כיליה בודדת לעובר בהריון

דיון מתוך פורום  נפרולוגיה ילדים

04/10/2020 | 22:36 | מאת: נועה

היי, ביצעתי היום סקירת מערכות מוקדמת. (שבוע היריון 15+3) ולעובר נמצא כליה אחת בלבד. רציתי לדעת איזו בדיקה עושים ומה בודקים למעשה בבדיקה על מנת לדעת את תקינות ותפקוד הכליה? כמו כן, במידה והכליה הבודדת אינה בתפקוד של 100%, מהו האחוז שנחשב לא תקין על מנת להפסיק היריון?

לקריאה נוספת והעמקה

כליה בודדת אינה מחזה נדיר - 1 מתוך 1300 ילודים או עוברים מתבררים כבעלי כליה בודדת בהקשר לזה חשוב לעקוב לא רק אחרי הצמיחה של הכליה הבודדת וזה ניתן לקרות ולעקוב בבדיקות עוקבות של ולאטראסאונד עובר ובוודאי משמח לראות שהכליה הבודדת גדלה מעל הממוצע המצופה בכל שלב של ההיריון אלא גם לוודא שכמות מי השפיר שזה השתן שאותה כליה מיצרת וגם מערכת הצנורות של אותה כליה נראת תקינה וגם לוודא באו לב עבור שהלב תקין וגם מערכות נוספות כמו חואט שדרה עמוד שדרה ועוד תרינות- זה בסדריה המורחבת וגם לקבל יעוץ גנטיקאי לקבל המלצות לביצוע בדיקת מי שפיר

05/10/2020 | 08:17 | מאת: נועה

ביצעתי סיסי שלייה ומחכה לתוצאות, בעקרוןמבחינת עמוד שדרה יש ״המיורטברה״ כלומר חוליה אחת שלא הפתחה בשלמותה , ועורק תבורי בודד. האם בהכרח גודל הכיליה הנותרת אם תישאר בממוצע ולא יותר גדולה זה בעיה? אני חושבת שהרופא מדד 1.09ס״מ את הכיליה הנותרת וציפה שהיא תהיה גדולה יותר תודה!

מנהל פורום נפרולוגיה ילדים