האם ייתכן?

דיון מתוך פורום  אנדומטריוזיס - כאבי מחזור ואגן כרוניים

08/05/2012 | 17:43 | מאת: ריקי

שלום, אני בת 29 ולא מקבלת מחזור ספונטני כבר מעל שנה עקב תת משקל (יזום). אני לוקחת גלולות להסדרת מחזור. בבדיקת CT שהופניתי אליה בעקבות הזעות לילה לא מוסברות נמצאה האדרה לא אחידה בין הרחם לצוואר הרחם. האם ייתכן שמדובר באנדומטריוזיס? זו אופציה? במחזורים הקודמים סבלתי מכאבי בטן חזקים ולכן לקחתי גלולות. עם בן הזוג הקודם סבלתי מדלקות שתן חוזרות (שאני מניחה בגלל חוסר הגיינה) ועם בן הזוג הנוכחי לא. אבל אני לא נהנית ולא נהניתי אף פעם מיחסי מין כי החדירה תמיד כואבת לי. סבלתי במשך יותר משנה וחצי מיציאות רכות לא מוסברות. לאחרונה זה הסתדר אבל לא לגמרי. במחזור האחרון כאבי מחזור נורמליים במשך 3 ימים ראשונים ויציאות רכות. אין כאבי גב, רק כאבי ראש. האם ייתכן שמדובר באנדומטריוזיס או שהתמונה לא מתאימה? האם הממצא הזה בסיטי יכול להצביע על המחלה הזו או לא קשור?

לקריאה נוספת והעמקה

ריקי שלום רב, התלונות שלך והממצא ב CT מתאימים לאנדומטריוזיס. את חייבת בירור בחשד לאנדומטריוזיס. אני ממליץ לך לפנות לבדיקה מכוונת לאנדומטריוזיס. את מוזמנת לפנות לבדיקה מסודרת ואשמח לעזור לך. בברכה דר רון שינמן

10/05/2012 | 07:35 | מאת: ריקי

קראתי קצת על המחלה ואחרי שהלב הפסיק לפעום בקצב מסחרר, נשמתי קצת והמשכתי לקרוא - נשים מתארות כאבים בלתי נסבלים. אני אמנם סובלת מכאבים (לפני הגלולות סבלתי הרבה יותר ברמה של הקאות וכמעט עלפון) אבל מעבירה 3 ימים של מחזור בלי אפילו משככי כאבים. נראה לי שכל אישה "סובלת" ככה במחזור לא? אני ממש פוחדת שזה זה. אני אמורה להתחתן באוגוסט והבן זוג מת לילדים. אני חוששת שאם יתברר שזה זה אני צריכה לומר לו את זה לפני החתונה... בכל מקרה, איך מבצעים בירור כזה? רופאת נשים?

מנהל פורום אנדומטריוזיס - כאבי מחזור ואגן כרוניים