/2018 | 17:49 | מאת: קובי

מה זה אומר : עין ימין עובי רשתית מקולרית מגיע ל-293 מקרון ועין שמאל מגיע ל-300 מיקרון? האם מכאן ידוע שהמטופל ינותח או לא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קובי. אין שום מידע שיכול לעזור לי לענות על שאלתך.

שלום רב, לפני כשבוע עברתי פנאומטיק+קריו+לייזר לטיפול בהיפרדות רשתית (וחור). במשך שבוע טופלתי בטיפות אטרופין. הפסקתי עם הטיפות לפני 4 ימים והראייה שלי בעין המטופלת מאוד מטושטשת ומסנוורת. כמו כן, האישון שלי עדיין מוגדל. השאלה: האם הטישטוש בראיה נובע מהטיפות שקיבלתי למשך שבוע (וזה שהאישון עדיין מוגדל) או שמא בעיה אחרת ועלי לגשת להיבדק בדחיפות?

23/05/2018 | 11:00 | מאת: שקד

שלום רב. יש לי לחצים נמוכים בעין שמאל - לחץ 3 . האם הלחץ נמוך גורם לבעיה בעצב הראיה ? הבנתי שזה גורם לקפלים ברשתית . מה לגבי העצב יש השפעה ואיזו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מציע לפנות לפורום גלאוקומה

15/05/2018 | 13:52 | מאת: דפנה

שלום רב, אני בת 46. מרכיבה עדשות מגע במשך 25 שנה וגם משקפיים (בעיקר בבית או כשיש דלקות בעיניים). המספרים שלי: -9.50 ו -10.5 וצילינדר -0.50 לאחרונה , במשך כ- 10 ימים, הרגשתי כאילו משהו צף לי בשדה הראייה בעין שמאל. כמו טיפה שזזה על פני משטח. בבדיקה אצל רופא עיניים נמצא כי יש לי PVD ולא נמצא קרע ברשתית. הרופא אמר שאין דרך לטפל בתופעה הזו ושעליי ללמוד לחיות עם זה וגם המוח מתרגל לכך. הוא ביקש שאגיע אליו לאחר 6 שבועות לביקורת ושאמנע מסחיבת משאות מעל 5 ק"ג, ושאם יחול שינוי לרעה שאגיע אליו מייד. מאחר והדבר מפריע לי לראייה אשמח לדעת האם באמת אין מה לעשות במקרה כזה. האם זה בסדר להגיע לביקורת לאחר 6 שבועות? האם כדאי להגיע לאחר ארבעה שבועות לביקורת? אשמח לשמוע האם אכן אין מה לעשות במקרה כזה ומה עושים אם הבעיה צצה גם בעין השנייה. זה גם מפריע לי בעבודה מול מחשב ובנהיגה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. מציע לעשות כהמלצת מי שבדק אותך. בכל מקרה של שינוי- לפנות שוב באופן יזום

11/05/2018 | 16:56 | מאת: oren

שלום דוקטור . לפני שבועיים התחיל אצלי בעין ימין . שהיא העין החלשה שלי . עיוות ראייה גלי . הלכתי למיון הקפלן ועשו לי צילומים oct ו fa . החשד הוא csr מצאו ציסטה עגולה ונוזלית בעין ימין . שלחו אותי הבית ואמרו לי להגיע לביקורת עוד חודש . הרופא הבכירה שם אמרה שזה כנראה יעבור לבד . אחרי כמה ימים אכן נעלם העיוות בעין ימין . יום אחרי התעוררתי ושמתי לב שהראייה הכללית נהייתה חשוכה יותר . שאני נמצא בבית ביום כשהאורות סגורים . יש תחושה שהכל חשוך יותר בבית . וגם אני די מסתנוור קצת יותר מהרגיל ממסך המחשב או הטלווזיה . גם שאני מחוץ לבית בערב ובלילה הכל מרגיש יותר חשוך במסעדה או סתם טיול ברחובות . גם בנהיגה בלילה הכל קצת חשוך יותר . עוד דבר מטריד הוא . שאני מסתכל על מסך לבן או דף לבן יש הילה קטנה של צבע צהוב . היא מורגשת בעין שמאל הבריאה . אין לי מושג מה קורה . אולי יש לך עצה . האם אני צריך לחכות עוד כמה שבועות . או לפנות למיון שוב .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורן. לא הייתי ממתין. נשמע שמדובר במשהו שונה וכדאי לבדוק. במיוחד שמדובר בעין יחידה

שלום רב, הבנתי ששטפי דם קטנים ברשתית ובאזור הארקדה בחלק הטמפורלי העליון יכול להיות משהו סיסטמי כגון בעיות קרישה וסכרת. ביתי עברה בדיקות כלליות בקהילה והכל תקין. ממה יכול להגרם שטפי דם קטנים ברישתית? בנוסף מה ההשלכות של השטפי דם כאלה בגיל צעיר מאד ? תודה רבה! התגלה על ידי רופא בהרחבת אישונים

לקריאה נוספת והעמקה

שלןם הדס. נשמע נכון מה שתיארת. חשוב לחפש את מקור החסימה של כלי הדם ואם יש מחלות שלא היו ידועות עד כה.

07/05/2018 | 10:17 | מאת: גטא

אני בת 60, אתמול קיבלתי אבחון של סכיזיס ועברתי טיפול בלייזר. מיום שישי אני רואה כתם שחור דמוי זבוב שבא והולך בעין ימין. הזבוב לא נעלם גם לאחר הטיפול בלייזר. האם לאחר הטיפול בלייזר עליי להיות במנוחה ולהימנע מספורט, פילאטיס או פלדינקרייז? האם להימנע ממחשב וטלפון או ממאמץ אחר לעין? והאם יש הנחיות כלליות לשמירת העין או דברים שחשוב שאדע? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הטיפול לא אמור להעלים הזבוב. נועד להגביל את איזןר הסכיזיס למנוע הפרדות רשתית. כדאי להמנע קצת ממאמצים פיסיים. אין בעיה עם מחשב או קריאה

02/05/2018 | 14:33 | מאת: הדס

שלום רב, הבנתי ששטפי דם קטנים ברשתית ובאזור הארקדה בחלק הטמפורלי העליון יכול להיות משהו סיסטמי כגון בעיות קרישה וסכרת. ביתי עברה בדיקות כלליות בקהילה והכל תקין. ממה יכול להגרם שטפי דם קטנים ברישתית? בנוסף מה ההשלכות של השטפי דם כאלה בגיל צעיר מאד ? תודה רבה! התגלה על ידי רופא בהרחבת אישונים

02/05/2018 | 11:40 | מאת: עופרה

בת 26 עם לחץ 7 בעין. הבנתי שלחץ זה נחשב נמוך. אלו נזקים יכולים להגרם כתוצאה מלחץ כזה? תודה רבה

שלום לחץ גבוה מ 21 עשוי להוות בעיה לחץ 7 בסך בכל תקין (אם אין בעיה עינית אחרת)