הרטבת לילה

דיון מתוך פורום  הרטבת לילה

18/02/2012 | 12:48 | מאת: אורית

בני בן 11.5 סובל מהרטבת לילה. הוא נגמל חלקית. טפלנו במינרין- היתה הטבה הפסקנו והוא חזר להרטיב. אחר כך בהמלצת רופא המשפחה פנינו למכון הרטבת לילה של דר שגיא. הוא טופל בפעמונית ונגמל מהר -שלושה חושים, -במשך עשרה חודשים לא הרטיב כמעט כלל. לפני כחודשעי חזר להרטיב בהתחלה פעמיים בחודש ולאחר מכן כשלוש פעמים בשבוע. אחר כך כעשרה ימים לא הרטיב והשבוע הרטיב 3 פעמים. מה לעשות? האם לחזור לטיפול הפעמונית או יש אלטרנטיבה נוספת- מיואשים.

19/02/2012 | 07:39 | מאת: אורית

מדהים!כמה קושי ,כמה מיאש,כמה קשה... זה לנו ,ומה עם הילדים שלנו שגדלים לתוך זה עם ההרטבה הסודית שלהם ,שהופכת לחלק מהזהות שלהם,מהביטחון האישי שלהם. אני יכולה לומר כך ,הרבה אהבה ,חיזוקים, לא לכעוס לחזק,לא להראות אכזבה כמה שקשה! אני בעצמי אמא לילדה מרטיבה כאשר שלושה מתוכם מרטיבים באופן שונה ובתדירות שונה,אז אל נא תתיאשי עוד מעט קייץ,יהיי יותר קל לגמול במיוחד אם שוב אתם מחליטים ללכת לשגיא. זה לחיזוק מקווה שעזרתי..ותמיד יש יותר גרוע לא לשכוח.

הרטבות לילה שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

מנהל פורום הרטבת לילה