"מכה את המומחית" באסופת שאלות

דיון מתוך פורום  טיפת חלב

21/05/2013 | 13:27 | מאת: אמא מבולבלת

רנה שלום רב, ראשית יישר כח גדול על היוזמה ומקריאת תשובותיך- על הסבלנות, הרגישות והמענים המפורטים. אני בד"כ מתיעצת עם חברות בעלות ניסיון ובכל זאת קצת מבולבלת במגוון שאלות ומקווה שזה לא יותר מדי בבת אחת. יורש העצר שלי בן 6.5 חודשים, נולד במשקל 3.010 ק"ג, ינק מעט (העדר חלב), ניזון מסימילאק ומגיל חודשיים לערך ניזון מאנפמיל אי.אר. 1. יורש עצר אוכל כבר ירקות- כמחית מרוסקת, מזה כשבועיים. מתי ניתן להוסיף עוף? מה עוד ניתן להוסיף ומתי? 2. הבנתי שצריכה/יכולה להתחיל לתת פירות. האם נותנים תפוח, אגס כמו שהם רק מרוסקים? כלומר טריים ללא בישול מוקדם? האם יש צורך להוסיף דבר מה (טחינה גולמית וכד') למחית הפירות? [הבוקר ניסיתי בננה ואבוקדו והיה נראה שהוא אוהב את זה מאד). 3. מאיזה גיל ניתן לכבס את בגדיו עם סבון כביסה ומרכך רגילים? כנ"ל לגבי מגבות? ניתן לנגבו במגבת שכובסה "בכביסה רגילה"? 4. עד מתי עושים סטריליזציה לבקבוקים ולמוצצים? כל עוד מתשמשים בהם? 5. אני עדיין עם מוצצים שלב 1 ורוצה להמשיך אתם, נראה לי שזה מספיק. אשמח לקרוא את דעתך? 6. שמעת על שרשת הענברים לסיוע בכאבי צמיחת שיניים? אשמח לדעתך? 7. אני גוזרת ציפורנים עד כמה שאפשר ממש. עדיין, גם אם כל היום בבית, מוצאת את לבן הקטן שלי לכלוך בין האפס-ציפורן לעור שלא מצליחה לנקות. איך זה ואיך מנקים:(? 8. עד איזה גיל משתמשים בביבי-סנס? 9. שאלה אחרונה אך ממש ממש מטרידה אותי- הבייבי מחזיק את הראש יפה מאד, עדין לא כ"כ מתהפך לבד ולא זוחל. מה שמטריד אותי שזה שהוא "זורק" את הראש לקרקע בצורה חזקה (אפילו מקבל מכה-לא תמיד בוכה) מספר פעמים- גם לפני השינה וגם סתם כך-כאילו לא מניח אותו לאט ובשליטה. במה מדובר? המון המון תודה מראש ומקווה שלא התשתי:)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אמא יקרה,תודה על הפירגון לגבי הפורום! 1. עכשיו זה זמן מצויין להתחיל להוסיף עוף/הודו/בשר בקר לתוך המרק ירקות. המתוק זקוק גם לחלבון, שומן וברזל שיש בבשר ולכן חשוב להוסיף את זה למרק. הכמות הרצויה זה כ50 גרם ליום - וזה בערך שווה לכמות הבשר שיורדת משוק של עוף.כמו כל התחלה - מתחילים קודם המנה קטנה (לדומא שוק של עוף ל3 ימים - אך אם אין סיבה - ניתן אחרי ההתנסות הזאת להעלות למנה שלמה ליום.)המרק גם בד"כ טעים יותר עם העוף/בשר. כמובן בגיל זה - עוד טוחנים הכל.אפשר גם להוסיף למרק קטניות למיניהם - עדשים,אפונה, גריסים אורז.אפשר אפילו להוסיף קצת איטריות למרק - ולטחון הכל יחד. 2. לגבי פירות - כן, מומלץ לתת פירות טריים - לטחון או למעוך - בדיוק כמו שעשית עם הבננה והאבוקדו. בכל יומיים ניתן להוסיף פרי חדש למחית.אפשר להוסיף טחינה או שקדיה או סילאן - וכמו המרק - כל דבר שמתחילים - זה בכמות קטנה וולהעלות את הכמות בהדרגה. 3.רוב אבקות הכביסה של ימינו הן היפו אלרגניות כך שלא צריכה להיות בעיה גם לכבס באבקת כביסה ומרכך "של גדולים" - רק לודא שאכן כתוב על האבקה/מרכך - היפואלרגני. 4.על פי המלצת משרד הבריאות - רצוי לעשות סטרליזציה עד גיל שנה. 5. אין שום בעיה להישאר עם מוצץ שלב 1 - ואין צורך למהר לעבור למוצץ עם פיטמה יותר גדולה. אם נח למתוק - והוא נהנה מהמוצץ - מעולה! 6.גם אני שמעתי לגבי שרשרת הענברים - אבל אני לא בקיעה בסגולותיו... 7. לעיתים נכנסים לרווח של הציפורניים אפילו "שבבים" של בגדים - ויתכן וזה מה שמצטבר מתחת לציפורניים - ואם הוא לעיתים על משטח פעילות - אז גם ליכלוכים למיניהם/שאריות פליטות יכולים להצטבר מתחת לציפורניים. פרט לנקיון יומי באמבטיה - וגזירת הציפרוניים בעת הצרך - אין דרך להשתלט באופן מושלם על הליכלוכים הללו... 8. השימוש בבייביסנס מיועד יותר עקב חרדת הורים ממוות בעריסה - אמנם הוא לא יכול למנוע את התופעה - אבל אם הוא מפחית את חרדת ההורים - זה גם משהו.בכל מקרה גם אם בייביסנס ההמלצה להשכיב את התינוק על הגב בשעות שינה. הסיכון למוות בעריסה ממילא פוחת כאשר התינוק מתחיל להתהפך לשני הכיוונים - וזה בד"כ קורה סביב גיל 6 חודשים. 9.זה נשמע כי עדיין השליטה בחגורת הכתפיים לא מושלמת - ולכן כאשר הוא מתרגש או הוא עייף - הראש - שהוא האיבר הכבד ביותר של גופו - מגיב בתנועה חזקה קדימה או אחורה. מצב זה אמור להשתפר כאשר טונוס הגוף יתחזק - וניתן לגרות אותו לחיזוק הטונוס על ידי הרבה שעות רצפה. כך גם הוא ילמד להתהפך בקלות ל2 הצדדים - כביטוי של שיפור הטונוס. במידה והוא עדיין יתקשה להתהפך סביב גיל 8 חודשים - כדאי להתייעץ עם פיזוטרפיסטית. תמשיכי להנות מהאוצר!

23/05/2013 | 18:39 | מאת: אמא מבולבלת

רנה היקרה! תודה תודה ענקית!!! את פשוט מדהימה! באמת, לא ציפיתי לכזה מענה מפורט ומרגיע! אז בהמשך לאמור- בעניין האוכל- כבר יומיים בערך שהאוצר שלי אוכל ארוחת פירות אמיתית ושלמה-לא רק טעימות- בבוקר (אבוקדו ובננה) וארוחת ירקות שלמה בסביבות 1630-17. יוצא שהוא כאילו מדלג על ארוחת תמ"ל אחת וזה לא כי אני לא נותנת אלא הוא ממש משש לא רוצה ואני לא מכריחה..מה שקרה שלשום זה שהוא אכל ארוחת ערב בסביבות 1930 ונרדם והתעורר רעב בחצות ודקה, אכל כ 150 במכה ובמהירות ואז נרדם שוב (כמובן ההתעורריות הרגילות של בכי נשארו כמו שהן) ואז קם בבוקר. אתמולהיום...שוב סיפור דומה...אכל ב 1845 כי ממש בכה לאוכל (ואכל מנה של ירקות ב17), לא הצלחתי למשוך עוד, התעורר ב23 בערך, מה שלא ניסיתי בסוף נתתי אוכל, אכל כ 170 לערך ולקח לו הרבה מאד זמן להרדם, בעיקר דוחף ידיים פנימה בשילוב יללות...עד היומיים האחרונים כשאכל טעימות פירות וארוחת ירקות, כך שבעצם אכל ארוחה אחת נוספת של תמ"ל לעומת היומיים האלו- לא אכל מארוחת הערב ועד הבוקר כלום. הייתכן שחסרה לו ארוחת תמ"ל במהלך היום או משהו בסדר שלי לא טוב? שוב המוני תודות.

מנהל פורום טיפת חלב